---
title: "S16 HALDEN BEVARING OG UTVIKLING AS (915201202): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "S16 HALDEN BEVARING OG UTVIKLING AS i Halden hadde 3,08 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Emil Stang Lund. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915201202-s16-halden-bevaring-og-utvikling-as"
---

# S16 HALDEN BEVARING OG UTVIKLING AS

Drift av lokaler tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet · Halden · Etablert 2015

- Org.nr: 915 201 202
- Daglig leder: Emil Stang Lund (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 3,08 mill. kr (−2,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 27 428 kr (Margin 0,9 %)
- Ansatte: 18 (Opp fra 16 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 16
- november 2025: 18
- januar 2026: 20
- februar 2026: 16
- juni 2026: 19
- juli 2026: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −3,9 % i 2024
- Likviditet: 0,14 (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,18 i 2024
- Soliditet: 2,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 8,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | −3,9 % | 0,6 % |
| Driftsmargin | 1,2 % | 17,2 % | −9,1 % | −6,8 % | 0,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −37,7 % | −69,2 % | −108,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,47 | 0,18 | 0,14 |
| Soliditet | - | - | 17,0 % | 8,8 % | 2,8 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 4,9 | 10,4 | 34,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 045 | 3 992 | 2 243 | 3 153 | 3 085 |
| Driftsresultat | 36 | 686 | −205 | −215 | 27 |
| Årsresultat | −144 | 546 | −413 | −458 | −303 |
| Driftsmargin | 1,2 % | 17,2 % | −9,1 % | −6,8 % | 0,9 % |
| Sum gjeld | 4 734 | 4 229 | 4 352 | 4 501 | 4 437 |
| Sum driftskostnader | 3 009 | 3 306 | 2 447 | 3 368 | 3 057 |
| Finansresultat | −181 | −140 | −208 | −243 | −331 |
| Resultat før skatt | - | - | −413 | −458 | −303 |
| Anleggsmidler | 753 | 555 | 4 782 | 4 669 | 4 400 |
| Omløpsmidler | - | - | 459 | 264 | 167 |
| Sum eiendeler | - | - | 5 241 | 4 933 | 4 566 |
| Egenkapital | 756 | 1 302 | 890 | 432 | 129 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 978 | 1 500 | 1 156 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 3 374 | 3 001 | - |

## Ledelse og styre

- Emil Stang Lund: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Storgata 16, 1776 Halden
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 90.310 Drift av lokaler tilknyttet kunstnerisk virksomhet og underholdningsvirksomhet
- Etablert: 16.03.2015
- Aksjekapital: 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Regnskapsfører: [VIEW GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/987260335-view-group-as)
- Størrelse: Nr. 42 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av konsertarena med produksjon av konserter som hovedformål, bevaring, utvikling og utbygging av eiendommen Storgata 16 i Halden som kulturhus. Kjøp, salg og utleie av fast eiendom herunder øvingslokaler for musikere, produksjonslokaler for kunstnere, import og eksport, samt tjenesteyting, entreprenørskap og dertil knyttet virksomhet. Selskapets formål omfatter også talentutvikling, bransjeutvikling og helsefremmende tiltak.

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000509952&sokeverdi=915201202&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574608&sokeverdi=915201202&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 02.03.2022: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 33 176 kr
- 02.07.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 816 400 kr
- 09.04.2021: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 534 293 kr
- 20.11.2020: Tilskudd fra KULTURDIREKTORATET, 292 380 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ALADDIN SCENE AS](https://www.norscout.com/no/company/928493024-aladdin-scene-as) | Halden | - | 1,26 mill. kr | −27,7 % |
| [OPERA ØSTFOLD AS](https://www.norscout.com/no/company/923724826-opera-ostfold-as) | Halden | 8 | 30,5 mill. kr | +98,8 % |
| [SIRIUS EVENT AS](https://www.norscout.com/no/company/928750892-sirius-event-as) | Halden | 6 | 2,42 mill. kr | −2,7 % |
| [LYD TEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932145251-lyd-teknikk-as) | Halden | - | 1,1 mill. kr | +6,0 % |
| [LYDMUREN AS](https://www.norscout.com/no/company/931931652-lydmuren-as) | Halden | - | 607 027 kr | - |
| [VIKAN MUSIKK & UNDERHOLDNING AS](https://www.norscout.com/no/company/934898427-vikan-musikk-underholdning-as) | Halden | - | 117 445 kr | - |
| [GREGORY-STÆRK AS](https://www.norscout.com/no/company/918616659-gregory-staerk-as) | Halden | - | 70 672 kr | - |
| [KG RECORDS AS](https://www.norscout.com/no/company/928737888-kg-records-as) | Halden | - | 59 606 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 16.07.2026.
