---
title: "NCI MARINE AS (915286402): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NCI MARINE AS i Vestnes hadde 24,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 48 ansatte. Daglig leder er Jan Steinar Hagen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915286402-nci-marine-as"
---

# NCI MARINE AS

Overflatebehandling av metaller · Vestnes · Etablert 2015

- Org.nr: 915 286 402
- Telefon: 913 28 748
- E-post: jan.nci.ro@gmail.com
- Daglig leder: Jan Steinar Hagen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 24,2 mill. kr (−23,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −309 380 kr (Margin −1,3 %)
- Ansatte: 48 (Opp fra 31 i desember 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 31
- november 2025: 24
- desember 2025: 31
- februar 2026: 34
- mars 2026: 38
- april 2026: 39
- juli 2026: 42
- august 2026: 48
- september 2026: 50
- oktober 2026: 48

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −4,4 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −41,1 % i 2024
- Likviditet: 1,04 (tilfredsstillende). Opp fra 1,03 i 2024
- Soliditet: 20,6 % (god). Opp fra 11,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,8 % | 1,7 % | −41,1 % | −4,4 % |
| Driftsmargin | −11,0 % | 6,3 % | 0,6 % | −13,2 % | −1,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 62,9 % | 2,5 % | −174,4 % | −34,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,30 | 1,35 | 1,03 | 1,04 |
| Soliditet | 26,2 % | 27,7 % | 30,1 % | 11,3 % | 20,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 2,6 | 2,3 | 7,8 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 923 | 42 667 | 37 227 | 31 807 | 24 244 |
| Driftsresultat | −3 623 | 2 686 | 211 | −4 198 | −309 |
| Årsresultat | −2 902 | 2 009 | 38 | −4 091 | 456 |
| Driftsmargin | −11 % | 6,3 % | 0,6 % | −13,2 % | −1,3 % |
| Sum gjeld | 11 423 | 10 769 | 9 646 | 5 829 | 4 611 |
| Sum driftskostnader | - | - | 37 016 | 36 004 | 24 553 |
| Finansresultat | - | - | −107 | −80 | −23 |
| Resultat før skatt | −3 720 | 2 575 | 104 | −4 277 | −332 |
| Anleggsmidler | 1 206 | 1 393 | 1 037 | 674 | 1 055 |
| Omløpsmidler | 14 281 | 13 498 | 12 769 | 5 899 | 4 756 |
| Sum eiendeler | 15 487 | 14 892 | 13 807 | 6 573 | 5 810 |
| Egenkapital | 4 064 | 4 123 | 4 161 | 744 | 1 200 |
| Kortsiktig gjeld | 10 727 | 10 390 | 9 462 | 5 714 | 4 570 |
| Langsiktig gjeld | 696 | 379 | 184 | 115 | - |

## Ledelse og styre

- Jan Steinar Hagen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tresfjordvegen 215, 6391 Tresfjord
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.510 Overflatebehandling av metaller
- Etablert: 25.03.2015
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2015
- Revisor: [MOA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/991456147-moa-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 28 av 114 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Diverse metallarbeider inkludert overflatebehandling, sveising og konstruksjon, samt alt som står i naturlig forbindelse med slike arbeider.

## Kunngjøringer

- 25.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000430827&sokeverdi=915286402&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PCS CONSTRUCTION NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/814962172-pcs-construction-norway-as) | Vestnes | 628 | 271 mill. kr | +15,8 % |
| [PCS AS](https://www.norscout.com/no/company/935241421-pcs-as) | Vestnes | - | 1 mill. kr | - |
| [BAUTA MARITIME AS](https://www.norscout.com/no/company/921881088-bauta-maritime-as) | Vestnes | 385 | 394 mill. kr | −8,4 % |
| [BAUTA GROUP AS](https://www.norscout.com/no/company/993498548-bauta-group-as) | Vestnes | 32 | 107 mill. kr | +72,2 % |
| [SALTHAMMER TRESFJORD AS](https://www.norscout.com/no/company/965020888-salthammer-tresfjord-as) | Vestnes | 8 | 15,1 mill. kr | +17,8 % |
| [E CHRISTENSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/960075641-e-christensen-as) | Vestnes | 7 | 5,13 mill. kr | +3,0 % |
| [EN-TO IDEUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/953476444-en-to-ideutvikling-as) | Vestnes | - | 1,05 mill. kr | 0,0 % |
| [REHUA AS](https://www.norscout.com/no/company/977044014-rehua-as) | Vestnes | - | 540 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
