---
title: "HOLD MASKA AS (915920977): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "HOLD MASKA AS i Eidsvoll hadde 2,09 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Nina Lien. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915920977-hold-maska-as"
---

# HOLD MASKA AS

Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer · Eidsvoll · Etablert 2015

- Org.nr: 915 920 977
- Daglig leder: Nina Lien (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,09 mill. kr (−14,5 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 62 442 kr (Margin 3,0 %)
- Ansatte: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 5,8 % (svak). Ned fra 10,0 % i 2024
- Likviditet: 4,44 (meget god). Ned fra 5,76 i 2024
- Soliditet: 77,5 % (meget god). Ned fra 83,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 3,5 % | −21,9 % | 10,0 % | 5,8 % |
| Driftsmargin | 9,7 % | 3,6 % | −8,8 % | 4,5 % | 3,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −31,5 % | 13,9 % | 6,8 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,57 | 5,76 | 4,44 |
| Soliditet | 77,0 % | 78,6 % | 61,3 % | 83,3 % | 77,5 % |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,3 | 0,6 | 0,2 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 1 087 | 1 276 | 3 121 | 2 442 | 2 088 |
| Driftsresultat | 105 | 45 | −276 | 111 | 62 |
| Årsresultat | 81 | 35 | −279 | 145 | 15 |
| Driftsmargin | 9,7 % | 3,6 % | −8,8 % | 4,5 % | 3,0 % |
| Sum gjeld | 296 | 279 | 472 | 179 | 263 |
| Sum driftskostnader | 982 | 1 231 | - | 2 331 | 2 026 |
| Finansresultat | −1 | −1 | - | 3 | −2 |
| Resultat før skatt | - | - | −279 | 114 | 61 |
| Anleggsmidler | 20 | 12 | 6 | 39 | 6 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 213 | 1 032 | 1 164 |
| Sum eiendeler | 1 287 | 1 305 | 1 219 | 1 071 | 1 171 |
| Egenkapital | 991 | 1 026 | 747 | 892 | 907 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 472 | 179 | 262 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 1 |

## Ledelse og styre

- Nina Lien: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sundgata 16, 2080 Eidsvoll
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.510 Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer
- Etablert: 01.09.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2015
- Regnskapsfører: [PROGRESSUM AS](https://www.norscout.com/no/company/889380802-progressum-as)
- Størrelse: Nr. 241 av 461 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Butikksalg av garn- og garnprodukter, stoffer, sytilbehør, broderier og andre relaterte produkter.

## Siste endringer

- 13.01.2026: Antall ansatte endret til 9

## Kunngjøringer

- 02.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000485320&sokeverdi=915920977&spraak=nb)
- 30.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000646981&sokeverdi=915920977&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PERSTUN AS](https://www.norscout.com/no/company/928649539-perstun-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [ULLANDIA AS](https://www.norscout.com/no/company/928793109-ullandia-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [AKTIV DUGNAD AS](https://www.norscout.com/no/company/937275226-aktiv-dugnad-as) | Eidsvoll | - | - | - |
| [BLOMSTER & FLORIST AS](https://www.norscout.com/no/company/821298652-blomster-florist-as) | Eidsvoll | 9 | 5,32 mill. kr | +5,2 % |
| [MALX AS](https://www.norscout.com/no/company/912258521-malx-as) | Eidsvoll | 8 | 7,21 mill. kr | +11 % |
| [GOURMETKURVEN AS](https://www.norscout.com/no/company/927620154-gourmetkurven-as) | Eidsvoll | 10 | 3,87 mill. kr | +15,6 % |
| [EIDSVOLL BILSENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/986593748-eidsvoll-bilsenter-as) | Eidsvoll | 7 | 13 mill. kr | +0,6 % |
| [INTERSPORT EIDSVOLL AS](https://www.norscout.com/no/company/813184532-intersport-eidsvoll-as) | Eidsvoll | 10 | 13,7 mill. kr | +8,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.07.2026.
