---
title: "ROLNESS HELSE & TRENING AS (915920578): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ROLNESS HELSE & TRENING AS i Harstad hadde 2,22 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Cathrine Rolness. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915920578-rolness-helse-trening-as"
---

# ROLNESS HELSE & TRENING AS

Treningssentervirksomhet · Harstad · Etablert 2015

- Org.nr: 915 920 578
- Daglig leder: Cathrine Rolness (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,22 mill. kr (+20,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 42 057 kr (Margin 1,9 %)
- Ansatte: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,7 % (svak)
- Likviditet: 5,18 (meget god). Opp fra 4,00 i 2024
- Soliditet: 79,6 % (meget god). Opp fra 74,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 0,2 % | - | 5,7 % |
| Driftsmargin | 3,5 % | −8,4 % | 0,1 % | −0,4 % | 1,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −3,1 % | −2,8 % | 6,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,47 | 4,00 | 5,18 |
| Soliditet | 60,5 % | 65,5 % | 73,2 % | 74,4 % | 79,6 % |
| Gjeldsgrad | 0,7 | 0,5 | 0,4 | 0,3 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 859 | 1 570 | 1 808 | 1 844 | 2 218 |
| Driftsresultat | 65 | −132 | 1 | −7 | 42 |
| Årsresultat | 45 | −149 | −17 | −15 | 36 |
| Driftsmargin | 3,5 % | −8,4 % | 0,1 % | −0,4 % | 1,9 % |
| Sum gjeld | 356 | 290 | 195 | 199 | 142 |
| Sum driftskostnader | 1 795 | 1 702 | 1 807 | 1 851 | 2 176 |
| Finansresultat | −19 | −17 | −18 | −9 | −6 |
| Resultat før skatt | - | - | −17 | −15 | 36 |
| Anleggsmidler | 217 | 118 | 51 | −18 | −39 |
| Omløpsmidler | - | - | 677 | 796 | 734 |
| Sum eiendeler | 1 155 | 839 | 728 | 778 | 695 |
| Egenkapital | 698 | 549 | 533 | 579 | 553 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 195 | 199 | 142 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Cathrine Rolness: Daglig leder og styremedlem
- Alexander James Bray: Styrets leder
- Ola Vollmo: Styremedlem
- Kenneth Johansen: Styremedlem
- Jørn Vidar Jakobsen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Stangnesterminalen 18, 9409 Harstad
- Postadresse: c/o Cathrine Rolness, Forholtbakken 1A, 9409 Harstad
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.130 Treningssentervirksomhet
- Etablert: 03.09.2015
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Størrelse: Nr. 409 av 853 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive treningssenter.

## Siste endringer

- 14.04.2026: Antall ansatte endret til 11
- 05.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 02.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000334551&sokeverdi=915920578&spraak=nb)
- 14.11.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000835464&sokeverdi=915920578&spraak=nb)
- 01.09.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000722389&sokeverdi=915920578&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BEFREE STUDIOS AS](https://www.norscout.com/no/company/936511880-befree-studios-as) | Harstad | - | 0 kr | - |
| [HARSTAD LEKELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/936669409-harstad-lekeland-as) | Harstad | 19 | 460 912 kr | - |
| [ARCTIC SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/993643637-arctic-sport-as) | Harstad | 7 | 15,8 mill. kr | +55,8 % |
| [SAM LEKELAND AS](https://www.norscout.com/no/company/913224884-sam-lekeland-as) | Harstad | 20 | 3,99 mill. kr | −19,2 % |
| [SANDSØY AKTIVITET AS](https://www.norscout.com/no/company/922204152-sandsoy-aktivitet-as) | Harstad | 7 | 980 909 kr | −29,7 % |
| [GROTTEBADET AS](https://www.norscout.com/no/company/979338376-grottebadet-as) | Harstad | 50 | 24,2 mill. kr | +4,4 % |
| [STANGNESHALLEN AS](https://www.norscout.com/no/company/943103089-stangneshallen-as) | Harstad | 6 | 2,55 mill. kr | +7,1 % |
| [ARCTIC RACE OF NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/999653030-arctic-race-of-norway-as) | Harstad | - | 49,4 mill. kr | +5,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.06.2026.
