---
title: "RIVNINGSGRUPPEN AS (916455224): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "RIVNINGSGRUPPEN AS i Eidsvoll hadde 7,59 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Stian Nakken. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916455224-rivningsgruppen-as"
---

# RIVNINGSGRUPPEN AS

Riving av bygninger og andre byggverk · Eidsvoll · Etablert 2015

- Org.nr: 916 455 224
- Nettsted: [rivningsgruppen.no](https://rivningsgruppen.no)
- Daglig leder: Stian Nakken

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 7,59 mill. kr (−35,3 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 167 264 kr (Margin 2,2 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 3,9 % (svak). Ned fra 45,1 % i 2024
- Likviditet: 2,27 (meget god). Ned fra 3,86 i 2024
- Soliditet: 59,8 % (meget god). Ned fra 71,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 24,3 % | 31,7 % | 45,1 % | 3,9 % |
| Driftsmargin | 18,0 % | 13,7 % | 22,5 % | 27,2 % | 2,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 68,4 % | 77,4 % | 5,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,63 | 3,86 | 2,27 |
| Soliditet | 46,3 % | 49,7 % | 43,2 % | 71,6 % | 59,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,2 | 1,0 | 1,3 | 0,4 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 11 697 | 12 025 | 9 077 | 11 732 | 7 588 |
| Driftsresultat | 2 108 | 1 653 | 2 043 | 3 194 | 167 |
| Årsresultat | 1 643 | 1 258 | 1 596 | 2 529 | 220 |
| Driftsmargin | 18 % | 13,7 % | 22,5 % | 27,2 % | 2,2 % |
| Sum gjeld | 3 981 | 3 174 | 3 776 | 2 137 | 2 765 |
| Sum driftskostnader | 9 589 | 10 372 | - | 8 539 | 7 421 |
| Finansresultat | −22 | −9 | - | 3 | 115 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 052 | 3 197 | 282 |
| Anleggsmidler | 1 812 | 403 | 479 | 188 | 1 148 |
| Omløpsmidler | - | - | 6 167 | 7 346 | 5 735 |
| Sum eiendeler | 7 413 | 6 305 | 6 645 | 7 534 | 6 882 |
| Egenkapital | 3 432 | 3 131 | 2 869 | 5 397 | 4 118 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 3 776 | 1 904 | 2 530 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 232 | 235 |

## Ledelse og styre

- Stian Nakken: Daglig leder
- Terje Nakken: Styrets leder
- Jeannette Pedersen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Bønsdalen Industriveg 30, 2073 Bøn
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.110 Riving av bygninger og andre byggverk
- Etablert: 01.10.2015
- Aksjekapital: 38 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.11.2015
- Revisor: [INTER REVISOR AS](https://www.norscout.com/no/company/988502790-inter-revisor-as)
- Regnskapsfører: [GARDERMOEN ØKONOMI AS](https://www.norscout.com/no/company/919383755-gardermoen-okonomi-as)
- Størrelse: Nr. 40 av 82 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Industridemontering og kjøp og salg av metaller og oppdrag som maskinentreprenør. Selskapet kan investere i andre selskaper.

## Siste endringer

- 13.09.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 28.02.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000085349&sokeverdi=916455224&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HASSE PETTERSEN AS](https://www.norscout.com/no/company/925177091-hasse-pettersen-as) | Eidsvoll | - | 6,86 mill. kr | +3,2 % |
| [BORGEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/993753998-borgen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 5 | 11,3 mill. kr | −2,9 % |
| [EXTEMPLO ENTREPRENØR AS](https://www.norscout.com/no/company/916301200-extemplo-entreprenor-as) | Eidsvoll | 5 | 5,63 mill. kr | −13,7 % |
| [GLASSY AS](https://www.norscout.com/no/company/926583042-glassy-as) | Eidsvoll | 5 | 11,8 mill. kr | −4,5 % |
| [BYGGMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/927378019-byggmar-as) | Eidsvoll | 5 | 4,89 mill. kr | +39 % |
| [RESPONS HÅNDVERK OG SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/934204948-respons-handverk-og-service-as) | Eidsvoll | 5 | 18,1 mill. kr | - |
| [MORTEN NYBERG GRAVING OG TRANSPORT AS](https://www.norscout.com/no/company/998482550-morten-nyberg-graving-og-transport-as) | Eidsvoll | 5 | 4,53 mill. kr | −23,8 % |
| [LARSEN RØRLEGGERBEDRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/925233056-larsen-rorleggerbedrift-as) | Eidsvoll | 6 | 6,65 mill. kr | +11,3 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.08.2026.
