---
title: "STAUT ARBEIDSKLÆR AS (916069685): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAUT ARBEIDSKLÆR AS i Lillestrøm hadde 45,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 12 ansatte. Daglig leder er Anders Persvangen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916069685-staut-arbeidsklaer-as"
---

# STAUT ARBEIDSKLÆR AS

Engroshandel med klær og skotøy · Lillestrøm · Etablert 2015

- Org.nr: 916 069 685
- Telefon: 63 80 00 01
- E-post: post@stautas.no
- Nettsted: [stautas.no](https://www.stautas.no)
- Daglig leder: Anders Persvangen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 45,1 mill. kr (+12,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,19 mill. kr (Margin 4,9 %)
- Ansatte: 12 (Ned fra 15 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 15
- oktober 2025: 14
- november 2025: 15
- januar 2026: 12
- februar 2026: 10
- mars 2026: 11
- juli 2026: 12

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,5 % (meget god). Opp fra 10,5 % i 2024
- Likviditet: 2,50 (meget god). Ned fra 2,63 i 2024
- Soliditet: 58,1 % (meget god). Ned fra 59,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 21,0 % | 17,4 % | 10,5 % | 15,5 % |
| Driftsmargin | 7,6 % | 7,0 % | 5,9 % | 3,4 % | 4,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 39,8 % | 32,7 % | 18,2 % | 25,8 % |
| Likviditetsgrad | 2,37 | 2,36 | 2,11 | 2,63 | 2,50 |
| Soliditet | 50,4 % | 52,4 % | 50,8 % | 59,9 % | 58,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,0 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 30 521 | 32 011 | 37 262 | 40 143 | 45 103 |
| Driftsresultat | 2 331 | 2 236 | 2 184 | 1 379 | 2 192 |
| Årsresultat | 1 785 | 1 729 | 1 666 | 1 037 | 1 696 |
| Driftsmargin | 7,6 % | 7,0 % | 5,9 % | 3,4 % | 4,9 % |
| Sum gjeld | 5 103 | 5 485 | 6 854 | 5 290 | 6 571 |
| Sum driftskostnader | - | - | 35 078 | 38 764 | 42 911 |
| Finansresultat | - | - | −39 | −15 | 2 |
| Resultat før skatt | 2 307 | 2 235 | 2 145 | 1 363 | 2 194 |
| Anleggsmidler | 232 | 425 | 919 | 883 | 783 |
| Omløpsmidler | 10 049 | 11 107 | 12 997 | 12 306 | 14 884 |
| Sum eiendeler | 10 281 | 11 532 | 13 916 | 13 190 | 15 667 |
| Egenkapital | 5 178 | 6 047 | 7 063 | 7 900 | 9 096 |
| Kortsiktig gjeld | 4 248 | 4 711 | 6 159 | 4 678 | 5 965 |
| Langsiktig gjeld | 855 | 774 | 695 | 612 | 607 |

## Ledelse og styre

- Anders Persvangen: Daglig leder og styremedlem
- Noman Zia: Styrets leder
- Cathrine Persvangen: Styremedlem
- Stig Peder Sørvig: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Hvamveien 4, 2013 Skjetten
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.420 Engroshandel med klær og skotøy
- Etablert: 30.09.2015
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [MYRDAHL OG SVEEN AS](https://www.norscout.com/no/company/942254962-myrdahl-og-sveen-as)
- Regnskapsfører: [STACKED ACCOUNTING AS](https://www.norscout.com/no/company/935348153-stacked-accounting-as)
- Størrelse: Nr. 91 av 550 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import/eksport, salg av handelsvarer innen arbeidsklær, verneutstyr og tilhørende produkter, rådgivning og kurs innenfor samme segment.

## Siste endringer

- 01.10.2026: Regnskapsfører endret
- 05.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 23.04.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000201482&sokeverdi=916069685&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRANEMO WORKWEAR AS](https://www.norscout.com/no/company/990832129-tranemo-workwear-as) | Lillestrøm | 15 | 164 mill. kr | +0,4 % |
| [SIEVI AS](https://www.norscout.com/no/company/992669764-sievi-as) | Lillestrøm | 11 | 156 mill. kr | −8,1 % |
| [VIXAN AS](https://www.norscout.com/no/company/991404600-vixan-as) | Lillestrøm | 5 | 10,4 mill. kr | −13,6 % |
| [ABACUS NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/994014161-abacus-norge-as) | Lillestrøm | - | 4,32 mill. kr | +35,2 % |
| [TØFT AS](https://www.norscout.com/no/company/918393609-toft-as) | Lillestrøm | - | 2,85 mill. kr | +36,7 % |
| [STRØMMEN ENGROS AS](https://www.norscout.com/no/company/986242635-strommen-engros-as) | Lillestrøm | - | 1,61 mill. kr | +10,6 % |
| [RONSAN AS](https://www.norscout.com/no/company/912698114-ronsan-as) | Lillestrøm | - | 493 460 kr | - |
| [A7 EUROPE AS](https://www.norscout.com/no/company/916509073-a7-europe-as) | Lillestrøm | - | 0 kr | - |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/lillestrom)
- [Transportbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/lillestrom)
- [Byggfirmaer i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/lillestrom)
- [Helsebedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/lillestrom)
- [IT-selskaper i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/lillestrom)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Lillestrøm](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/lillestrom)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
