---
title: "NAMDAL BETONG & PLAST AS (915978355): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NAMDAL BETONG & PLAST AS i Overhalla hadde 34,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Arnt Ove Nordahl. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915978355-namdal-betong-plast-as"
---

# NAMDAL BETONG & PLAST AS

Produksjon av mørtel · Overhalla · Etablert 1971

- Org.nr: 915 978 355
- Telefon: 74 28 28 16
- Nettsted: [namdalbetong.no](https://namdalbetong.no)
- Daglig leder: Arnt Ove Nordahl (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 34,2 mill. kr (+0,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −1,75 mill. kr (Margin −5,1 %)
- Ansatte: 14 (Ned fra 18 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 18
- februar 2026: 17
- juli 2026: 16
- september 2026: 15
- oktober 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −5,6 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra −1,1 % i 2024
- Likviditet: 1,42 (tilfredsstillende). Ned fra 1,86 i 2024
- Soliditet: 50,5 % (meget god). Ned fra 54,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −4,0 % | 5,1 % | −1,1 % | −5,6 % |
| Driftsmargin | 5,6 % | −3,6 % | 3,9 % | −1,1 % | −5,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −11,0 % | 5,1 % | −7,9 % | −16,1 % |
| Likviditetsgrad | 1,93 | 2,08 | 1,57 | 1,86 | 1,42 |
| Soliditet | 49,2 % | 52,7 % | 51,8 % | 54,4 % | 50,5 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 0,9 | 0,8 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 54 357 | 41 362 | 42 510 | 34 055 | 34 176 |
| Driftsresultat | 3 062 | −1 508 | 1 650 | −382 | −1 754 |
| Årsresultat | 2 076 | −1 583 | 685 | −1 050 | −1 950 |
| Driftsmargin | 5,6 % | −3,6 % | 3,9 % | −1,1 % | −5,1 % |
| Sum gjeld | 19 960 | 15 719 | 16 330 | 13 859 | 14 300 |
| Sum driftskostnader | - | - | 40 860 | 34 436 | 35 930 |
| Finansresultat | - | - | −763 | −962 | −749 |
| Resultat før skatt | 2 663 | −2 022 | 887 | −1 344 | −2 503 |
| Anleggsmidler | 25 685 | 24 538 | 25 147 | 24 593 | 22 156 |
| Omløpsmidler | 13 587 | 8 720 | 8 757 | 5 790 | 6 717 |
| Sum eiendeler | 39 272 | 33 258 | 33 905 | 30 384 | 28 874 |
| Egenkapital | 19 312 | 17 540 | 17 574 | 16 524 | 14 574 |
| Kortsiktig gjeld | 7 034 | 4 198 | 5 574 | 3 112 | 4 726 |
| Langsiktig gjeld | 12 926 | 11 521 | 10 756 | 10 747 | - |

## Ledelse og styre

- Arnt Ove Nordahl: Daglig leder og styremedlem
- Ole Joar Flaat: Styrets leder
- Jogeir Barlien: Styremedlem
- Morten Nordal: Styremedlem
- Mats Nordahl: Styremedlem
- Morten Johan Nordahl: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Overhallsvegen 2110, 7863 Overhalla
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 23.640 Produksjon av mørtel
- Etablert: 24.04.1971
- Aksjekapital: 181 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 1 av 5 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive produksjon og salg av betong- og plastvarer, samt annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 29.07.2026: Styret endret
- 05.06.2026: Regnskapsfører endret

## Kunngjøringer

- 29.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000621304&sokeverdi=915978355&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000454886&sokeverdi=915978355&spraak=nb)
- 01.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000506568&sokeverdi=915978355&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 28.06.2024: Tilskudd fra ENOVA SF, 2,65 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [OVERHALLA BETONGBYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/976802756-overhalla-betongbygg-as) | Overhalla | 247 | 1,11 mrd. kr | +25 % |
| [OVERHALLA GRUPPEN AS](https://www.norscout.com/no/company/989245481-overhalla-gruppen-as) | Overhalla | - | - | - |
| [AS BETONGVARER](https://www.norscout.com/no/company/910564730-as-betongvarer) | Kvinnherad | 22 | 29,9 mill. kr | +52 % |
| [TYNSET TRE OG BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/957753779-tynset-tre-og-betong-as) | Tynset | 10 | 28 mill. kr | +7,8 % |
| [VESTNORSK MØRTEL AS](https://www.norscout.com/no/company/817873812-vestnorsk-mortel-as) | Bergen | - | 15,4 mill. kr | +7,6 % |
| [HARDANGER BETONG AS](https://www.norscout.com/no/company/961548411-hardanger-betong-as) | Kvam | - | 6,08 mill. kr | −48,2 % |
| [BETONG ØST PUMPING AS](https://www.norscout.com/no/company/925931349-betong-ost-pumping-as) | Kongsvinger | 14 | 46,6 mill. kr | +6,6 % |
| [SKATTKJÆR SKIFERINDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/944127194-skattkjaer-skiferindustri-as) | Haugesund | 14 | 26,2 mill. kr | +15,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
