---
title: "HALLINGDAL TRAFIKKOPPLÆRING AS (915329942): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HALLINGDAL TRAFIKKOPPLÆRING AS i Gol hadde 6,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915329942-hallingdal-trafikkopplaering-as"
---

# HALLINGDAL TRAFIKKOPPLÆRING AS

Undervisning ved godkjente trafikkskoler · Gol

Heleid av [STEINBRÅTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915110045-steinbraten-holding-as)

- Org.nr: 915 329 942
- Telefon: +4791190111
- Styreleder: Erik Steinbråten

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,39 mill. kr (−16,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 914 000 kr (Margin 14,3 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 24,7 % (meget god). Ned fra 35,9 % i 2024
- Likviditet: 0,83 (svak). Ned fra 0,93 i 2024
- Soliditet: 24,0 % (god). Ned fra 33,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 46,9 % | 43,8 % | 35,9 % | 24,7 % |
| Driftsmargin | 42,9 % | 31,1 % | 27,0 % | 20,9 % | 14,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 93,3 % | 91,1 % | 83,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,14 | 0,93 | 0,83 |
| Soliditet | 26,6 % | 48,9 % | 45,0 % | 33,4 % | 24,0 % |
| Gjeldsgrad | 2,8 | 1,0 | 1,2 | 2,0 | 3,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 779 | 6 891 | 7 181 | 7 651 | 6 391 |
| Driftsresultat | 2 906 | 2 142 | 1 938 | 1 601 | 914 |
| Årsresultat | 2 368 | 1 707 | 1 479 | 1 315 | 734 |
| Driftsmargin | 42,9 % | 31,1 % | 27 % | 20,9 % | 14,3 % |
| Sum gjeld | 3 762 | 2 167 | 2 628 | 3 116 | 2 522 |
| Sum driftskostnader | 3 873 | 4 750 | - | 6 050 | - |
| Finansresultat | 41 | 47 | - | 91 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 1 968 | 1 692 | 981 |
| Anleggsmidler | 2 089 | 2 464 | 1 771 | 1 771 | 1 218 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 006 | 2 910 | 2 102 |
| Sum eiendeler | 5 125 | 4 237 | 4 778 | 4 681 | 3 321 |
| Egenkapital | 1 363 | 2 070 | 2 150 | 1 565 | 798 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 628 | 3 116 | 2 522 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Konsern

4 selskaper.

- [STEINBRÅTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915110045-steinbraten-holding-as) (Morselskap)
  - HALLINGDAL TRAFIKKOPPLÆRING AS (Denne bedriften)
  - [K5 EIENDOMSUTVIKLING AS](https://www.norscout.com/no/company/919822767-k5-eiendomsutvikling-as) (60 %)
  - [STEINBRÅTEN EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/915329845-steinbraten-eiendom-as)

## Ledelse og styre

- Erik Steinbråten: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Tronderudvegen 2, 3550 Gol
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.531 Undervisning ved godkjente trafikkskoler
- Etablert: 30.03.2015
- Tidligere navn: STEINBRÅTEN TRAFIKKOPPLÆRING AS (2015)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: PER AMUND BRENNO
- Regnskapsfører: [HALLINGDAL ØKONOMISERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/980057925-hallingdal-okonomiservice-as)
- Størrelse: Nr. 205 av 679 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av trafikkskole, herunder spesialopplæring i presis kjøreteknikk og høyhastighetstrening på bane. Investeringsvirksomhet. Selskapet kan også delta i andre selskap med tilsvarende formål.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000647268&sokeverdi=915329942&spraak=nb)
- 16.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000591674&sokeverdi=915329942&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NEXT TRAFIKKOPPLÆRING AS](https://www.norscout.com/no/company/919544171-next-trafikkopplaering-as) | Gol | - | 4,12 mill. kr | +25,8 % |
| [SLETTO TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/817303412-sletto-trafikkskole-as) | Gol | - | 2,32 mill. kr | +4,5 % |
| [STEINBRÅTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/915110045-steinbraten-holding-as) | Gol | - | 0 kr | - |
| [SOLID TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/934899709-solid-trafikkskole-as) | Nordre Follo | - | 6,45 mill. kr | - |
| [ALTA TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/998708354-alta-trafikkskole-as) | Alta | - | 6,38 mill. kr | +17,3 % |
| [AK-TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/920756816-ak-trafikkskole-as) | Ås | - | 6,61 mill. kr | −18,3 % |
| [SANS TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/926397591-sans-trafikkskole-as) | Frogn | - | 6,17 mill. kr | −3,7 % |
| [OS / BYENS TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/973054562-os-byens-trafikkskole-as) | Bjørnafjorden | - | 6,62 mill. kr | −9,1 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 04.08.2026.
