---
title: "RENASYS AS (915816649): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RENASYS AS i Sunnfjord hadde 34,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 18 ansatte. Daglig leder er Christoffer Sveen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915816649-renasys-as"
---

# RENASYS AS

Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted · Sunnfjord · Etablert 2015

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 915 816 649
- Nettsted: [renasys.com](https://renasys.com)
- Daglig leder: Christoffer Sveen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,7 mill. kr (+28,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 7,14 mill. kr (Margin 20,6 %)
- Ansatte: 18

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 9,6 % (tilfredsstillende). Opp fra −1,2 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Ned fra 2,24 i 2024
- Soliditet: 56,5 % (meget god). Ned fra 59,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −10,2 % | −13,2 % | −1,2 % | 9,6 % |
| Driftsmargin | - | −168,5 % | −171,1 % | −6,6 % | 20,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −12,8 % | −29,4 % | −11,3 % | 12,6 % |
| Likviditetsgrad | 3,87 | 1,47 | 1,26 | 2,24 | 1,13 |
| Soliditet | 93,4 % | 76,3 % | 41,3 % | 59,2 % | 56,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,1 | 0,3 | 1,4 | 0,7 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 1 435 | 2 926 | 26 986 | 34 720 |
| Driftsresultat | −1 018 | −2 418 | −5 006 | −1 783 | 7 145 |
| Årsresultat | −1 088 | −2 290 | −5 682 | −3 350 | 5 791 |
| Driftsmargin | - | −168,5 % | −171,1 % | −6,6 % | 20,6 % |
| Sum gjeld | 967 | 6 913 | 23 439 | 29 558 | 37 553 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 28 769 | 27 575 |
| Finansresultat | - | - | - | −1 567 | −1 354 |
| Resultat før skatt | −1 088 | −2 290 | −5 682 | −3 350 | 5 791 |
| Anleggsmidler | 10 887 | 23 613 | 32 863 | 51 700 | 68 608 |
| Omløpsmidler | 3 743 | 5 499 | 7 092 | 20 821 | 17 699 |
| Sum eiendeler | 14 629 | 29 112 | 39 956 | 72 521 | 86 307 |
| Egenkapital | 13 663 | 22 199 | 16 517 | 42 963 | 48 754 |
| Kortsiktig gjeld | 967 | 3 734 | 5 649 | 9 298 | 15 611 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 3 178 | 17 789 | 20 260 | 21 941 |

## Konsern

2 selskaper.

- RENASYS AS (Denne bedriften)
  - [RENASYS SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/928887634-renasys-solutions-as) (28 ansatte)

## Ledelse og styre

- Christoffer Sveen: Daglig leder og styremedlem
- Magne Sveen: Styrets leder
- Trond Melhus: Styremedlem
- Kjell Øyvind Pedersen: Styremedlem
- Niklas Haver: Styremedlem
- Jakob Sveen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Øyrane 12, 6800 Førde
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 28.290 Produksjon av maskiner og utstyr til generell bruk ikke nevnt annet sted
- Etablert: 02.07.2015
- Tidligere navn: PRO-FLO AS (2015 til 2021)
- Aksjekapital: 98 047 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2020
- Revisor: [LOFOTREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/951725005-lofotrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/851987142-sparebank-1-regnskapshuset-nord-norge-as)
- Størrelse: Nr. 30 av 151 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle og patentere utstyr/prosess relatert til kontroll av trykk og bevegelser i væsker, samt bedre utnyttelse av tilført energi. Selskapet kan ha deltakelse i andre foretak med relatert eller lignende virksomhet.

## Siste endringer

- 11.11.2025: Antall ansatte endret til 18

## Kunngjøringer

- 28.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000615167&sokeverdi=915816649&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617351&sokeverdi=915816649&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HELLENES INDUSTRIES AS](https://www.norscout.com/no/company/932103915-hellenes-industries-as) | Sunnfjord | 10 | 8,01 mill. kr | - |
| [M.F.E. FIRE PROTECTION AS](https://www.norscout.com/no/company/924506636-m-f-e-fire-protection-as) | Sunnfjord | - | 90 000 kr | - |
| [YNDESTAD MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/936348327-yndestad-mekaniske-as) | Sunnfjord | 11 | 42 mill. kr | - |
| [YNDESTAD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/936347444-yndestad-holding-as) | Sunnfjord | - | - | - |
| [RENOCEAN AS](https://www.norscout.com/no/company/920886183-renocean-as) | Kristiansund | 18 | 49,4 mill. kr | −31,6 % |
| [DACO MEKANISKE AS](https://www.norscout.com/no/company/983643566-daco-mekaniske-as) | Sogndal | 18 | 31,6 mill. kr | −13,2 % |
| [VAMEC AS](https://www.norscout.com/no/company/998496446-vamec-as) | Indre Fosen | 19 | 24,4 mill. kr | −8,6 % |
| [NORDEN MARITIM AS](https://www.norscout.com/no/company/919286776-norden-maritim-as) | Bjørnafjorden | 16 | 58,4 mill. kr | +23,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 29.07.2026.
