---
title: "SALAKS SETTEFISK AS (916157509): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "SALAKS SETTEFISK AS i Salangen hadde 183 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 35 ansatte. Daglig leder er Ken Rune Bekkeli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916157509-salaks-settefisk-as"
---

# SALAKS SETTEFISK AS

Produksjon av yngel og settefisk i sjø og brakkvann · Salangen · Etablert 2015

Heleid av [SALAKS AS](https://www.norscout.com/no/company/919725966-salaks-as)

- Org.nr: 916 157 509
- Nettsted: [salaks.no](https://salaks.no)
- Daglig leder: Ken Rune Bekkeli (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 183 mill. kr (+8,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 40,9 mill. kr (Margin 22,3 %)
- Ansatte: 35 (Opp fra 29 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 29
- oktober 2025: 30
- november 2025: 29
- mai 2026: 30
- juni 2026: 31
- august 2026: 35
- september 2026: 36
- oktober 2026: 35

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,9 % (tilfredsstillende). Opp fra 7,8 % i 2024
- Likviditet: 4,38 (meget god). Ned fra 6,78 i 2024
- Soliditet: 67,8 % (meget god). Ned fra 68,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −2,8 % | 3,4 % | 7,8 % | 7,9 % |
| Driftsmargin | −113,5 % | −19,1 % | 13,0 % | 23,7 % | 22,3 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −6,1 % | 2,8 % | 9,2 % | 9,5 % |
| Likviditetsgrad | 5,55 | 20,13 | 5,24 | 6,78 | 4,38 |
| Soliditet | 62,0 % | 64,4 % | 64,9 % | 68,3 % | 67,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 0,5 | 0,5 | 0,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 42 539 | 82 904 | 139 171 | 167 934 | 182 903 |
| Driftsresultat | −48 266 | −15 854 | 18 087 | 39 850 | 40 858 |
| Årsresultat | −38 981 | −16 387 | 8 111 | 27 247 | 29 693 |
| Driftsmargin | −113,5 % | −19,1 % | 13 % | 23,7 % | 22,3 % |
| Sum gjeld | 196 355 | 202 000 | 197 898 | 182 574 | 192 780 |
| Sum driftskostnader | - | - | 121 084 | 128 084 | 142 046 |
| Finansresultat | - | - | −7 687 | −4 910 | −2 742 |
| Resultat før skatt | −49 974 | −21 002 | 10 401 | 34 940 | 38 116 |
| Anleggsmidler | 460 269 | 437 640 | 422 540 | 397 765 | 371 536 |
| Omløpsmidler | 56 345 | 130 196 | 141 452 | 178 152 | 227 239 |
| Sum eiendeler | 516 614 | 567 835 | 563 993 | 575 917 | 598 775 |
| Egenkapital | 320 259 | 365 836 | 366 095 | 393 342 | 405 995 |
| Kortsiktig gjeld | 10 155 | 6 466 | 27 007 | 26 269 | 51 834 |
| Langsiktig gjeld | 186 199 | 195 533 | 170 891 | 156 306 | - |

## Konsern

7 selskaper.

- [ODD HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/923037381-odd-holding-as) (Morselskap)
  - [SALAKS AS](https://www.norscout.com/no/company/919725966-salaks-as) (60 %)
    - [SALAKS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/816157382-salaks-produksjon-as) (82 ansatte)
      - [GARSNES AS](https://www.norscout.com/no/company/992289805-garsnes-as) (91 % · 20 ansatte)
    - [SALAKS SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932854236-salaks-service-as) (15 ansatte)
    - SALAKS SETTEFISK AS (Denne bedriften)
    - [SALAKS SLAKTERI AS](https://www.norscout.com/no/company/921896417-salaks-slakteri-as) (38 ansatte)

## Ledelse og styre

- Ken Rune Bekkeli: Daglig leder og styremedlem
- John Tore Berntsen: Styrets leder
- Odd Geir Bekkeli: Styremedlem
- Karl Erik Bekkeli: Styremedlem
- Kine Beate Heggelund: Styremedlem
- Kristin Bekkeli: Styremedlem
- Elsa Marie Bekkeli: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Salangsverket 91, 9350 Sjøvegan
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 03.212 Produksjon av yngel og settefisk i sjø og brakkvann
- Etablert: 14.10.2015
- Tidligere navn: SALANGFISK AS (2016 til 2023); SALANGFISK NY AS (2015 til 2016)
- Aksjekapital: 1 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [CEDRA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/935416779-cedra-norge-as)
- Regnskapsfører: [TØCO A/S](https://www.norscout.com/no/company/946037230-toco-a-s)
- Størrelse: Nr. 10 av 57 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og salg av smolt samt hva som naturlig hører inn under dette.

## Siste endringer

- 02.05.2026: Revisor endret

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000576009&sokeverdi=916157509&spraak=nb)
- 02.05.2026: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000227395&sokeverdi=916157509&spraak=nb)
- 19.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000890539&sokeverdi=916157509&spraak=nb)
- 12.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000574703&sokeverdi=916157509&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SALAKS PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/816157382-salaks-produksjon-as) | Salangen | 82 | 976 mill. kr | +1,5 % |
| [SALAKS SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932854236-salaks-service-as) | Salangen | 15 | 31,7 mill. kr | +80,1 % |
| [SALAKS AS](https://www.norscout.com/no/company/919725966-salaks-as) | Salangen | - | 0 kr | - |
| [USSE HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/930983640-usse-holding-as) | Salangen | - | 0 kr | - |
| [ÆNES INKUBATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/920050042-aenes-inkubator-as) | Kvinnherad | 41 | 202 mill. kr | −0,4 % |
| [BINDALSSMOLT AS](https://www.norscout.com/no/company/977106206-bindalssmolt-as) | Bindal | 31 | 317 mill. kr | −10,1 % |
| [SEASHORE LAND AS](https://www.norscout.com/no/company/931375261-seashore-land-as) | Bømlo | 41 | 353 mill. kr | −7,2 % |
| [AMAR SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/921211570-amar-seafood-as) | Tysvær | 30 | 3,9 mill. kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
