---
title: "CLEAR BREW PRODUCTIONS AS (916137362): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "CLEAR BREW PRODUCTIONS AS i Nordre Follo hadde 762 105 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Daniel Sprague Brew. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916137362-clear-brew-productions-as"
---

# CLEAR BREW PRODUCTIONS AS

Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak · Nordre Follo

- Org.nr: 916 137 362
- Daglig leder: Daniel Sprague Brew (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 762 105 kr (−7,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 53 109 kr (Margin 7,0 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,1 % (meget god). Opp fra 12,8 % i 2024
- Likviditet: 1,88 (god). Opp fra 1,47 i 2024
- Soliditet: 52,1 % (meget god). Opp fra 41,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,8 % | 18,1 % |
| Driftsmargin | 12,3 % | 3,8 % | 7,0 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 29,2 % | 38,3 % |
| Likviditetsgrad | 1,91 | 1,47 | 1,88 |
| Soliditet | 47,7 % | 41,2 % | 52,1 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 1,4 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 573 | 827 | 762 |
| Driftsresultat | 70 | 31 | 53 |
| Årsresultat | 71 | 24 | 41 |
| Driftsmargin | 12,3 % | 3,8 % | 7,0 % |
| Sum gjeld | 102 | 167 | 146 |
| Sum driftskostnader | 503 | 796 | 709 |
| Finansresultat | 0 | −1 | 0 |
| Resultat før skatt | 71 | 31 | 53 |
| Anleggsmidler | 0 | 42 | 33 |
| Omløpsmidler | 195 | 243 | 271 |
| Sum eiendeler | 195 | 284 | 304 |
| Egenkapital | 93 | 117 | 158 |
| Kortsiktig gjeld | 102 | 165 | 144 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 2 | - |

## Ledelse og styre

- Daniel Sprague Brew: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Lyngåsen 32, 1405 Langhus
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 59.200 Produksjon og utgivelse av musikk- og lydopptak
- Etablert: 26.09.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Regnskapsfører: [GERHARD & SØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/913107209-gerhard-sonn-as)
- Størrelse: Nr. 261 av 633 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Lydproduksjon, live og studio, utleie av arbeidskraft, investere i eiendom og delta i andre foretak.

## Kunngjøringer

- 02.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000224597&sokeverdi=916137362&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LYSKESTREKK RECORDS AS](https://www.norscout.com/no/company/933710394-lyskestrekk-records-as) | Nordre Follo | - | 1,14 mill. kr | - |
| [PAPERWORK MUSIC AS](https://www.norscout.com/no/company/835822052-paperwork-music-as) | Nordre Follo | - | 368 858 kr | - |
| [LINDBERG LYD AS](https://www.norscout.com/no/company/976559029-lindberg-lyd-as) | Nordre Follo | - | 2,16 mill. kr | −10,8 % |
| [WILLIAM GAMBORG AS](https://www.norscout.com/no/company/935294053-william-gamborg-as) | Nordre Follo | - | 269 897 kr | - |
| [STEENERSEN MUSIC AS](https://www.norscout.com/no/company/923071660-steenersen-music-as) | Nordre Follo | - | 94 209 kr | - |
| [MAKE MUSIC PUBLISHING AS](https://www.norscout.com/no/company/995927845-make-music-publishing-as) | Nordre Follo | - | 77 419 kr | - |
| [GARCHA INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/932950316-garcha-invest-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [91 NORTHERN LIGHTS RECORDS AS](https://www.norscout.com/no/company/933190412-91-northern-lights-records-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
