---
title: "BJARNE STENSLI & SØNNER AS (916259921): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "BJARNE STENSLI & SØNNER AS i Ringsaker hadde 5,86 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Vegard Stensli. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916259921-bjarne-stensli-sonner-as"
---

# BJARNE STENSLI & SØNNER AS

Materialgjenvinning · Ringsaker · Etablert 1979

- Org.nr: 916 259 921
- Telefon: 46 81 50 00
- E-post: firmapost@stensli.no
- Nettsted: [stensli.no](https://www.stensli.no)
- Daglig leder: Vegard Stensli (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,86 mill. kr (+1,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 863 000 kr (Margin 14,7 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 112 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 29,3 % (meget god). Ned fra 34,6 % i 2024
- Likviditet: 11,00 (meget god). Opp fra 4,27 i 2024
- Soliditet: 93,0 % (meget god). Opp fra 82,8 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 14,8 % | 33,6 % | 34,6 % | 29,3 % |
| Driftsmargin | −64,7 % | 1,0 % | 2,7 % | 21,7 % | 14,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 39,6 % | 33,1 % |
| Likviditetsgrad | - | - | - | 4,27 | 11,00 |
| Soliditet | 51,3 % | 61,1 % | 93,4 % | 82,8 % | 93,0 % |
| Gjeldsgrad | 0,9 | 0,6 | 0,1 | 0,2 | 0,1 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 4 735 | 5 677 | 5 755 | 5 754 | 5 864 |
| Driftsresultat | −3 065 | 57 | 156 | 1 247 | 863 |
| Årsresultat | 13 819 | 10 154 | 15 346 | 19 758 | 20 876 |
| Driftsmargin | −64,7 % | 1,0 % | 2,7 % | 21,7 % | 14,7 % |
| Sum gjeld | 40 857 | 21 110 | 3 275 | 11 647 | 5 467 |
| Sum driftskostnader | 7 800 | 5 620 | 5 598 | 4 507 | - |
| Finansresultat | 16 871 | 10 140 | 15 404 | 19 076 | - |
| Resultat før skatt | - | - | - | 20 323 | 21 396 |
| Anleggsmidler | 21 209 | 20 918 | 19 739 | 18 082 | 18 395 |
| Omløpsmidler | - | - | - | 49 732 | 60 114 |
| Sum eiendeler | 83 894 | 54 221 | 49 724 | 67 814 | 78 510 |
| Egenkapital | 43 037 | 33 111 | 46 449 | 56 167 | 73 043 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | - | 11 647 | 5 467 |
| Langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | 0 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 111 669 |
| Driftsresultat | 7 266 |
| Årsresultat | 15 934 |
| Driftsmargin | 6,5 % |
| Sum gjeld | 15 135 |
| Sum driftskostnader | 104 403 |
| Finansresultat | 10 649 |
| Resultat før skatt | 17 915 |
| Anleggsmidler | 48 989 |
| Omløpsmidler | 62 743 |
| Sum eiendeler | 111 732 |
| Egenkapital | 96 596 |
| Kortsiktig gjeld | 14 733 |
| Langsiktig gjeld | 402 |

## Ledelse og styre

- Vegard Stensli: Daglig leder og styremedlem
- Anders Stensli: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Strandvegen 8, 2380 Brumunddal
- Postadresse: Postboks 280, 2381 Brumunddal
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 38.210 Materialgjenvinning
- Etablert: 02.07.1979
- Aksjekapital: 502 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.07.1979
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 114 av 183 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Hovedkontortjenester og annet som naturlig faller sammen med dette, herunder eie og forvalte verdipapirer og eiendom, samt hva derved står i sammenheng.

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662789&sokeverdi=916259921&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [STENSLI GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/876563622-stensli-gjenvinning-as) | Ringsaker | 14 | 104 mill. kr | −7,7 % |
| [HYDRO ENERGI INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/921689535-hydro-energi-invest-as) | Oslo | - | 6,62 mill. kr | - |
| [BERGMETALL AS](https://www.norscout.com/no/company/910528610-bergmetall-as) | Oslo | - | 5,39 mill. kr | −2,6 % |
| [KONGSBERG MASSEGJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/918368922-kongsberg-massegjenvinning-as) | Kongsberg | - | 6,66 mill. kr | +15,4 % |
| [VIKING GJENVINNING AGDER AS](https://www.norscout.com/no/company/924999101-viking-gjenvinning-agder-as) | Giske | - | 5,03 mill. kr | −10,9 % |
| [AGDER GJENVINNING AS](https://www.norscout.com/no/company/928097382-agder-gjenvinning-as) | Lillesand | - | 6,67 mill. kr | +30,6 % |
| [NORDMETALL AS](https://www.norscout.com/no/company/990805822-nordmetall-as) | Senja | - | 4,6 mill. kr | +2,2 % |
| [KVIKK BAG AS](https://www.norscout.com/no/company/925218448-kvikk-bag-as) | Oslo | - | 6,76 mill. kr | −19,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
