---
title: "WANG ROMERIKE AS (916551045): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WANG ROMERIKE AS i Lørenskog hadde 99,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 100 ansatte. Daglig leder er Gina Christine Kveen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916551045-wang-romerike-as"
---

# WANG ROMERIKE AS

Videregående opplæring innenfor studieforberedende utdanningsprogram · Lørenskog · Etablert 2015

- Org.nr: 916 551 045
- Telefon: 67206668
- E-post: romerike@wang.no
- Nettsted: [wang.no](https://wang.no)
- Daglig leder: Gina Christine Kveen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 99,8 mill. kr (+10,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 5,61 mill. kr (Margin 5,6 %)
- Ansatte: 100 (Ned fra 106 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 98
- oktober 2025: 93
- november 2025: 97
- desember 2025: 106
- januar 2026: 107
- februar 2026: 100
- mars 2026: 103
- april 2026: 102
- juni 2026: 97
- juli 2026: 90
- september 2026: 102
- oktober 2026: 100

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 27,8 % (meget god). Opp fra 13,2 % i 2024
- Likviditet: 1,64 (god). Opp fra 1,22 i 2024
- Soliditet: 45,9 % (meget god). Opp fra 29,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,6 % | −1,0 % | 13,2 % | 27,8 % |
| Driftsmargin | −1,4 % | 3,5 % | −0,3 % | 2,4 % | 5,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 92,2 % | - | - | 70,8 % |
| Likviditetsgrad | 1,08 | 1,18 | 1,05 | 1,22 | 1,64 |
| Soliditet | 7,3 % | 20,3 % | - | 29,2 % | 45,9 % |
| Gjeldsgrad | 12,7 | 3,9 | - | 2,4 | 1,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 43 729 | 64 470 | 82 873 | 89 963 | 99 798 |
| Driftsresultat | −600 | 2 230 | −218 | 2 184 | 5 611 |
| Årsresultat | −697 | 2 092 | −334 | 2 158 | 5 634 |
| Driftsmargin | −1,4 % | 3,5 % | −0,3 % | 2,4 % | 5,6 % |
| Sum gjeld | 15 500 | 13 032 | 13 953 | 12 468 | 12 679 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 87 779 | 94 187 |
| Finansresultat | - | - | - | −26 | 23 |
| Resultat før skatt | −697 | 2 092 | −334 | 2 158 | 5 634 |
| Anleggsmidler | 3 000 | 3 617 | 4 023 | 3 590 | 3 267 |
| Omløpsmidler | 13 724 | 12 731 | 12 912 | 14 018 | 20 186 |
| Sum eiendeler | 16 724 | 16 349 | 16 935 | 17 608 | 23 453 |
| Egenkapital | 1 224 | 3 316 | - | 5 140 | 10 774 |
| Kortsiktig gjeld | 12 653 | 10 795 | 12 326 | 11 451 | 12 272 |
| Langsiktig gjeld | 2 847 | 2 237 | 1 627 | 1 017 | - |

## Ledelse og styre

- Gina Christine Kveen: Daglig leder og styremedlem
- Vilhelm Christian Lae: Styrets leder
- Ingar Fridthjof Lae: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Snøkrystallen 11, 1470 Lørenskog
- Postadresse: Postboks 6, 1471 Lørenskog
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.310 Videregående opplæring innenfor studieforberedende utdanningsprogram
- Etablert: 20.12.2015
- Tidligere navn: WANG TOPPIDRETT ROMERIKE AS (2016 til 2021)
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: LEO REVISJON DA
- Regnskapsfører: [TRIO REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/951228400-trio-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 5 av 54 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive undervisningsvirksomhet. Selskapet skal ikke ha erverv som formål og skal således ikke involvere seg i virksomhet av kommersiell art.

## Siste endringer

- 07.07.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 07.07.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000507610&sokeverdi=916551045&spraak=nb)
- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000446157&sokeverdi=916551045&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAKT OG TONE AS](https://www.norscout.com/no/company/898544192-takt-og-tone-as) | Lørenskog | 31 | 15,1 mill. kr | +2,3 % |
| [ÅSHEIMSKOG FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922043841-asheimskog-fus-barnehage-as) | Lørenskog | 20 | 18,5 mill. kr | +5,6 % |
| [METRO TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/976188438-metro-trafikkskole-as) | Lørenskog | 16 | 28,4 mill. kr | +29,7 % |
| [SPORTY60 AS](https://www.norscout.com/no/company/930104159-sporty60-as) | Lørenskog | 13 | 3,38 mill. kr | +23 % |
| [DRIVER TRAFIKKSKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/999549535-driver-trafikkskole-as) | Lørenskog | 9 | 10,5 mill. kr | 0,0 % |
| [CROSSFIT LILLESTRØM AS](https://www.norscout.com/no/company/918032428-crossfit-lillestrom-as) | Lørenskog | 7 | 5,7 mill. kr | +25,1 % |
| [LOSBY RIDESENTER AS](https://www.norscout.com/no/company/914425646-losby-ridesenter-as) | Lørenskog | 7 | 2,78 mill. kr | −2,7 % |
| [LUNA FAMILIEBARNEHAGE FJELLHAMAR AS](https://www.norscout.com/no/company/830176462-luna-familiebarnehage-fjellhamar-as) | Lørenskog | 6 | 2,08 mill. kr | +3,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 13.10.2026.
