---
title: "JARU TRANSPORT AS (916067135): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "JARU TRANSPORT AS i Høylandet hadde 17,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 9 ansatte. Daglig leder er Svenn Arild Lonmo. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916067135-jaru-transport-as"
---

# JARU TRANSPORT AS

Godstransport på vei · Høylandet · Etablert 2015

- Org.nr: 916 067 135
- Daglig leder: Svenn Arild Lonmo (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,2 mill. kr (+15,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 742 029 kr (Margin 4,3 %)
- Ansatte: 9 (Ned fra 10 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 10
- desember 2025: 8
- juli 2026: 9
- august 2026: 10
- september 2026: 9

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,3 % (god). Ned fra 39,0 % i 2024
- Likviditet: 0,87 (svak). Ned fra 0,88 i 2024
- Soliditet: 23,1 % (god). Ned fra 25,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 39,0 % | 11,3 % |
| Driftsmargin | 12,6 % | 20,2 % | 15,8 % | 19,2 % | 4,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 98,1 % | 35,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,37 | 0,88 | 0,87 |
| Soliditet | - | - | 59,2 % | 25,3 % | 23,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,7 | 3,0 | 3,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 331 | 10 065 | 10 714 | 14 887 | 17 177 |
| Driftsresultat | 1 430 | 2 038 | 1 689 | 2 857 | 742 |
| Årsresultat | 1 125 | 1 612 | 1 373 | 2 689 | 398 |
| Driftsmargin | 12,6 % | 20,2 % | 15,8 % | 19,2 % | 4,3 % |
| Sum gjeld | - | - | 2 962 | 7 361 | 3 466 |
| Sum driftskostnader | 9 901 | 8 028 | 9 025 | 12 031 | 16 434 |
| Finansresultat | 13 | 31 | 79 | 477 | −116 |
| Resultat før skatt | - | - | 1 769 | 3 334 | 626 |
| Anleggsmidler | - | - | 962 | 3 760 | 1 816 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 303 | 6 093 | 2 690 |
| Sum eiendeler | - | - | 7 265 | 9 853 | 4 507 |
| Egenkapital | - | - | 4 303 | 2 492 | 1 040 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 2 657 | 6 928 | 3 099 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 305 | 433 | - |

## Ledelse og styre

- Svenn Arild Lonmo: Daglig leder og styrets leder
- Anders Lonmo: Styremedlem
- Vegard Lonmo: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Saur 298, 7876 Kongsmoen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 49.410 Godstransport på vei
- Etablert: 01.10.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2015
- Revisor: [REVISJONSFIRMAET ARNE J BUVIK AS](https://www.norscout.com/no/company/976038886-revisjonsfirmaet-arne-j-buvik-as)
- Regnskapsfører: [SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS](https://www.norscout.com/no/company/936285066-sparebank-1-regnskapshuset-smn-as)
- Størrelse: Nr. 831 av 3 732 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Transportforretning og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, foruten at det også skal kunne interessere seg i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 24.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000423956&sokeverdi=916067135&spraak=nb)
- 04.07.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000535957&sokeverdi=916067135&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000528848&sokeverdi=916067135&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000528841&sokeverdi=916067135&spraak=nb)
- 03.07.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000528847&sokeverdi=916067135&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LONMO TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/880145002-lonmo-transport-as) | Høylandet | 10 | 27,3 mill. kr | −1,7 % |
| [G MOEN MASKIN & TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/961866111-g-moen-maskin-transport-as) | Høylandet | 9 | 15,5 mill. kr | +8,1 % |
| [A STEEN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/984670494-a-steen-transport-as) | Høylandet | 7 | 10,2 mill. kr | +6,1 % |
| [TALMAAS AS](https://www.norscout.com/no/company/937128371-talmaas-as) | Høylandet | - | - | - |
| [LUNDE TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/977298547-lunde-transport-as) | Høylandet | 10 | 5,46 mill. kr | +12,5 % |
| [GRONGSTAD TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/915086187-grongstad-transport-as) | Høylandet | - | 1,56 mill. kr | +13,8 % |
| [STORNES TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/937960603-stornes-transport-as) | Steinkjer | 9 | 17,4 mill. kr | +3,4 % |
| [P. R. LUNKAN TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/975333175-p-r-lunkan-transport-as) | Steinkjer | 9 | 17,2 mill. kr | +16,5 % |

## Bedriftslister

- [Transportbedrifter i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/oslo)
- [Transportbedrifter i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/bergen)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/trondheim)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Transportbedrifter i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/baerum)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
