---
title: "LUNNER RIDESENTER AS (916280092): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "LUNNER RIDESENTER AS i Lunner hadde 389 822 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er André Eriksen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916280092-lunner-ridesenter-as"
---

# LUNNER RIDESENTER AS

Drift av idrettsanlegg · Lunner

- Org.nr: 916 280 092
- Daglig leder: André Eriksen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 389 822 kr (−15,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −125 290 kr (Margin −32,1 %)
- Etablert: 2015

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −21,4 % (ikke tilfredsstillende). Ned fra 19,7 % i 2024
- Likviditet: 23,71 (meget god). Opp fra 12,94 i 2024
- Soliditet: 25,7 % (god). Ned fra 38,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 9,9 % | 18,9 % | 19,7 % | −21,4 % |
| Driftsmargin | 5,0 % | 8,3 % | 20,3 % | 26,7 % | −32,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 55,5 % | 82,4 % | 60,1 % | −64,7 % |
| Likviditetsgrad | 6,83 | 10,07 | 5,07 | 12,94 | 23,71 |
| Soliditet | 17,2 % | 18,3 % | 26,4 % | 38,7 % | 25,7 % |
| Gjeldsgrad | 4,8 | 4,5 | 2,8 | 1,6 | 2,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 437 | 460 | 497 | 463 | 390 |
| Driftsresultat | 22 | 38 | 101 | 124 | −125 |
| Årsresultat | 22 | 29 | 79 | 93 | −124 |
| Driftsmargin | 5,0 % | 8,3 % | 20,3 % | 26,7 % | −32,1 % |
| Sum gjeld | 260 | 370 | 451 | 402 | 375 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 339 | 515 |
| Finansresultat | - | - | - | 1 | 1 |
| Resultat før skatt | 22 | 38 | 101 | 125 | −124 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Omløpsmidler | 314 | 453 | 613 | 656 | 505 |
| Sum eiendeler | 314 | 453 | 613 | 656 | 505 |
| Egenkapital | 54 | 83 | 162 | 254 | 130 |
| Kortsiktig gjeld | 46 | 45 | 121 | 51 | 21 |
| Langsiktig gjeld | 214 | 325 | 330 | 352 | 354 |

## Ledelse og styre

- André Eriksen: Daglig leder og styrets leder
- Helene Melbye: Styremedlem
- Mona Misund: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Kjørkevegen 70, 2730 Lunner
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 93.110 Drift av idrettsanlegg
- Etablert: 17.11.2015
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Størrelse: Nr. 437 av 526 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drift av ridesenter, kjøp og salg av hester, trening og rehabilitering av hester, samt deltagelse i annen virksomhet i samband med dette.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000576023&sokeverdi=916280092&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [SPARTACUS TRENING & HELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/953112329-spartacus-trening-helse-as) | Lunner | - | 2,35 mill. kr | +2,3 % |
| [TYNGDEKRAFT AS](https://www.norscout.com/no/company/929910427-tyngdekraft-as) | Lunner | - | 0 kr | - |
| [ASTRONOMEN AS](https://www.norscout.com/no/company/826055332-astronomen-as) | Lunner | 5 | 1,43 mill. kr | +35,3 % |
| [FORTIUS HELSE AS](https://www.norscout.com/no/company/937712111-fortius-helse-as) | Lunner | - | - | - |
| [HARESTUA IDRETTS- OG REHABILITERINGSKLINIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/919291249-harestua-idretts-og-rehabiliteringsklinikk-as) | Lunner | 5 | 1,74 mill. kr | +2,7 % |
| [GOLFORAMA AS](https://www.norscout.com/no/company/935676177-golforama-as) | Lillestrøm | - | 398 097 kr | - |
| [PADEL VENNESLA AS](https://www.norscout.com/no/company/929640896-padel-vennesla-as) | Vennesla | - | 389 237 kr | - |
| [KLÆBU IL DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/998991471-klaebu-il-drift-as) | Trondheim | - | 398 995 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
