---
title: "MONA ABELSEN STORE AS (915145256): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MONA ABELSEN STORE AS i Tromsø hadde 42,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Anne Elisabeth Østgård. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915145256-mona-abelsen-store-as"
---

# MONA ABELSEN STORE AS

Detaljhandel med klær · Tromsø · Etablert 2015

- Org.nr: 915 145 256
- Telefon: 77 65 80 80
- E-post: mona@mas-as.no
- Nettsted: [mas-as.no](https://mas-as.no)
- Daglig leder: Anne Elisabeth Østgård

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 42,8 mill. kr (+4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 3,01 mill. kr (Margin 7,0 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 18 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 19
- november 2025: 17
- desember 2025: 18
- januar 2026: 19
- februar 2026: 20
- mars 2026: 21
- april 2026: 23
- mai 2026: 24
- juli 2026: 22
- august 2026: 20
- september 2026: 22
- oktober 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,3 % (meget god). Ned fra 17,5 % i 2024
- Likviditet: 3,10 (meget god). Opp fra 2,99 i 2024
- Soliditet: 69,5 % (meget god). Opp fra 68,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 19,4 % | 14,6 % | 17,5 % | 15,3 % |
| Driftsmargin | 17,9 % | 10,6 % | 7,6 % | 8,5 % | 7,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 32,1 % | 22,1 % | 26,8 % | 21,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,02 | 2,82 | 2,44 | 2,99 | 3,10 |
| Soliditet | 52,0 % | 65,9 % | 60,6 % | 68,5 % | 69,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,5 | 0,6 | 0,5 | 0,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 37 217 | 40 475 | 40 342 | 40 938 | 42 838 |
| Driftsresultat | 6 671 | 4 272 | 3 085 | 3 460 | 3 013 |
| Årsresultat | 5 251 | 3 263 | 2 393 | 3 061 | 2 616 |
| Driftsmargin | 17,9 % | 10,6 % | 7,6 % | 8,5 % | 7,0 % |
| Sum gjeld | 11 430 | 7 078 | 9 125 | 6 954 | 6 890 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 37 478 | 39 824 |
| Finansresultat | - | - | - | 453 | 343 |
| Resultat før skatt | 6 734 | 4 186 | 3 067 | 3 913 | 3 357 |
| Anleggsmidler | 747 | 755 | 906 | 1 284 | 1 247 |
| Omløpsmidler | 23 077 | 19 981 | 22 270 | 20 781 | 21 370 |
| Sum eiendeler | 23 824 | 20 736 | 23 176 | 22 065 | 22 617 |
| Egenkapital | 12 394 | 13 657 | 14 051 | 15 112 | 15 728 |
| Kortsiktig gjeld | 11 430 | 7 078 | 9 125 | 6 954 | 6 890 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anne Elisabeth Østgård: Daglig leder
- Pål Einar Eilertsen: Styrets leder
- Mona Abelsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandtorget 3, 9008 Tromsø
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 10.03.2015
- Aksjekapital: 2 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2015
- Revisor: [REVICOM AS](https://www.norscout.com/no/company/931282506-revicom-as)
- Regnskapsfører: [DIN REGNSKAPSFØRER AS](https://www.norscout.com/no/company/989957422-din-regnskapsforer-as)
- Størrelse: Nr. 106 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av klær, samt annen virksomhet som faller naturlig inn under dette. Videre er det selskapets formål å drive utleie av eiendom.

## Kunngjøringer

- 15.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000381116&sokeverdi=915145256&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BRØDRENE JOHANNESSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/939461906-brodrene-johannessen-as) | Tromsø | 27 | 34,2 mill. kr | +23,1 % |
| [SNARBY STRIKKESTUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/879502012-snarby-strikkestudio-as) | Tromsø | 13 | 26,7 mill. kr | +6,6 % |
| [CMN AS](https://www.norscout.com/no/company/914266696-cmn-as) | Tromsø | 10 | 11,2 mill. kr | +1,2 % |
| [MAGMA FASHION AS](https://www.norscout.com/no/company/925028231-magma-fashion-as) | Tromsø | 10 | 6,45 mill. kr | +39,4 % |
| [REIN LOVE CLOTHING AS](https://www.norscout.com/no/company/913540859-rein-love-clothing-as) | Tromsø | 8 | 8,98 mill. kr | +17,2 % |
| [TROMSØ DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/919865539-tromso-drift-as) | Tromsø | 7 | 7,28 mill. kr | −3,9 % |
| [ZAPPA AS](https://www.norscout.com/no/company/924554630-zappa-as) | Tromsø | 6 | 4,79 mill. kr | +5,9 % |
| [NANSEN OUTDOOR STORE TROMSØ AS](https://www.norscout.com/no/company/999012876-nansen-outdoor-store-tromso-as) | Tromsø | 5 | 4,89 mill. kr | +47,8 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/tromso)
- [Helsebedrifter i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/tromso)
- [Byggfirmaer i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/tromso)
- [Transportbedrifter i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/tromso)
- [IT-selskaper i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/tromso)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Tromsø](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/tromso)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
