---
title: "MCS ELEKTROTAVLER AS (916282524): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MCS ELEKTROTAVLER AS i Gran hadde 181 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 69 ansatte. Daglig leder er Stian Aarstad. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916282524-mcs-elektrotavler-as"
---

# MCS ELEKTROTAVLER AS

Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler · Gran · Etablert 2015

- Org.nr: 916 282 524
- Nettsted: [mcselektrotavler.no](https://mcselektrotavler.no)
- Daglig leder: Stian Aarstad

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 181 mill. kr (+21,1 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 6,55 mill. kr (Margin 3,6 %)
- Ansatte: 69 (Opp fra 59 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 60
- oktober 2025: 61
- desember 2025: 59
- januar 2026: 60
- februar 2026: 59
- mars 2026: 60
- april 2026: 59
- mai 2026: 58
- juli 2026: 60
- august 2026: 63
- september 2026: 66
- oktober 2026: 69

### Per sted

- Rudshøgda: 22 ansatte
- Jaren: 21 ansatte
- Mjøndalen: 21 ansatte
- Tromsdalen: 5 ansatte

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 11,0 % (god). Opp fra 8,5 % i 2024
- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Opp fra 1,28 i 2024
- Soliditet: 29,1 % (god). Opp fra 25,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 30,6 % | 23,1 % | 8,5 % | 11,0 % |
| Driftsmargin | 3,5 % | 8,9 % | 7,6 % | 2,2 % | 3,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 89,7 % | 65,7 % | 28,6 % | 38,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,33 | 1,38 | 1,47 | 1,28 | 1,36 |
| Soliditet | 33,9 % | 33,1 % | 35,6 % | 25,0 % | 29,1 % |
| Gjeldsgrad | 2,0 | 2,0 | 1,8 | 3,0 | 2,4 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 28 540 | 36 520 | 39 601 | 149 604 | 181 220 |
| Driftsresultat | 1 000 | 3 263 | 3 019 | 3 234 | 6 548 |
| Årsresultat | 766 | 2 467 | 2 304 | 2 290 | 4 827 |
| Driftsmargin | 3,5 % | 8,9 % | 7,6 % | 2,2 % | 3,6 % |
| Sum gjeld | 5 301 | 8 976 | 8 348 | 48 355 | 40 013 |
| Sum driftskostnader | - | - | 36 582 | 146 369 | 174 672 |
| Finansresultat | - | - | −41 | −270 | −230 |
| Resultat før skatt | 984 | 3 211 | 2 978 | 2 964 | 6 317 |
| Anleggsmidler | 976 | 1 044 | 694 | 5 124 | 3 784 |
| Omløpsmidler | 7 039 | 12 375 | 12 277 | 59 346 | 52 677 |
| Sum eiendeler | 8 015 | 13 419 | 12 971 | 64 470 | 56 461 |
| Egenkapital | 2 714 | 4 443 | 4 622 | 16 115 | 16 448 |
| Kortsiktig gjeld | 5 297 | 8 974 | 8 348 | 46 399 | 38 780 |
| Langsiktig gjeld | 4 | 2 | 0 | 1 956 | 1 233 |

## Ledelse og styre

- Stian Aarstad: Daglig leder
- Kim Olav Vikersveen: Styrets leder
- Thomas Sakari Pettersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gjefsenmyrvegen 5, 2770 Jaren
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 27.120 Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler
- Etablert: 20.10.2015
- Tidligere navn: MCS ELEKTROTAVLER ØST AS (2015 til 2024)
- Aksjekapital: 300 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [ERNST & YOUNG AS](https://www.norscout.com/no/company/976389387-ernst-young-as)
- Regnskapsfører: [OSEBERG SERVICES AS](https://www.norscout.com/no/company/912106594-oseberg-services-as)
- Størrelse: Nr. 7 av 80 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon av elektriske fordelings- og kontrolltavler og paneler, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 01.06.2026: Regnskapsfører endret
- 16.04.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 03.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000343038&sokeverdi=916282524&spraak=nb)
- 16.04.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000180055&sokeverdi=916282524&spraak=nb)
- 07.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000545803&sokeverdi=916282524&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [PARTNER SKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/936749321-partner-skap-as) | Gran | - | - | - |
| [NORWEGIAN ELECTRIC SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/994300962-norwegian-electric-systems-as) | Bergen | 79 | 586 mill. kr | +77,6 % |
| [G.T NORDICS AS](https://www.norscout.com/no/company/822096212-g-t-nordics-as) | Notodden | 64 | 120 mill. kr | −70,1 % |
| [SATEMA AS](https://www.norscout.com/no/company/856457192-satema-as) | Oslo | 82 | 362 mill. kr | +20,4 % |
| [NORTHERN ISLANDS TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/923363459-northern-islands-technology-as) | Haram | 55 | 74,9 mill. kr | −28,6 % |
| [MONGSTAD TAVLETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/993006564-mongstad-tavleteknikk-as) | Alver | 88 | 134 mill. kr | −16,8 % |
| [R. STAHL TRANBERG AS](https://www.norscout.com/no/company/986926909-r-stahl-tranberg-as) | Stavanger | 53 | 199 mill. kr | +31,5 % |
| [ELCOR AS](https://www.norscout.com/no/company/957382800-elcor-as) | Stavanger | 197 | 456 mill. kr | −7,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
