---
title: "NORASPORT INDUSTRI AS (915361048): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NORASPORT INDUSTRI AS i Lillestrøm hadde 36,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 25 ansatte. Daglig leder er Jens Peter Andersen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915361048-norasport-industri-as"
---

# NORASPORT INDUSTRI AS

Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · Lillestrøm · Etablert 2015

- Org.nr: 915 361 048
- Nettsted: [norasport.no](https://norasport.no)
- Daglig leder: Jens Peter Andersen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,5 mill. kr (+5,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,64 mill. kr (Margin 4,5 %)
- Ansatte: 25

## Ansatte

- oktober 2025: 23
- november 2025: 22
- desember 2025: 23
- januar 2026: 24
- juni 2026: 25

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 17,2 % (meget god). Opp fra −14,2 % i 2024
- Likviditet: 1,40 (tilfredsstillende). Opp fra 1,16 i 2024
- Soliditet: 30,6 % (god). Opp fra 9,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,1 % | −12,4 % | −14,2 % | 17,2 % |
| Driftsmargin | 9,2 % | 2,1 % | −5,1 % | −4,1 % | 4,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 12,7 % | −54,4 % | −97,6 % | 69,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,89 | 1,33 | 1,46 | 1,16 | 1,40 |
| Soliditet | 32,3 % | 24,2 % | 24,7 % | 9,1 % | 30,6 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 3,1 | 3,0 | 10,0 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 294 | 38 349 | 35 785 | 34 442 | 36 469 |
| Driftsresultat | 3 507 | 796 | −1 821 | −1 425 | 1 637 |
| Årsresultat | 2 801 | 426 | −1 893 | −1 662 | 1 320 |
| Driftsmargin | 9,2 % | 2,1 % | −5,1 % | −4,1 % | 4,5 % |
| Sum gjeld | 8 802 | 13 838 | 7 713 | 8 708 | 6 665 |
| Sum driftskostnader | - | - | 37 606 | 35 867 | 34 832 |
| Finansresultat | - | - | −72 | −237 | −316 |
| Resultat før skatt | 3 320 | 549 | −1 893 | −1 662 | 1 320 |
| Anleggsmidler | 241 | 567 | 288 | 310 | 400 |
| Omløpsmidler | 12 762 | 17 697 | 9 958 | 9 269 | 9 207 |
| Sum eiendeler | 13 002 | 18 264 | 10 246 | 9 579 | 9 607 |
| Egenkapital | 4 200 | 4 426 | 2 533 | 871 | 2 942 |
| Kortsiktig gjeld | 6 764 | 13 318 | 6 813 | 7 958 | 6 565 |
| Langsiktig gjeld | 2 038 | 520 | 900 | 750 | 100 |

## Ledelse og styre

- Jens Peter Andersen: Daglig leder og styremedlem
- Roar Aasbekken: Styrets leder
- Trond Martin Ringstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Industriveien 14, 2020 Skedsmokorset
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 32.990 Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted
- Etablert: 27.04.2015
- Tidligere navn: NORASONDE INDUSTRI OG SPORT AS (2017 til 2019); NORASONDE 3 AS (2015 til 2017)
- Aksjekapital: 2 030 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2017
- Revisor: [SLM REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/972412112-slm-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 10 av 143 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikling, salg, produksjon og installasjon innen elektro og mekanisk industri generelt, og tilsvarende innen leveranser til sportsanlegg, samt annet som står i forbindelse med dette. Selskapet skal ha en klar profil på til enhver tid tilby fagopplæring gjennom lærekandidat- / lærlingeordningen.

## Kunngjøringer

- 06.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000242411&sokeverdi=915361048&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 24.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 3 mill. kr
- 22.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 3 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [CONPART AS](https://www.norscout.com/no/company/984237847-conpart-as) | Lillestrøm | 6 | 3,67 mill. kr | −31,4 % |
| [OSNES HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/988829684-osnes-holding-as) | Lillestrøm | - | 0 kr | - |
| [I14 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/922421757-i14-holding-as) | Lillestrøm | - | - | - |
| [JERV HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/935483832-jerv-holding-as) | Lillestrøm | - | - | - |
| [ELMEK247 AS](https://www.norscout.com/no/company/935493412-elmek247-as) | Lillestrøm | - | - | - |
| [MOSAIC SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/985220654-mosaic-solutions-as) | Lillestrøm | - | - | - |
| [LILLESTRØM TANNTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/978657885-lillestrom-tannteknikk-as) | Lillestrøm | 10 | 9,32 mill. kr | +13,2 % |
| [PRO-DENT LAB AS](https://www.norscout.com/no/company/815885562-pro-dent-lab-as) | Lillestrøm | - | 917 500 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.06.2026.
