---
title: "ROLFSEN & JUELL AS (915459242): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROLFSEN & JUELL AS i Oslo hadde 36,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Merete Rolfsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915459242-rolfsen-juell-as"
---

# ROLFSEN & JUELL AS

Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · Oslo

- Org.nr: 915 459 242
- Telefon: 22 54 06 60
- E-post: torgrim@rolfsenjuell.com
- Nettsted: [rolfsenjuell.com](https://www.rolfsenjuell.com)
- Daglig leder: Merete Rolfsen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 36,1 mill. kr (+86,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,29 mill. kr (Margin 6,4 %)
- Etablert: 1916

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,0 % (meget god). Opp fra 15,2 % i 2024
- Likviditet: 2,45 (meget god). Ned fra 5,18 i 2024
- Soliditet: 65,0 % (meget god). Ned fra 83,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 23,4 % | 24,3 % | 15,2 % | 16,0 % |
| Driftsmargin | 4,6 % | 16,7 % | 12,0 % | 12,8 % | 6,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 19,7 % | 20,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,61 | 2,64 | 2,74 | 5,18 | 2,45 |
| Soliditet | - | - | 68,2 % | 83,7 % | 65,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,5 | 0,2 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 448 | 26 521 | 35 667 | 19 380 | 36 122 |
| Driftsresultat | 1 391 | 4 419 | 4 270 | 2 473 | 2 294 |
| Årsresultat | 1 705 | 3 786 | 3 989 | 2 650 | 3 234 |
| Driftsmargin | 4,6 % | 16,7 % | 12 % | 12,8 % | 6,4 % |
| Sum gjeld | 13 514 | 6 269 | 8 127 | 3 536 | 10 947 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 16 907 | 33 828 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 025 | 1 655 |
| Resultat før skatt | 1 894 | 4 814 | 4 892 | 3 498 | 3 949 |
| Anleggsmidler | 3 401 | 3 201 | 3 331 | 3 329 | 4 449 |
| Omløpsmidler | 21 795 | 16 537 | 22 253 | 18 314 | 26 838 |
| Sum eiendeler | 25 196 | 19 738 | 25 584 | 21 643 | 31 288 |
| Egenkapital | - | - | 17 457 | 18 107 | 20 341 |
| Kortsiktig gjeld | 13 514 | 6 269 | 8 127 | 3 536 | 10 947 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Merete Rolfsen: Daglig leder og styremedlem
- Harald Christopher Rasmus Rolfsen: Styrets leder
- Marianne Sand: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Bygdøy allé 5, 0257 Oslo
- Postadresse: Postboks 2701 Solli, 0204 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.840 Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr
- Etablert: 28.09.1916
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [REVISJONSFIRMA ROLF BIRKELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/989411977-revisjonsfirma-rolf-birkeland-as)
- Regnskapsfører: [BJØRN BIRKELAND ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/966055553-bjorn-birkeland-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 135 av 379 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive agentur eller annen handelsvirksomhet.

## Kunngjøringer

- 27.09.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000761523&sokeverdi=915459242&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000454786&sokeverdi=915459242&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ENRAD AS](https://www.norscout.com/no/company/931247670-enrad-as) | Oslo | - | 39,2 mill. kr | +99,8 % |
| [SALJEX AS](https://www.norscout.com/no/company/997618181-saljex-as) | Oslo | - | 28 mill. kr | −16 % |
| [VOLUTION NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/946287377-volution-norge-as) | Oslo | - | 67,7 mill. kr | −0,2 % |
| [KYOCERA FASTENING SOLUTIONS NORWAY AS.](https://www.norscout.com/no/company/926800507-kyocera-fastening-solutions-norway-as) | Oslo | - | 27 mill. kr | +39,8 % |
| [CHEMELEX NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/824328242-chemelex-norway-as) | Oslo | - | 126 mill. kr | +36 % |
| [KLIMAQ AS](https://www.norscout.com/no/company/934638638-klimaq-as) | Oslo | - | 26,7 mill. kr | - |
| [ENTREGA AS](https://www.norscout.com/no/company/918128360-entrega-as) | Oslo | 5 | 15,3 mill. kr | −9,6 % |
| [AXS NORDIC AS](https://www.norscout.com/no/company/933170691-axs-nordic-as) | Oslo | - | 25,1 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/oslo)
- [Helsebedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/oslo)
- [IT-selskaper i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/oslo)
- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/oslo)

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.07.2026.
