---
title: "SALIKATT BRYGGERI AS (915796869): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALIKATT BRYGGERI AS i Stavanger hadde 15,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Bjarte Halvorsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915796869-salikatt-bryggeri-as"
---

# SALIKATT BRYGGERI AS

Produksjon av øl · Stavanger

- Org.nr: 915 796 869
- E-post: bjarte@salikattbryggeri.no
- Nettsted: [salikattbryggeri.no](https://www.salikattbryggeri.no)
- Daglig leder: Bjarte Halvorsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 15,5 mill. kr (−4,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,68 mill. kr (Margin 17,4 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,0 % (meget god). Ned fra 27,6 % i 2024
- Likviditet: 3,74 (meget god). Ned fra 3,80 i 2024
- Soliditet: 78,8 % (meget god). Ned fra 80,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 31,2 % | 26,1 % | 27,6 % | 20,0 % |
| Driftsmargin | 77,9 % | 19,6 % | 18,2 % | 20,5 % | 17,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 46,8 % | 36,7 % | 35,9 % | 24,9 % |
| Likviditetsgrad | - | 2,51 | 2,60 | 3,80 | 3,74 |
| Soliditet | 59,9 % | 69,4 % | 69,6 % | 80,6 % | 78,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 13 708 | 13 821 | 15 076 | 16 160 | 15 453 |
| Driftsresultat | 10 674 | 2 712 | 2 738 | 3 306 | 2 681 |
| Årsresultat | 2 312 | 2 082 | 2 085 | 2 553 | 2 148 |
| Driftsmargin | 77,9 % | 19,6 % | 18,2 % | 20,5 % | 17,4 % |
| Sum gjeld | 3 126 | 2 975 | 3 414 | 2 503 | 3 160 |
| Sum driftskostnader | 2 014 | - | - | 12 854 | 12 771 |
| Finansresultat | −71 | - | - | −33 | 73 |
| Resultat før skatt | - | 2 670 | 2 674 | 3 273 | 2 755 |
| Anleggsmidler | 3 700 | 4 398 | 4 017 | 3 862 | 3 384 |
| Omløpsmidler | - | 5 321 | 7 227 | 9 023 | 11 556 |
| Sum eiendeler | 7 788 | 9 719 | 11 243 | 12 885 | 14 940 |
| Egenkapital | 4 662 | 6 744 | 7 829 | 10 382 | 11 779 |
| Kortsiktig gjeld | - | 2 117 | 2 779 | 2 373 | 3 093 |
| Langsiktig gjeld | - | 859 | 635 | 130 | 67 |

## Ledelse og styre

- Bjarte Halvorsen: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Flintegata 2D, 4016 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 11.050 Produksjon av øl
- Etablert: 11.08.2015
- Aksjekapital: 1 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [KALLESTEN REVISJON OG REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951499072-kallesten-revisjon-og-regnskap-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 20 av 121 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av øl og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000066173&sokeverdi=915796869&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [JÅTTÅ GÅRDSBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/920781691-jatta-gardsbryggeri-as) | Stavanger | 6 | 5,16 mill. kr | +60,2 % |
| [STAVANGER MIKROBRYGGERI AS](https://www.norscout.com/no/company/918612238-stavanger-mikrobryggeri-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [LERVIG AS](https://www.norscout.com/no/company/920927505-lervig-as) | Stavanger | 39 | 99,3 mill. kr | +2,7 % |
| [GROWLER AS](https://www.norscout.com/no/company/931427962-growler-as) | Stavanger | - | 0 kr | - |
| [SIDDIS COLA AS](https://www.norscout.com/no/company/928897990-siddis-cola-as) | Stavanger | 5 | 831 516 kr | - |
| [ALPHA WAVE BEVERAGES AS](https://www.norscout.com/no/company/925293938-alpha-wave-beverages-as) | Stavanger | - | 10 447 kr | - |
| [CONRADS BRENNERI AS](https://www.norscout.com/no/company/927192845-conrads-brenneri-as) | Stavanger | - | 10 100 kr | - |
| [EIMEALT AS](https://www.norscout.com/no/company/912667758-eimealt-as) | Stavanger | 9 | 3,75 mill. kr | +54,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
