---
title: "STAVLAND AS (916214200): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAVLAND AS i Bømlo hadde 42,4 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Ann Iren Mæland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916214200-stavland-as"
---

# STAVLAND AS

Produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier · Bømlo · Etablert 1980

- Org.nr: 916 214 200
- Telefon: 975 05 305
- E-post: stavland@stavland.no
- Daglig leder: Ann Iren Mæland (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 42,4 mill. kr (+3,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 4,39 mill. kr (Margin 10,4 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,5 % (god). Ned fra 22,9 % i 2024
- Likviditet: 1,73 (god). Opp fra 1,60 i 2024
- Soliditet: 31,3 % (god). Opp fra 26,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,5 % | 8,8 % | 22,9 % | 11,5 % |
| Driftsmargin | 8,9 % | 4,3 % | 8,4 % | 22,6 % | 10,4 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 8,6 % | 4,4 % | 75,8 % | 20,2 % |
| Likviditetsgrad | 1,67 | 2,21 | 2,05 | 1,60 | 1,73 |
| Soliditet | 31,0 % | 25,7 % | 20,1 % | 26,1 % | 31,3 % |
| Gjeldsgrad | 2,2 | 2,9 | 4,0 | 2,8 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 34 817 | 30 494 | 36 156 | 40 872 | 42 422 |
| Driftsresultat | 3 086 | 1 309 | 3 029 | 9 220 | 4 391 |
| Årsresultat | 2 249 | 534 | 201 | 5 612 | 1 553 |
| Driftsmargin | 8,9 % | 4,3 % | 8,4 % | 22,6 % | 10,4 % |
| Sum gjeld | 17 151 | 23 846 | 33 589 | 29 901 | 26 593 |
| Sum driftskostnader | - | - | 33 127 | 31 653 | 38 031 |
| Finansresultat | - | - | −2 658 | −2 012 | −2 096 |
| Resultat før skatt | 2 874 | 683 | 371 | 7 208 | 2 295 |
| Anleggsmidler | 4 965 | 6 051 | 17 335 | 16 751 | 15 204 |
| Omløpsmidler | 19 903 | 26 046 | 24 705 | 23 713 | 23 505 |
| Sum eiendeler | 24 868 | 32 097 | 42 040 | 40 464 | 38 709 |
| Egenkapital | 7 717 | 8 251 | 8 452 | 10 563 | 12 116 |
| Kortsiktig gjeld | 11 911 | 11 806 | 12 027 | 14 799 | 13 605 |
| Langsiktig gjeld | 5 240 | 12 040 | 21 561 | 15 102 | 12 988 |

## Ledelse og styre

- Ann Iren Mæland: Daglig leder og styremedlem
- Jan Olav Stavland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Stavlandsvegen 104, 5430 Bremnes
- Postadresse: Postboks 63, 5445 Bremnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.840 Produksjon av smakstilsettingsstoffer og krydderier
- Etablert: 15.12.1980
- Tidligere navn: STAVLAND HERMETIKK AS (1995 til 2011)
- Aksjekapital: 2 500 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.1970
- Revisor: [BJØRGVIN REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/888976272-bjorgvin-revisjon-as)
- Størrelse: Nr. 2 av 29 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av konserves og andre varer samt handels- og agenturvirksomhet.

## Siste endringer

- 12.02.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 11.04.2026: [Meldepliktig avtale](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000167675&sokeverdi=916214200&spraak=nb)
- 18.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000066178&sokeverdi=916214200&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BAKSTEHUSET PÅ SPISSØY AS](https://www.norscout.com/no/company/924970286-bakstehuset-pa-spissoy-as) | Bømlo | 11 | 1,3 mill. kr | −11 % |
| [ESPEVÆR RØYKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/888935932-espevaer-roykeri-as) | Bømlo | 5 | 8,54 mill. kr | −3,2 % |
| [HARDANGER SEAFOOD AS](https://www.norscout.com/no/company/826167572-hardanger-seafood-as) | Bømlo | 75 | 215 mill. kr | +49,8 % |
| [BØMLO FERSK FISK AS](https://www.norscout.com/no/company/920216609-bomlo-fersk-fisk-as) | Bømlo | - | 4,15 mill. kr | −27,6 % |
| [SEASHORE INDUSTRI AS](https://www.norscout.com/no/company/931375245-seashore-industri-as) | Bømlo | 170 | 832 mill. kr | +31 % |
| [CLEAR OCEAN AS](https://www.norscout.com/no/company/914957346-clear-ocean-as) | Bømlo | - | 135 000 kr | - |
| [ÅSHOLMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/820504232-asholmen-as) | Bømlo | - | - | - |
| [GASTROMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/911941309-gastromat-as) | Holmestrand | 7 | 19,4 mill. kr | +10,2 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
