---
title: "MAXIM GANDRUDBAKKEN AS (915706967): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAXIM GANDRUDBAKKEN AS i Luster hadde 6,15 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ole Johan Sætra. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915706967-maxim-gandrudbakken-as"
---

# MAXIM GANDRUDBAKKEN AS

Etterbehandling av tekstiler · Luster · Etablert 2015

- Org.nr: 915 706 967
- Telefon: 90 22 22 22
- E-post: oj@myprofil.no
- Nettsted: [htl.no](https://www.htl.no/)
- Daglig leder: Ole Johan Sætra (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,15 mill. kr (−26,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,2 mill. kr (Margin −19,6 %)
- Ansatte: 6

## Ansatte

- februar 2026: 8
- august 2026: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −18,7 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −28,1 % i 2024
- Likviditet: 0,88 (svak). Opp fra 0,55 i 2024
- Soliditet: −42,0 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −16,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 15,6 % | −11,8 % | −28,1 % | −18,7 % |
| Driftsmargin | −23,4 % | 11,6 % | −18,0 % | −30,5 % | −19,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −68,4 % | −1 117,6 % | - |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,47 | 0,55 | 0,88 |
| Soliditet | 22,2 % | 29,7 % | 18,1 % | −16,5 % | −42,0 % |
| Gjeldsgrad | 3,5 | 2,4 | 4,5 | - | - |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 204 | 12 224 | 9 037 | 8 329 | 6 154 |
| Driftsresultat | −1 684 | 1 421 | −1 625 | −2 539 | −1 204 |
| Årsresultat | −2 056 | 1 119 | −1 666 | −2 724 | −1 601 |
| Driftsmargin | −23,4 % | 11,6 % | −18 % | −30,5 % | −19,6 % |
| Sum gjeld | 7 530 | 7 738 | 7 285 | 7 888 | 8 462 |
| Sum driftskostnader | 8 888 | 10 803 | 10 663 | 10 868 | 7 358 |
| Finansresultat | −372 | −302 | −40 | −185 | −458 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 666 | −2 724 | −1 662 |
| Anleggsmidler | 7 882 | 7 324 | 6 627 | 5 456 | 4 800 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 264 | 1 314 | 1 159 |
| Sum eiendeler | 9 675 | 11 002 | 8 890 | 6 770 | 5 958 |
| Egenkapital | 2 145 | 3 264 | 1 606 | −1 118 | −2 503 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 540 | 2 382 | 1 317 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Ole Johan Sætra: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Galdetoppen 5, 6869 Hafslo
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 13.300 Etterbehandling av tekstiler
- Etablert: 15.07.2015
- Tidligere navn: GANDRUDBAKKEN ETIKETTER AS (2017 til 2018); HTL HOLDING AS (2015 til 2017)
- Aksjekapital: 254 190 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.2017
- Revisor: [REVISORKOLLEGIET AS](https://www.norscout.com/no/company/987593636-revisorkollegiet-as)
- Regnskapsfører: [PARATA AS](https://www.norscout.com/no/company/991405518-parata-as)
- Størrelse: Nr. 19 av 76 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive trykkeri, produksjon, produktutvikling og rådgivning innen merking av tekstil og konfeksjon, samt annen handel og deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.10.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000770984&sokeverdi=915706967&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000538527&sokeverdi=915706967&spraak=nb)
- 08.11.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000826939&sokeverdi=915706967&spraak=nb)
- 10.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000568911&sokeverdi=915706967&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [AVERY DENNISON NTP AS](https://www.norscout.com/no/company/946661287-avery-dennison-ntp-as) | Luster | 163 | 322 mill. kr | −0,3 % |
| [NORSK TRANSFER TEKNOLOGI AS](https://www.norscout.com/no/company/915677460-norsk-transfer-teknologi-as) | Luster | - | 365 758 kr | - |
| [XO PROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/988541761-xo-profil-as) | Levanger | 6 | 10,2 mill. kr | +5,9 % |
| [BRAGE PROFIL AS](https://www.norscout.com/no/company/979730713-brage-profil-as) | Hitra | 6 | 5,41 mill. kr | −8,1 % |
| [ROMERIKE SILKE OG TEKSTILTRYKK AS](https://www.norscout.com/no/company/879532922-romerike-silke-og-tekstiltrykk-as) | Lillestrøm | 7 | 9,08 mill. kr | +1,6 % |
| [DAMPSKIPSKAIA AS](https://www.norscout.com/no/company/928892395-dampskipskaia-as) | Lurøy | 6 | 5,28 mill. kr | +30,7 % |
| [FOCUS PRINT AS](https://www.norscout.com/no/company/953944790-focus-print-as) | Ringerike | 7 | 12,6 mill. kr | +7,9 % |
| [UNIPRINT AS](https://www.norscout.com/no/company/927661306-uniprint-as) | Asker | 5 | 11,2 mill. kr | +2,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.08.2026.
