---
title: "LIVCO AS (916184948): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LIVCO AS i Eidsvoll hadde 129 096 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916184948-livco-as"
---

# LIVCO AS

Murerarbeid · Eidsvoll

- Org.nr: 916 184 948
- Styreleder: Vegard Hvalbye

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 129 096 kr (−10,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −38 053 kr (Margin −29,5 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 16,1 % (meget god). Opp fra 9,1 % i 2024
- Likviditet: 2,46 (meget god). Ned fra 3,95 i 2024
- Soliditet: 58,0 % (meget god). Ned fra 61,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 35,4 % | 13,8 % | 9,1 % | 16,1 % |
| Driftsmargin | - | - | −1 766,7 % | −38,2 % | −29,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 19,8 % | 11,5 % | 5,8 % | 16,7 % |
| Likviditetsgrad | 2 127,00 | 2,23 | 48,03 | 3,95 | 2,46 |
| Soliditet | 100,0 % | 65,5 % | 62,3 % | 61,1 % | 58,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,0 | 0,5 | 0,6 | 0,6 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 0 | - | 6 | 143 | 129 |
| Driftsresultat | −203 | −49 | −106 | −55 | −38 |
| Årsresultat | 1 674 | 1 037 | 752 | 358 | 1 173 |
| Driftsmargin | - | - | −1 766,7 % | −38,2 % | −29,5 % |
| Sum gjeld | 2 | 2 901 | 3 957 | 4 398 | 5 841 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 198 | 167 |
| Finansresultat | - | - | - | 446 | 1 285 |
| Resultat før skatt | 1 674 | 991 | 694 | 391 | 1 247 |
| Anleggsmidler | 225 | 1 942 | 6 364 | 5 351 | 5 960 |
| Omløpsmidler | 4 254 | 6 472 | 4 131 | 5 942 | 7 950 |
| Sum eiendeler | 4 478 | 8 414 | 10 495 | 11 293 | 13 910 |
| Egenkapital | 4 476 | 5 513 | 6 538 | 6 896 | 8 069 |
| Kortsiktig gjeld | 2 | 2 901 | 86 | 1 504 | 3 233 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 3 871 | 2 894 | - |

## Ledelse og styre

- Vegard Hvalbye: Styrets leder
- Ine Hvalbye: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bråtenvegen 68, 2074 Eidsvoll Verk
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.910 Murerarbeid
- Etablert: 16.10.2015
- Tidligere navn: HVALBYE HOLDING AS (2015 til 2025)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Regnskapsfører: [ENORA AS](https://www.norscout.com/no/company/935701430-enora-as)
- Størrelse: Nr. 511 av 529 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Investeringsvirksomhet, eie aksjer og andeler i andre selskaper, samt alt som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 12.10.2026: Regnskapsfører endret
- 05.02.2026: Kontaktperson endret
- 15.09.2025: Næringskode endret

## Kunngjøringer

- 11.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000531728&sokeverdi=916184948&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [WARDRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/929537769-wardrum-as) | Eidsvoll | - | 580 980 kr | −42,4 % |
| [HOLDING MUR OG FLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/919415894-holding-mur-og-flis-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |
| [IVERSEN HÅNDVERK AS](https://www.norscout.com/no/company/931227939-iversen-handverk-as) | Eidsvoll | - | 2,61 mill. kr | +22,8 % |
| [GRANDALEN HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/999002412-grandalen-holding-as) | Eidsvoll | - | 0 kr | - |
| [MURER AUDUN FREDRIKSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/996785793-murer-audun-fredriksen-as) | Eidsvoll | - | 2,87 mill. kr | −1,3 % |
| [HVALBYE MUR AS](https://www.norscout.com/no/company/930510300-hvalbye-mur-as) | Eidsvoll | - | 6,47 mill. kr | +10,8 % |
| [ULVERUD MUR OG FLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/919257636-ulverud-mur-og-flis-as) | Eidsvoll | - | 11,9 mill. kr | −32,4 % |
| [EIDSVOLL MUR OG FLIS AS](https://www.norscout.com/no/company/919461632-eidsvoll-mur-og-flis-as) | Eidsvoll | 12 | 23,6 mill. kr | +16 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.07.2026.
