---
title: "ROLFSEN AS (915459420): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROLFSEN AS i Stavanger hadde 50,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 33 ansatte. Daglig leder er Lise Bjørnsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915459420-rolfsen-as"
---

# ROLFSEN AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 1936

- Org.nr: 915 459 420
- Telefon: 51 85 91 00
- E-post: e-post@rolfsen.no
- Nettsted: [rolfsen.no](https://rolfsen.no)
- Daglig leder: Lise Bjørnsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 50,1 mill. kr (+1,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,46 mill. kr (Margin 2,9 %)
- Ansatte: 33 (Opp fra 29 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 22
- oktober 2025: 26
- november 2025: 27
- desember 2025: 29
- februar 2026: 30
- mai 2026: 31
- oktober 2026: 33

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Opp fra 6,6 % i 2024
- Likviditet: 2,94 (meget god). Opp fra 2,91 i 2024
- Soliditet: 30,2 % (god). Opp fra 28,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,6 % | −8,3 % | 6,6 % | 6,8 % |
| Driftsmargin | 5,3 % | 4,5 % | −4,9 % | 2,8 % | 2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 21,6 % | −37,7 % | 12,7 % | 14,8 % |
| Likviditetsgrad | - | 3,18 | 2,29 | 2,91 | 2,94 |
| Soliditet | 32,0 % | 39,1 % | 24,5 % | 28,3 % | 30,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,6 | 3,1 | 2,5 | 2,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 38 630 | 42 702 | 41 086 | 49 353 | 50 096 |
| Driftsresultat | 2 047 | 1 910 | −2 022 | 1 376 | 1 462 |
| Årsresultat | 1 537 | 1 278 | −2 691 | 787 | 1 017 |
| Driftsmargin | 5,3 % | 4,5 % | −4,9 % | 2,8 % | 2,9 % |
| Sum gjeld | 15 330 | 13 236 | 17 819 | 16 658 | 17 373 |
| Sum driftskostnader | 36 583 | - | - | 47 977 | 48 634 |
| Finansresultat | −73 | - | - | −589 | −419 |
| Resultat før skatt | - | 1 697 | −2 691 | 787 | 1 042 |
| Anleggsmidler | 1 711 | 1 292 | 7 686 | 6 392 | 5 609 |
| Omløpsmidler | - | 20 425 | 15 924 | 16 843 | 19 280 |
| Sum eiendeler | 22 533 | 21 717 | 23 609 | 23 236 | 24 889 |
| Egenkapital | 7 203 | 8 481 | 5 790 | 6 577 | 7 516 |
| Kortsiktig gjeld | - | 6 427 | 6 942 | 5 787 | 6 557 |
| Langsiktig gjeld | - | 6 809 | 10 877 | 10 871 | 10 816 |

## Ledelse og styre

- Lise Bjørnsen: Daglig leder og styrets leder
- Ingveig Helen Sunde: Styremedlem
- Morten Bjørnsen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Søregata 4, 4006 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 06.11.1936
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [REVISJON VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/982519411-revisjon-vest-as)
- Regnskapsfører: [RANDEBERG ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/926695185-randeberg-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 89 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel- og agenturvirksomhet, samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 08.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000355039&sokeverdi=915459420&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.04.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 4 mill. kr
- 07.04.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 4 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EMBLA BUNADER OSLO AS](https://www.norscout.com/no/company/927452448-embla-bunader-oslo-as) | Stavanger | 22 | 11,3 mill. kr | +8,9 % |
| [EMBLA BUNADER STORO AS](https://www.norscout.com/no/company/927452375-embla-bunader-storo-as) | Stavanger | 20 | 16,5 mill. kr | +25,4 % |
| [HØYER STADIONPARKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912246035-hoyer-stadionparken-as) | Stavanger | 17 | 14,1 mill. kr | +10,8 % |
| [SIMPLY SHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/931844776-simply-shop-as) | Stavanger | 16 | 2,89 mill. kr | - |
| [VOLONTÈ MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/998665574-volonte-madla-as) | Stavanger | 13 | 9,03 mill. kr | −3,7 % |
| [EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/929492544-embla-bunader-trondheim-as) | Stavanger | 13 | 8,21 mill. kr | +18,3 % |
| [STAY FRIENDS STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/916777647-stay-friends-stavanger-as) | Stavanger | 13 | 6,05 mill. kr | +8,4 % |
| [EMBLA BUNADER STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926060147-embla-bunader-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 19,5 mill. kr | +11,2 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
