---
title: "AJ COMPANY AS (915919367): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AJ COMPANY AS i Stavanger hadde 7,93 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 7 ansatte. Daglig leder er Anita Frøyland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915919367-aj-company-as"
---

# AJ COMPANY AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2015

- Org.nr: 915 919 367
- Daglig leder: Anita Frøyland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,93 mill. kr (+0,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −228 483 kr (Margin −2,9 %)
- Ansatte: 7

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −7,8 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 0,6 % i 2024
- Likviditet: 0,87 (svak). Ned fra 0,96 i 2024
- Soliditet: 2,5 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 9,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,7 % | −1,8 % | 0,6 % | −7,8 % |
| Driftsmargin | 4,9 % | 0,1 % | −0,8 % | 0,2 % | −2,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −22,9 % | 3,4 % | −127,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,95 | 0,96 | 0,87 |
| Soliditet | 16,4 % | 11,9 % | 9,5 % | 9,9 % | 2,5 % |
| Gjeldsgrad | 5,1 | 7,4 | 9,5 | 9,1 | 38,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 982 | 8 119 | 8 169 | 7 861 | 7 933 |
| Driftsresultat | 296 | 9 | −63 | 12 | −228 |
| Årsresultat | 275 | 4 | −73 | 10 | −229 |
| Driftsmargin | 4,9 % | 0,1 % | −0,8 % | 0,2 % | −2,9 % |
| Sum gjeld | 1 805 | 2 645 | 2 702 | 2 675 | 2 516 |
| Sum driftskostnader | 5 687 | 8 110 | 8 232 | 7 848 | 8 161 |
| Finansresultat | −10 | −1 | −11 | −3 | 0 |
| Resultat før skatt | - | - | −73 | 10 | −229 |
| Anleggsmidler | 423 | 433 | 412 | 405 | 398 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 574 | 2 564 | 2 182 |
| Sum eiendeler | 2 158 | 3 002 | 2 986 | 2 969 | 2 581 |
| Egenkapital | 354 | 357 | 284 | 294 | 65 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 702 | 2 675 | 2 516 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Anita Frøyland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Klubbgata 6, 4013 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 03.09.2015
- Aksjekapital: 250 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2015
- Revisor: [JÆRREVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/988432539-jaerrevisjon-as)
- Regnskapsfører: [FLYT REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927689766-flyt-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 555 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg av dameklær, sko accessories. Interiør og annet tilbehør.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 7
- 16.02.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 11.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000255807&sokeverdi=915919367&spraak=nb)
- 16.02.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000059736&sokeverdi=915919367&spraak=nb)
- 13.01.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000012945&sokeverdi=915919367&spraak=nb)
- 02.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000518180&sokeverdi=915919367&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [KULL AS](https://www.norscout.com/no/company/996069362-kull-as) | Stavanger | 9 | 7,41 mill. kr | −8,2 % |
| [TOCAP AS](https://www.norscout.com/no/company/980735664-tocap-as) | Stavanger | 7 | 6,5 mill. kr | +11,5 % |
| [THEOSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/932618931-theosol-as) | Stavanger | 10 | 1,76 mill. kr | +3,1 % |
| [INSTINCT TASTA AS](https://www.norscout.com/no/company/998732468-instinct-tasta-as) | Stavanger | 7 | 5,93 mill. kr | +6,3 % |
| [LA FAMIGLIA AS](https://www.norscout.com/no/company/914827450-la-famiglia-as) | Stavanger | 10 | 7,06 mill. kr | +30,4 % |
| [TJØLSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/979508514-tjolsen-as) | Stavanger | 7 | 5,74 mill. kr | +6,3 % |
| [NIVANE AS](https://www.norscout.com/no/company/917038228-nivane-as) | Stavanger | 11 | 12,7 mill. kr | −2,0 % |
| [SEVEN SALIM AS](https://www.norscout.com/no/company/931728512-seven-salim-as) | Stavanger | 7 | 3,11 mill. kr | +53,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
