---
title: "SLAMRENSING AS (915830080): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SLAMRENSING AS i Tønsberg hadde 34,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 10 ansatte. Daglig leder er Karl Erik Larsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915830080-slamrensing-as"
---

# SLAMRENSING AS

Miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet · Tønsberg · Etablert 2015

Morselskap for 1 selskap

- Org.nr: 915 830 080
- Nettsted: [slamrensing.no](https://slamrensing.no)
- Daglig leder: Karl Erik Larsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,1 mill. kr (+17,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,26 mill. kr (Margin 27,2 %)
- Ansatte: 10 (Opp fra 7 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 7
- juni 2026: 8
- juli 2026: 9
- september 2026: 10

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 36,2 % (meget god). Opp fra 23,6 % i 2024
- Likviditet: 2,39 (meget god). Opp fra 1,52 i 2024
- Soliditet: 59,8 % (meget god). Opp fra 45,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 51,8 % | 45,7 % | 23,6 % | 36,2 % |
| Driftsmargin | 27,1 % | 31,8 % | 24,9 % | 18,0 % | 27,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 154,7 % | 120,7 % | 50,2 % | 64,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,15 | 1,50 | 1,62 | 1,52 | 2,39 |
| Soliditet | 42,8 % | 25,4 % | 39,1 % | 45,7 % | 59,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 2,9 | 1,6 | 1,2 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 32 551 | 30 215 | 35 456 | 28 912 | 34 085 |
| Driftsresultat | 8 824 | 9 620 | 8 824 | 5 193 | 9 255 |
| Årsresultat | 6 586 | 7 189 | 7 614 | 4 048 | 7 616 |
| Driftsmargin | 27,1 % | 31,8 % | 24,9 % | 18 % | 27,2 % |
| Sum gjeld | 9 070 | 15 897 | 14 898 | 13 254 | 12 586 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 23 720 | - |
| Finansresultat | - | - | - | 4 | - |
| Resultat før skatt | 8 727 | 9 441 | 9 051 | 5 197 | 9 580 |
| Anleggsmidler | 7 303 | 8 756 | 10 038 | 11 114 | 15 901 |
| Omløpsmidler | 8 557 | 12 557 | 14 445 | 13 272 | 15 433 |
| Sum eiendeler | 15 860 | 21 313 | 24 483 | 24 386 | 31 334 |
| Egenkapital | 6 790 | 5 416 | 9 585 | 11 132 | 18 748 |
| Kortsiktig gjeld | 7 470 | 8 397 | 8 898 | 8 754 | 6 461 |
| Langsiktig gjeld | 1 600 | 7 500 | 6 000 | 4 500 | 6 125 |

## Konsern

2 selskaper.

- SLAMRENSING AS (Denne bedriften)
  - [RAVNEVEIEN 6 AS](https://www.norscout.com/no/company/913237773-ravneveien-6-as)

## Ledelse og styre

- Karl Erik Larsen: Daglig leder
- Bjørn-Vegard Løvik: Styrets leder
- Odd Eirik Vrålstad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ravneveien 6, 3174 Revetal
- Postadresse: Ravneveien 3, 3174 Revetal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 39.000 Miljøutbedring, opprydding og lignende aktivitet
- Etablert: 13.08.2015
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Revisor: [TELL NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/834836912-tell-norge-as)
- Regnskapsfører: [PRAVDA ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/912194272-pravda-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 6 av 24 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Rense vann og annen forurenset masse.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000827638&sokeverdi=915830080&spraak=nb)
- 06.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000667870&sokeverdi=915830080&spraak=nb)
- 31.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000653489&sokeverdi=915830080&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ASCAS MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/966376724-ascas-miljo-as) | Narvik | 11 | 7,22 mill. kr | −11 % |
| [STANGELAND MILJØ AS](https://www.norscout.com/no/company/996084612-stangeland-miljo-as) | Sola | - | 60,3 mill. kr | +20,5 % |
| [MILJØREDERIET AS](https://www.norscout.com/no/company/927106507-miljorederiet-as) | Loppa | 14 | 3,93 mill. kr | +16,1 % |
| [ESAM MØRE AS](https://www.norscout.com/no/company/989594974-esam-more-as) | Ålesund | - | 14,7 mill. kr | +34,8 % |
| [SALT LIFE AS](https://www.norscout.com/no/company/911678012-salt-life-as) | Alstahaug | 18 | 19,7 mill. kr | −7,9 % |
| [MILJØSANERING AS](https://www.norscout.com/no/company/998831741-miljosanering-as) | Øygarden | - | 5,95 mill. kr | +375,4 % |
| [ENVIR AS](https://www.norscout.com/no/company/920206425-envir-as) | Bergen | 22 | 53,6 mill. kr | +310,5 % |
| [AASEKJÆR MILJØPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/929218078-aasekjaer-miljopark-as) | Halden | - | 5,14 mill. kr | −20,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Tønsberg](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/tonsberg)
- [Helsebedrifter i Tønsberg](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/tonsberg)
- [Byggfirmaer i Tønsberg](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/tonsberg)
- [IT-selskaper i Tønsberg](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/tonsberg)
- [Transportbedrifter i Tønsberg](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/tonsberg)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Tønsberg](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/tonsberg)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
