---
title: "AM-HOLDING AS (915838782): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AM-HOLDING AS i Steinkjer hadde 0 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915838782-am-holding-as"
---

# AM-HOLDING AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Steinkjer

- Org.nr: 915 838 782
- Styreleder: Andreas Melgård

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 0 kr
- Driftsresultat 2025: −36 060 kr
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 12,0 % (god). Ned fra 15,4 % i 2024
- Likviditet: 11,76 (meget god). Opp fra 3,09 i 2024
- Soliditet: 62,7 % (meget god). Opp fra 56,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 17,7 % | 16,3 % | 15,4 % | 12,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 39,6 % | 28,9 % | 24,0 % | 16,5 % |
| Likviditetsgrad | 1,68 | 2,19 | 2,67 | 3,09 | 11,76 |
| Soliditet | 34,6 % | 43,1 % | 50,0 % | 56,0 % | 62,7 % |
| Gjeldsgrad | 1,9 | 1,3 | 1,0 | 0,8 | 0,6 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −21 | −19 | −25 | −32 | −36 |
| Årsresultat | 880 | 1 033 | 1 005 | 1 037 | 831 |
| Sum gjeld | 4 043 | 4 062 | 3 874 | 3 737 | 3 156 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 32 | 36 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 069 | 867 |
| Resultat før skatt | 880 | 1 033 | 1 005 | 1 037 | 831 |
| Anleggsmidler | 4 881 | 4 881 | 4 881 | 4 881 | 5 056 |
| Omløpsmidler | 1 301 | 2 253 | 2 870 | 3 620 | 3 396 |
| Sum eiendeler | 6 182 | 7 134 | 7 751 | 8 501 | 8 452 |
| Egenkapital | 2 140 | 3 073 | 3 877 | 4 764 | 5 296 |
| Kortsiktig gjeld | 776 | 1 028 | 1 074 | 1 170 | 289 |
| Langsiktig gjeld | 3 267 | 3 033 | 2 800 | 2 567 | - |

## Ledelse og styre

- Andreas Melgård: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Melgårdsvegen 52, 7710 Sparbu
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 17.08.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Formål: Investering i andre selskaper.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000423938&sokeverdi=915838782&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STEINKJER LAKKERING AS](https://www.norscout.com/no/company/981280822-steinkjer-lakkering-as) | Steinkjer | - | 9 250 kr | - |
| [HJK EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/927984091-hjk-eiendom-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [STEINKJER BIL HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/888412182-steinkjer-bil-holding-as) | Steinkjer | - | 28 000 kr | - |
| [LAGINVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/928444120-laginvest-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [MARTINSEN ENTERPRICE AS](https://www.norscout.com/no/company/812309722-martinsen-enterprice-as) | Steinkjer | - | 74 297 kr | - |
| [SH GRUPPEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930655759-sh-gruppen-holding-as) | Steinkjer | - | 0 kr | - |
| [LUX AUTOSTRADA AS](https://www.norscout.com/no/company/936226043-lux-autostrada-as) | Steinkjer | - | 128 001 kr | - |
| [BRAUTEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/938459371-brauten-holding-as) | Steinkjer | - | 400 000 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 25.06.2026.
