---
title: "KANDA AS (915739334): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KANDA AS i Larvik hadde 123 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 30 ansatte. Daglig leder er Eva Kongelf. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915739334-kanda-as"
---

# KANDA AS

Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer · Larvik · Etablert 1976

Heleid av [MARCUSSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/958869800-marcussen-holding-as)

- Org.nr: 915 739 334
- Telefon: 33 13 98 50
- E-post: post@kanda.no
- Daglig leder: Eva Kongelf (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 123 mill. kr (+10,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,69 mill. kr (Margin 5,4 %)
- Ansatte: 30 (Opp fra 28 i november 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 29
- november 2025: 28
- mai 2026: 29
- juli 2026: 33
- september 2026: 31
- oktober 2026: 30

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,9 % (meget god). Opp fra 13,3 % i 2024
- Likviditet: 2,09 (meget god). Ned fra 2,13 i 2024
- Soliditet: 47,1 % (meget god). Opp fra 46,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,1 % | 9,5 % | 13,3 % | 15,9 % |
| Driftsmargin | 5,1 % | 4,6 % | 3,3 % | 4,8 % | 5,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,9 % | 17,1 % | 24,8 % | 31,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,82 | 1,73 | 1,95 | 2,13 | 2,09 |
| Soliditet | 50,1 % | 43,7 % | 48,0 % | 46,4 % | 47,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 1,3 | 1,1 | 1,2 | 1,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 90 915 | 100 826 | 107 702 | 111 482 | 122 997 |
| Driftsresultat | 4 658 | 4 628 | 3 607 | 5 392 | 6 689 |
| Årsresultat | 3 784 | 3 615 | 2 386 | 3 710 | 4 885 |
| Driftsmargin | 5,1 % | 4,6 % | 3,3 % | 4,8 % | 5,4 % |
| Sum gjeld | 14 494 | 21 135 | 22 913 | 22 173 | 23 692 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 106 091 | 116 308 |
| Finansresultat | - | - | - | −636 | −423 |
| Resultat før skatt | 4 677 | 4 627 | 3 051 | 4 756 | 6 266 |
| Anleggsmidler | 2 676 | 8 357 | 12 061 | 10 197 | 8 503 |
| Omløpsmidler | 26 370 | 29 185 | 27 991 | 31 181 | 36 279 |
| Sum eiendeler | 29 046 | 37 542 | 40 052 | 41 378 | 44 782 |
| Egenkapital | 14 552 | 16 407 | 19 205 | 19 205 | 21 090 |
| Kortsiktig gjeld | 14 494 | 16 905 | 14 341 | 14 662 | 17 348 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 4 230 | 8 572 | 7 511 | 6 344 |

## Konsern

2 selskaper.

- [MARCUSSEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/958869800-marcussen-holding-as) (Morselskap)
  - KANDA AS (Denne bedriften)

## Ledelse og styre

- Eva Kongelf: Daglig leder og styremedlem
- Odd Christian Urdal: Styrets leder
- Hans Jørn Kongelf: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Hegdalveien 81, 3261 Larvik
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.130 Produksjon av kjøtt- og fjørfevarer
- Etablert: 10.12.1976
- Aksjekapital: 2 900 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1977
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Størrelse: Nr. 21 av 123 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og omsetning av næringsmidler.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 19.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000277524&sokeverdi=915739334&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227378&sokeverdi=915739334&spraak=nb)
- 11.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000874427&sokeverdi=915739334&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 07.10.2026: Tilskudd fra ENOVA SF, 197 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BJERKE SPEKEMAT & DELIKATESSE AS](https://www.norscout.com/no/company/957708587-bjerke-spekemat-delikatesse-as) | Larvik | 32 | 118 mill. kr | +12,9 % |
| [TH A ABRAHAMSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/958674643-th-a-abrahamsen-as) | Larvik | 21 | 19,9 mill. kr | +5,4 % |
| [SLAKTER EFTEDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/927456079-slakter-eftedal-as) | Larvik | 40 | 105 mill. kr | +20,1 % |
| [HELGEROA SPEKEVARER AS](https://www.norscout.com/no/company/951793876-helgeroa-spekevarer-as) | Larvik | 7 | 40,4 mill. kr | +20,6 % |
| [HEGDAL INDUSTRIBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/983253652-hegdal-industribygg-as) | Larvik | - | 2 mill. kr | +2,6 % |
| [KALAS HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/989024906-kalas-holding-as) | Larvik | - | 986 000 kr | - |
| [MAJAS BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/967484881-majas-bakeri-as) | Larvik | 28 | 17,5 mill. kr | +8,5 % |
| [LARVIK LØK AS](https://www.norscout.com/no/company/983982751-larvik-lok-as) | Larvik | 35 | 156 mill. kr | −4,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
