---
title: "FAGERNES SPORTSFORRETNING AS (915985076): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "FAGERNES SPORTSFORRETNING AS i Nord-Aurdal hadde 23 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 14 ansatte. Daglig leder er Kai Arne Kvale. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/915985076-fagernes-sportsforretning-as"
---

# FAGERNES SPORTSFORRETNING AS

Detaljhandel med sportsvarer · Nord-Aurdal · Etablert 2015

- Org.nr: 915 985 076
- Nettsted: [intersport.no](https://intersport.no)
- Daglig leder: Kai Arne Kvale

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 23 mill. kr (−4,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,1 mill. kr (Margin 4,8 %)
- Ansatte: 14 (Uendret siden november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- november 2025: 14
- februar 2026: 12
- mai 2026: 14
- juni 2026: 17
- august 2026: 13
- september 2026: 14

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,0 % (svak). Ned fra 10,2 % i 2024
- Likviditet: 1,88 (god). Ned fra 1,98 i 2024
- Soliditet: 52,5 % (meget god). Ned fra 54,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 10,2 % | 6,0 % |
| Driftsmargin | 15,9 % | 7,2 % | 6,5 % | 7,5 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 17,5 % | 7,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 3,96 | 1,98 | 1,88 |
| Soliditet | - | - | 55,6 % | 54,0 % | 52,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,8 | 0,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 561 | 24 601 | 23 734 | 24 192 | 23 019 |
| Driftsresultat | 4 547 | 1 766 | 1 546 | 1 803 | 1 097 |
| Årsresultat | 3 552 | 1 381 | 1 138 | 1 312 | 583 |
| Driftsmargin | 15,9 % | 7,2 % | 6,5 % | 7,5 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | - | - | 7 745 | 8 283 | 8 962 |
| Sum driftskostnader | 24 014 | 22 835 | 22 187 | 22 390 | 21 921 |
| Finansresultat | 7 | 4 | −87 | −108 | −349 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 459 | 1 695 | 749 |
| Anleggsmidler | - | - | 1 654 | 1 551 | 1 960 |
| Omløpsmidler | - | - | 15 787 | 16 439 | 16 893 |
| Sum eiendeler | - | - | 17 440 | 17 990 | 18 853 |
| Egenkapital | - | - | 9 695 | 9 707 | 9 891 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 986 | 8 283 | 8 962 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |

## Ledelse og styre

- Kai Arne Kvale: Daglig leder
- Lars Christian Stensrud: Styrets leder
- Peter Andreas Müller: Styremedlem
- Eirik Walan: Styremedlem
- Per Herman Isachsen: Styremedlem
- Vidar Ødegaard: Varamedlem
- Trond Storrusten: Varamedlem
- Leif Øyvind Solemsli: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Gullsmedvegen 2, 2900 Fagernes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.631 Detaljhandel med sportsvarer
- Etablert: 14.09.2015
- Tidligere navn: FAGERNES SPORT AS (2015)
- Aksjekapital: 600 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [VALDRESREVISORENE AS](https://www.norscout.com/no/company/992897104-valdresrevisorene-as)
- Regnskapsfører: [SPORT HOLDING REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/981951840-sport-holding-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 137 av 938 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Handel, kjøp, salg, utleie av sport og fritidsartikler, eller annen virksomhet som naturlig faller inn under dette.

## Siste endringer

- 07.05.2026: Daglig leder endret
- 07.05.2026: Styret endret
- 05.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 09.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000359766&sokeverdi=915985076&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000246350&sokeverdi=915985076&spraak=nb)
- 07.05.2026: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000246349&sokeverdi=915985076&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [INTERSPORT LEIRA VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/915985165-intersport-leira-valdres-as) | Nord-Aurdal | 12 | 16,7 mill. kr | +27,3 % |
| [VALDRES SPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/988691267-valdres-sport-as) | Nord-Aurdal | 8 | 8,93 mill. kr | +2,3 % |
| [MOVEMENT MADE AS](https://www.norscout.com/no/company/930709700-movement-made-as) | Nord-Aurdal | - | 4,08 mill. kr | +77,5 % |
| [FJELLKJEDEN AS](https://www.norscout.com/no/company/915113079-fjellkjeden-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [MOVEMENT HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930062847-movement-holding-as) | Nord-Aurdal | - | 0 kr | - |
| [BIL OG TRUCKSENTER VALDRES AS](https://www.norscout.com/no/company/886836872-bil-og-trucksenter-valdres-as) | Nord-Aurdal | 14 | 65,3 mill. kr | +33,2 % |
| [FJELLBU HANDEL AS](https://www.norscout.com/no/company/914524318-fjellbu-handel-as) | Nord-Aurdal | 13 | 19,4 mill. kr | +2,3 % |
| [VALDRES AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/979434421-valdres-auto-as) | Nord-Aurdal | 18 | 162 mill. kr | +40 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
