---
title: "BRENNHOLEN GÅRD AS (916079664): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BRENNHOLEN GÅRD AS i Løten hadde 4,39 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Tina Moen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916079664-brennholen-gard-as"
---

# BRENNHOLEN GÅRD AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Løten · Etablert 2015

- Org.nr: 916 079 664
- E-post: post@loitenhjorteoppdrett.no
- Nettsted: [loitenhjorteoppdrett.no](https://www.loitenhjorteoppdrett.no)
- Daglig leder: Tina Moen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 4,39 mill. kr (+7,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 134 606 kr (Margin 3,1 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 6 i november 2025)

## Ansatte

- november 2025: 6
- juni 2026: 5
- juli 2026: 9
- september 2026: 10
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 10,0 % (tilfredsstillende). Ned fra 19,8 % i 2024
- Likviditet: 2,10 (meget god). Ned fra 2,26 i 2024
- Soliditet: 43,6 % (meget god). Opp fra 40,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 0,1 % | 7,9 % | 19,8 % | 10,0 % |
| Driftsmargin | 6,9 % | −0,1 % | 3,1 % | 5,5 % | 3,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 15,2 % | 41,6 % | 18,4 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,40 | 2,26 | 2,10 |
| Soliditet | 44,5 % | 23,4 % | 39,5 % | 40,0 % | 43,6 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 3,3 | 1,5 | 1,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 700 | 2 560 | 2 926 | 4 078 | 4 388 |
| Driftsresultat | 187 | −4 | 90 | 225 | 135 |
| Årsresultat | 144 | −24 | 55 | 144 | 64 |
| Driftsmargin | 6,9 % | −0,1 % | 3,1 % | 5,5 % | 3,1 % |
| Sum gjeld | 448 | 1 097 | 598 | 803 | 774 |
| Sum driftskostnader | 2 513 | 2 564 | 2 836 | 3 853 | 4 253 |
| Finansresultat | −3 | −20 | −35 | −33 | −31 |
| Resultat før skatt | - | - | 55 | 192 | 104 |
| Anleggsmidler | 149 | 694 | 515 | 487 | 340 |
| Omløpsmidler | - | - | 474 | 851 | 1 032 |
| Sum eiendeler | 807 | 1 432 | 989 | 1 338 | 1 372 |
| Egenkapital | 359 | 336 | 391 | 535 | 599 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 198 | 377 | 491 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 400 | 426 | 282 |

## Ledelse og styre

- Tina Moen: Daglig leder og styremedlem
- John-Adrian Moen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Heimdalsvegen 202, 2340 Løten
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 16.09.2015
- Tidligere navn: LØITEN HJORTEOPPDRETT AS (2015 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Regnskapsfører: [LØTEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/988288438-loten-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 65 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av lokalmat, gårdsdrift og tilhørende aktiviteter.

## Siste endringer

- 30.09.2025: Navn endret
- 30.09.2025: Ny forretningsadresse

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000318391&sokeverdi=916079664&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Vedtektsfestet formål](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766804&sokeverdi=916079664&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766803&sokeverdi=916079664&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Forretningsadresse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766802&sokeverdi=916079664&spraak=nb)
- 30.09.2025: [Foretaksnavn](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000766801&sokeverdi=916079664&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FISKÅ MØLLE LØTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/938639604-fiska-molle-loten-as) | Løten | 16 | 240 mill. kr | +23,6 % |
| [LØTEN BAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/925876879-loten-bakeri-as) | Løten | - | 544 601 kr | - |
| [BAKKEN ØVRE GÅRDSMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/914386748-bakken-ovre-gardsmat-as) | Løten | 69 | 20,5 mill. kr | +7,8 % |
| [MIDTNORSK MOBILSLAKT AS](https://www.norscout.com/no/company/974486946-midtnorsk-mobilslakt-as) | Lierne | 13 | 4,62 mill. kr | +63,7 % |
| [JOHS. JACOBSEN KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/990005168-johs-jacobsen-kjott-as) | Volda | 12 | 31,5 mill. kr | +15,2 % |
| [DYSTER SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/926328409-dyster-slakteri-as) | Ås | 13 | 7,67 mill. kr | +14,8 % |
| [DØLAKJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/925342971-dolakjott-as) | Sel | 12 | 10,4 mill. kr | +8,7 % |
| [VALDRES MATVERKSTAD AS](https://www.norscout.com/no/company/918064648-valdres-matverkstad-as) | Nord-Aurdal | 13 | 16,9 mill. kr | +12,9 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
