---
title: "BLAAVAND AS (915860680): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BLAAVAND AS i Sola hadde 240 008 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Stian Krag. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915860680-blaavand-as"
---

# BLAAVAND AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Sola

- Org.nr: 915 860 680
- Daglig leder: Stian Krag (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 240 008 kr (+47,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 73 021 kr (Margin 30,4 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 19,5 % (meget god). Opp fra 4,5 % i 2024
- Likviditet: 15,53 (meget god). Opp fra 5,81 i 2024
- Soliditet: −7,6 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −19,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 4,5 % | 19,5 % |
| Driftsmargin | 6,7 % | 8,9 % | 30,4 % |
| Likviditetsgrad | 9,44 | 5,81 | 15,53 |
| Soliditet | −15,7 % | −19,0 % | −7,6 % |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 255 | 162 | 240 |
| Driftsresultat | 17 | 14 | 73 |
| Årsresultat | −19 | −19 | 36 |
| Driftsmargin | 6,7 % | 8,9 % | 30,4 % |
| Sum gjeld | 356 | 419 | 429 |
| Sum driftskostnader | 238 | 148 | 167 |
| Finansresultat | −30 | −33 | −37 |
| Resultat før skatt | −13 | −19 | 36 |
| Anleggsmidler | 102 | 51 | 7 |
| Omløpsmidler | 205 | 302 | 391 |
| Sum eiendeler | 307 | 352 | 399 |
| Egenkapital | −48 | −67 | −30 |
| Kortsiktig gjeld | 22 | 52 | 25 |
| Langsiktig gjeld | 334 | 367 | 404 |

## Ledelse og styre

- Stian Krag: Daglig leder og styrets leder
- Tor Ole Havsø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Energivegen 10, 4056 Tananger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 12.08.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2015
- Regnskapsfører: [PRE SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/829002132-pre-solutions-as)
- Størrelse: Nr. 511 av 574 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å kjøpe, selge, utvikle og leie ut produkter og tjenester primært for olje- og gassindustrien, samt all annen virksomhet som henger naturlig sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 20.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000403934&sokeverdi=915860680&spraak=nb)
- 24.03.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000136641&sokeverdi=915860680&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SUBSEA SOLUTIONS AS](https://www.norscout.com/no/company/917337942-subsea-solutions-as) | Sola | - | 250 000 kr | - |
| [CENTIVA AS](https://www.norscout.com/no/company/922883521-centiva-as) | Sola | - | 0 kr | - |
| [TOOLS ARE US AS](https://www.norscout.com/no/company/814720462-tools-are-us-as) | Sola | - | 758 590 kr | - |
| [ÅS MASKIN AS](https://www.norscout.com/no/company/933521133-as-maskin-as) | Sola | - | 2,64 mill. kr | - |
| [STANGELAND BRUKT AS](https://www.norscout.com/no/company/994312987-stangeland-brukt-as) | Sola | - | 4,43 mill. kr | −86 % |
| [NOR PRODUKTER & MEKANIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917468486-nor-produkter-mekanikk-as) | Sola | - | 15,6 mill. kr | +7,9 % |
| [JOKA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/989067575-joka-invest-as) | Sola | - | 17,9 mill. kr | −44,9 % |
| [RIG PARTNER DECOM AS](https://www.norscout.com/no/company/922021317-rig-partner-decom-as) | Sola | - | 18,2 mill. kr | +20,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 21.06.2026.
