---
title: "SPORT1 ODDA AS (915352820): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SPORT1 ODDA AS i Ullensvang hadde 14,6 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 15 ansatte. Daglig leder er Tom Rødal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915352820-sport1-odda-as"
---

# SPORT1 ODDA AS

Detaljhandel med sportsvarer · Ullensvang · Etablert 2015

- Org.nr: 915 352 820
- Nettsted: [sport1.no](https://sport1.no)
- Daglig leder: Tom Rødal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 14,6 mill. kr (−3,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,28 mill. kr (Margin 8,8 %)
- Ansatte: 15

## Ansatte

- september 2025: 17
- november 2025: 16
- desember 2025: 17
- januar 2026: 14
- mars 2026: 15
- april 2026: 13
- mai 2026: 14
- juni 2026: 15

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,3 % (god). Ned fra 14,0 % i 2024
- Likviditet: 3,92 (meget god). Opp fra 3,64 i 2024
- Soliditet: 74,9 % (meget god). Opp fra 73,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,9 % | 17,7 % | 14,0 % | 12,3 % |
| Driftsmargin | 16,1 % | 11,9 % | 11,2 % | 9,7 % | 8,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 22,1 % | 17,8 % | 16,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,37 | 3,64 | 3,92 |
| Soliditet | 54,8 % | 76,6 % | 81,8 % | 73,2 % | 74,9 % |
| Gjeldsgrad | 0,8 | 0,3 | 0,2 | 0,4 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 18 303 | 16 676 | 16 591 | 15 155 | 14 589 |
| Driftsresultat | 2 952 | 1 977 | 1 852 | 1 473 | 1 285 |
| Årsresultat | 2 268 | 1 522 | 1 430 | 1 143 | 995 |
| Driftsmargin | 16,1 % | 11,9 % | 11,2 % | 9,7 % | 8,8 % |
| Sum gjeld | 5 326 | 2 440 | 1 918 | 2 855 | 2 615 |
| Sum driftskostnader | 15 351 | 14 699 | 14 739 | 13 681 | 13 304 |
| Finansresultat | −44 | −25 | −19 | −8 | −9 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 833 | 1 466 | 1 276 |
| Anleggsmidler | 174 | 173 | 268 | 249 | 158 |
| Omløpsmidler | - | - | 10 299 | 10 397 | 10 243 |
| Sum eiendeler | 11 772 | 10 409 | 10 567 | 10 647 | 10 401 |
| Egenkapital | 6 446 | 7 969 | 8 649 | 7 792 | 7 787 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 918 | 2 855 | 2 615 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tom Rødal: Daglig leder og styremedlem
- Geir Mo: Styrets leder
- Rune Hareton: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Røldalsvegen 17, 5750 Odda
- Postadresse: Postboks 288, 5751 Odda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 15.04.2015
- Aksjekapital: 1 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2015
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 241 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel med sportsartikler og -utstyr og det som står i naturlig forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 27.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000212005&sokeverdi=915352820&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ODDA LAVPRIS AS](https://www.norscout.com/no/company/983349951-odda-lavpris-as) | Ullensvang | 16 | 48,8 mill. kr | +8,1 % |
| [NÅ DAGLIGVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/920409873-na-dagligvarer-as) | Ullensvang | 14 | 23,3 mill. kr | +2,4 % |
| [HALLDOR UTNE AS](https://www.norscout.com/no/company/991336877-halldor-utne-as) | Ullensvang | 17 | 6,67 mill. kr | +40,7 % |
| [HARDANGER SYLVPLETT AS](https://www.norscout.com/no/company/948170779-hardanger-sylvplett-as) | Ullensvang | 13 | 70 mill. kr | −3,9 % |
| [SANDVEN MAT ULLENSVANG AS](https://www.norscout.com/no/company/918540814-sandven-mat-ullensvang-as) | Ullensvang | 17 | 33,3 mill. kr | +7,6 % |
| [TERJE AS](https://www.norscout.com/no/company/851187332-terje-as) | Ullensvang | 12 | 23,9 mill. kr | +4,2 % |
| [RØLDAL SERVICE SENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/960379195-roldal-service-senter-as) | Ullensvang | 18 | 33,6 mill. kr | −3,2 % |
| [SKARE HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/936331769-skare-handel-as) | Ullensvang | 12 | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.06.2026.
