---
title: "REMORA ROBOTICS AS (916538251): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "REMORA ROBOTICS AS i Stavanger hadde 28,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 39 ansatte. Daglig leder er Brage Amundsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916538251-remora-robotics-as"
---

# REMORA ROBOTICS AS

Annen teknisk konsulentvirksomhet · Stavanger · Etablert 2015

- Org.nr: 916 538 251
- Nettsted: [remorarobotics.no](https://remorarobotics.no)
- Daglig leder: Brage Amundsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 28,1 mill. kr (+76,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −69,6 mill. kr (Margin −247,5 %)
- Ansatte: 39 (Ned fra 57 i oktober 2025)

## Ansatte

- september 2025: 55
- oktober 2025: 57
- februar 2026: 53
- april 2026: 48
- juni 2026: 44
- juli 2026: 45
- august 2026: 41
- september 2026: 39

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: −47,3 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −51,2 % i 2024
- Likviditet: 4,67 (meget god). Opp fra 1,36 i 2024
- Soliditet: 83,8 % (meget god). Opp fra 68,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −20,5 % | −6,9 % | −51,2 % | −47,3 % |
| Driftsmargin | −37,6 % | −90,6 % | −57,0 % | −243,1 % | −247,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −12,0 % | −73,9 % | −77,3 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,47 | 1,36 | 4,67 |
| Soliditet | 83,3 % | 43,9 % | 78,7 % | 68,0 % | 83,8 % |
| Gjeldsgrad | 0,2 | 1,3 | 0,3 | 0,5 | 0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 2 598 | 1 746 | 5 583 | 15 947 | 28 130 |
| Driftsresultat | −978 | −1 582 | −3 182 | −38 772 | −69 623 |
| Årsresultat | −985 | −846 | −1 174 | −28 893 | −71 900 |
| Driftsmargin | −37,6 % | −90,6 % | −57 % | −243,1 % | −247,5 % |
| Sum gjeld | 998 | 5 284 | 8 494 | 31 873 | 31 394 |
| Sum driftskostnader | 3 576 | 3 328 | 8 765 | 54 718 | 97 753 |
| Finansresultat | −7 | −103 | 1 052 | 2 140 | −19 503 |
| Resultat før skatt | - | - | −2 130 | −36 632 | −89 126 |
| Anleggsmidler | 2 783 | 10 182 | 39 104 | 67 790 | 96 473 |
| Omløpsmidler | - | - | 812 | 31 774 | 97 711 |
| Sum eiendeler | 5 976 | 9 415 | 39 917 | 99 564 | 194 184 |
| Egenkapital | 4 978 | 4 131 | 31 423 | 67 690 | 162 790 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 551 | 23 294 | 20 933 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 7 943 | 8 580 | 10 461 |

## Ledelse og styre

- Brage Amundsen: Daglig leder
- Helle Moen: Styrets leder
- Arve Fresvik: Styremedlem
- Tomas Okstad: Styremedlem
- Tanja Elisabeth Hoel: Styremedlem
- Stian Grieg: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Dusavikveien 39, 4007 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 71.129 Annen teknisk konsulentvirksomhet
- Etablert: 22.12.2015
- Tidligere navn: MITHAL AS (2016 til 2021)
- Aksjekapital: 204 911,36 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [ERGA REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/980024679-erga-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 448 av 5 683 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Å drive utvikling, markedsføring, salg og forretningsstøtte av teknologiske robotløsninger og andre rense -og spyleløsninger som muliggjør foreebyggende vedlikehold av fiskemerder for oppdrettsnæringen, samt investering eller handel og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Siste endringer

- 24.10.2026: Styret endret
- 20.04.2026: Aksjekapital endret
- 20.04.2026: Kapitalforhøyelse registrert

## Kunngjøringer

- 26.10.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000818481&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 24.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000815250&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 25.08.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000714005&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000647475&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 01.07.2026: [Gjennomføring av fusjon](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000474906&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 20.04.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000187032&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 20.04.2026: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000187033&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 11.04.2026: [Redegjørelse finansiell bistand erverv av aksjer](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000167265&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 15.01.2026: [Fusjonsbeslutning](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000017212&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 17.12.2025: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000887437&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 17.09.2025: [Daglig leder](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000746747&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729853&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729854&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 05.09.2025: [Fullmakt kapitalforhøyelse](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000729855&sokeverdi=916538251&spraak=nb)
- 26.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000629927&sokeverdi=916538251&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 06.06.2024: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 3,7 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [UNITECH POWER SYSTEMS AS](https://www.norscout.com/no/company/979785615-unitech-power-systems-as) | Stavanger | 49 | 116 mill. kr | +9,9 % |
| [FISHBONES AS](https://www.norscout.com/no/company/987560053-fishbones-as) | Stavanger | 38 | 171 mill. kr | +147,1 % |
| [Q10 OFFSHORE SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/812716522-q10-offshore-service-as) | Stavanger | 141 | 104 mill. kr | +93,1 % |
| [VÅRGRØNN AS](https://www.norscout.com/no/company/925904082-vargronn-as) | Stavanger | 36 | - | - |
| [SEKAL AS](https://www.norscout.com/no/company/896836072-sekal-as) | Stavanger | 33 | 273 mill. kr | −6,9 % |
| [STINGER TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/985277400-stinger-technology-as) | Stavanger | 32 | 58,8 mill. kr | +16,9 % |
| [ELECTRONIC CHART CENTRE AS](https://www.norscout.com/no/company/980937631-electronic-chart-centre-as) | Stavanger | 29 | 53,4 mill. kr | +12,1 % |
| [VIAL AS](https://www.norscout.com/no/company/898241882-vial-as) | Stavanger | 28 | 37,7 mill. kr | −2,5 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
