---
title: "ØSTHEIM MONTASJE AS (915162053): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØSTHEIM MONTASJE AS i Lillestrøm hadde 106 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 118 ansatte. Daglig leder er Rune Rønning. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915162053-ostheim-montasje-as"
---

# ØSTHEIM MONTASJE AS

Snekkerarbeid · Lillestrøm · Etablert 2015

- Org.nr: 915 162 053
- Nettsted: [oestheim.no](https://oestheim.no)
- Daglig leder: Rune Rønning (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 106 mill. kr (−4,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,8 mill. kr (Margin 4,5 %)
- Ansatte: 118 (Opp fra 113 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 107
- oktober 2025: 110
- november 2025: 113
- januar 2026: 112
- februar 2026: 117
- mars 2026: 121
- april 2026: 119
- mai 2026: 118
- juni 2026: 120
- juli 2026: 119
- august 2026: 124
- september 2026: 117
- oktober 2026: 118

### Per sted

- Kjeller: 94 ansatte
- Drammen: 12 ansatte
- Eidsvåg i Åsane: 10 ansatte
- Trondheim: Ingen oppgitt

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,1 % (meget god). Opp fra −2,7 % i 2024
- Likviditet: 1,14 (tilfredsstillende). Opp fra 0,91 i 2024
- Soliditet: 19,4 % (god). Opp fra 13,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 1,5 % | −5,9 % | −2,7 % | 16,1 % |
| Driftsmargin | 2,7 % | 0,4 % | −1,9 % | −0,9 % | 4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 4,1 % | −71,7 % | −46,0 % | 86,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,16 | 1,14 | 0,93 | 0,91 | 1,14 |
| Soliditet | 17,9 % | 16,9 % | 5,7 % | 13,9 % | 19,4 % |
| Gjeldsgrad | 4,6 | 4,9 | 16,6 | 6,2 | 4,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 64 560 | 85 867 | 112 662 | 111 072 | 105 918 |
| Driftsresultat | 1 750 | 365 | −2 111 | −993 | 4 798 |
| Årsresultat | 1 318 | 130 | −1 991 | −1 184 | 3 362 |
| Driftsmargin | 2,7 % | 0,4 % | −1,9 % | −0,9 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 17 819 | 22 250 | 42 232 | 25 105 | 24 528 |
| Sum driftskostnader | - | - | 114 772 | 112 065 | 101 120 |
| Finansresultat | - | - | −429 | −524 | −478 |
| Resultat før skatt | 1 696 | 173 | −2 540 | −1 517 | 4 320 |
| Anleggsmidler | 3 426 | 7 501 | 11 468 | 13 758 | 8 671 |
| Omløpsmidler | 18 273 | 19 287 | 33 311 | 15 391 | 21 764 |
| Sum eiendeler | 21 699 | 26 788 | 44 779 | 29 149 | 30 435 |
| Egenkapital | 3 879 | 4 538 | 2 547 | 4 045 | 5 907 |
| Kortsiktig gjeld | 15 729 | 16 912 | 35 879 | 16 965 | 19 078 |
| Langsiktig gjeld | 2 090 | 5 338 | 6 353 | 8 140 | 5 450 |

## Ledelse og styre

- Rune Rønning: Daglig leder og styrets leder
- Per Moe-Gumø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Rolf Olsens vei 28, 2007 Kjeller
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.320 Snekkerarbeid
- Etablert: 24.02.2015
- Aksjekapital: 685 273 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.05.2015
- Revisor: [BDT VIKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/980995151-bdt-viken-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 2 187 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utføre snekkerarbeider og innredningsmontasje samt bygningsmessige arbeider slik som tømrerarbeider og betongarbeider.

## Kunngjøringer

- 17.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000063804&sokeverdi=915162053&spraak=nb)
- 08.01.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000006126&sokeverdi=915162053&spraak=nb)
- 04.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000667658&sokeverdi=915162053&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AKURO AS](https://www.norscout.com/no/company/918945873-akuro-as) | Lillestrøm | 42 | 19,7 mill. kr | −36,6 % |
| [VALAR BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/929513754-valar-bygg-as) | Lillestrøm | 18 | 15,9 mill. kr | −39,8 % |
| [ERIK EGGUM AS](https://www.norscout.com/no/company/964977224-erik-eggum-as) | Lillestrøm | 12 | 58,2 mill. kr | +6,0 % |
| [MARTINS EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/921629850-martins-eiendom-as) | Lillestrøm | 10 | 3,91 mill. kr | +34,9 % |
| [HUS OG GÅRDSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/913020685-hus-og-gardservice-as) | Lillestrøm | 7 | 9,25 mill. kr | −5,6 % |
| [HG MONTASJE AS](https://www.norscout.com/no/company/930702129-hg-montasje-as) | Lillestrøm | 7 | 8,37 mill. kr | −13,1 % |
| [PALLESEN BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/922168156-pallesen-bygg-as) | Lillestrøm | 7 | 6,6 mill. kr | +7,0 % |
| [RJ BYGGTJENESTER AS](https://www.norscout.com/no/company/928313751-rj-byggtjenester-as) | Lillestrøm | 7 | - | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
