---
title: "MADLA SPECSAVERS AS (915661874): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MADLA SPECSAVERS AS i Stavanger hadde 13,5 mill. kr i driftsinntekter i 2026 og 9 ansatte. Daglig leder er Wenche Hauge. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915661874-madla-specsavers-as"
---

# MADLA SPECSAVERS AS

Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler · Stavanger · Etablert 2015

- Org.nr: 915 661 874
- Nettsted: [specsavers.no](https://specsavers.no)
- Daglig leder: Wenche Hauge (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2026: 13,5 mill. kr (+10,0 % fra 2025)
- Driftsresultat 2026: 934 464 kr (Margin 6,9 %)
- Ansatte: 9 (Opp fra 8 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- oktober 2025: 8
- januar 2026: 7
- mars 2026: 8
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2026

- Lønnsomhet: 22,4 % (meget god). Opp fra 18,7 % i 2025
- Likviditet: 1,19 (tilfredsstillende). Ned fra 1,39 i 2025
- Soliditet: 19,0 % (god). Opp fra 9,3 % i 2025

| Nøkkeltall | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −10,7 % | 18,7 % | 22,4 % |
| Driftsmargin | −3,0 % | 1,2 % | −2,6 % | 3,8 % | 6,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | −147,3 % | 78,0 % | - | 979,3 % | 120,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,49 | 1,58 | 1,12 | 1,39 | 1,19 |
| Soliditet | 1,9 % | 4,3 % | −8,0 % | 9,3 % | 19,0 % |
| Gjeldsgrad | 52,7 | 22,4 | - | 9,8 | 4,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 629 | 9 567 | 10 497 | 12 241 | 13 460 |
| Driftsresultat | −255 | 113 | −269 | 463 | 934 |
| Årsresultat | −302 | 69 | −296 | 435 | 791 |
| Driftsmargin | −3,0 % | 1,2 % | −2,6 % | 3,8 % | 6,9 % |
| Sum gjeld | 2 849 | 2 757 | 2 323 | 2 561 | 4 495 |
| Sum driftskostnader | - | - | 10 767 | 11 778 | 12 525 |
| Finansresultat | - | - | −26 | −28 | −143 |
| Resultat før skatt | −302 | 69 | −296 | 435 | 791 |
| Anleggsmidler | 996 | 675 | 374 | 298 | 3 350 |
| Omløpsmidler | 1 906 | 2 204 | 1 776 | 2 525 | 2 199 |
| Sum eiendeler | 2 902 | 2 879 | 2 150 | 2 823 | 5 548 |
| Egenkapital | 54 | 123 | −173 | 262 | 1 053 |
| Kortsiktig gjeld | 1 280 | 1 396 | 1 585 | 1 820 | 1 854 |
| Langsiktig gjeld | 1 568 | 1 360 | 739 | 741 | - |

| 1 000 kr | 2021 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 7 039 |
| Driftsresultat | −202 |
| Årsresultat | −250 |
| Driftsmargin | −2,9 % |
| Sum gjeld | 4 168 |
| Sum driftskostnader | - |
| Finansresultat | - |
| Resultat før skatt | −250 |
| Anleggsmidler | 1 359 |
| Omløpsmidler | 3 165 |
| Sum eiendeler | 4 524 |
| Egenkapital | 356 |
| Kortsiktig gjeld | 2 646 |
| Langsiktig gjeld | 1 522 |

## Ledelse og styre

- Wenche Hauge: Daglig leder og styremedlem
- Richard Neil Owens: Styrets leder
- Henning Jørgen Færden: Styremedlem
- Nina Helen Kleppe: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: v/ Amfi, Madlakrossen 7, 4042 Hafrsfjord
- Postadresse: Postboks 788 Sentrum, 0106 Oslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.740 Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler
- Etablert: 01.06.2015
- Tidligere navn: BY4 SPECSAVERS AS (2015 til 2018)
- Aksjekapital: 30 250 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2018
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AZETS INSIGHT AS](https://www.norscout.com/no/company/983338917-azets-insight-as)
- Størrelse: Nr. 123 av 489 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel med optiske varer samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000543128&sokeverdi=915661874&spraak=nb)
- 04.10.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000773247&sokeverdi=915661874&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STAVANGER SPECSAVERS AS](https://www.norscout.com/no/company/995498448-stavanger-specsavers-as) | Stavanger | 13 | 15,2 mill. kr | - |
| [STRAEN OPTISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/990201390-straen-optiske-as) | Stavanger | 6 | 9,23 mill. kr | +7,3 % |
| [SYNSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/936653286-synsenteret-as) | Stavanger | 17 | 26,8 mill. kr | +7,9 % |
| [HINNA OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/831697032-hinna-optikk-as) | Stavanger | 6 | 4,05 mill. kr | +5,3 % |
| [ALLIANCE OPTIKK HILLEVÅG AS](https://www.norscout.com/no/company/976734904-alliance-optikk-hillevag-as) | Stavanger | 6 | 3,89 mill. kr | +12,1 % |
| [MADLA OPTIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917535256-madla-optikk-as) | Stavanger | - | 4,59 mill. kr | +11,8 % |
| [BRILLESLANGEN AS](https://www.norscout.com/no/company/999585523-brilleslangen-as) | Stavanger | - | 1,68 mill. kr | +10,2 % |
| [ENDOSKOPIUTSTYR AS](https://www.norscout.com/no/company/928794873-endoskopiutstyr-as) | Stavanger | - | 1,56 mill. kr | +13,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
