---
title: "WANG UNG STAVANGER AS (916551215): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "WANG UNG STAVANGER AS i Stavanger hadde 26,1 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 38 ansatte. Daglig leder er Steffen Uldal. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916551215-wang-ung-stavanger-as"
---

# WANG UNG STAVANGER AS

Ordinær grunnskoleundervisning · Stavanger · Etablert 2015

- Org.nr: 916 551 215
- Telefon: 51 84 07 00
- E-post: ungstavanger@wang.no
- Nettsted: [wang.no](https://www.wang.no)
- Daglig leder: Steffen Uldal (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 26,1 mill. kr (+8,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,53 mill. kr (Margin 5,9 %)
- Ansatte: 38 (Opp fra 35 i desember 2025)

## Ansatte

- september 2025: 40
- oktober 2025: 41
- november 2025: 42
- desember 2025: 35
- januar 2026: 36
- februar 2026: 37
- mars 2026: 35
- juli 2026: 45
- september 2026: 37
- oktober 2026: 38

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 22,5 % (meget god). Opp fra 5,2 % i 2024
- Likviditet: 2,44 (meget god). Opp fra 2,00 i 2024
- Soliditet: 59,3 % (meget god). Opp fra 50,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −10,4 % | 5,2 % | 22,5 % |
| Driftsmargin | −0,9 % | 2,5 % | −2,8 % | 1,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 18,0 % | −21,4 % | 11,1 % | 40,6 % |
| Likviditetsgrad | 1,39 | 1,81 | 1,63 | 2,00 | 2,44 |
| Soliditet | 40,1 % | 53,9 % | 43,4 % | 50,2 % | 59,3 % |
| Gjeldsgrad | 1,5 | 0,9 | 1,3 | 1,0 | 0,7 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 23 308 | 21 962 | 23 020 | 23 976 | 26 113 |
| Driftsresultat | −216 | 559 | −649 | 313 | 1 534 |
| Årsresultat | −216 | 554 | −647 | 318 | 1 539 |
| Driftsmargin | −0,9 % | 2,5 % | −2,8 % | 1,3 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 4 177 | 2 864 | 3 522 | 2 996 | 3 133 |
| Sum driftskostnader | - | - | 23 668 | 23 663 | 24 579 |
| Finansresultat | - | - | 2 | 5 | 5 |
| Resultat før skatt | −216 | 554 | −647 | 318 | 1 539 |
| Anleggsmidler | 1 179 | 1 030 | 469 | 19 | 60 |
| Omløpsmidler | 5 796 | 5 185 | 5 757 | 5 999 | 7 634 |
| Sum eiendeler | 6 975 | 6 215 | 6 226 | 6 018 | 7 694 |
| Egenkapital | 2 797 | 3 351 | 2 704 | 3 022 | 4 561 |
| Kortsiktig gjeld | 4 177 | 2 864 | 3 522 | 2 996 | 3 133 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Steffen Uldal: Daglig leder og styremedlem
- Håvard Johansen: Styrets leder
- Ingar Fridthjof Lae: Styremedlem
- Tommy Lund: Styremedlem
- Vilhelm Christian Lae: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Gunnar Warebergs gate 5, 4021 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 85.201 Ordinær grunnskoleundervisning
- Etablert: 08.12.2015
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: LEO REVISJON DA
- Regnskapsfører: [FORTE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/975378012-forte-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 34 av 89 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive undervisningsvirksomhet i kombinasjon med høyt idrettslig aktivitetsnivå som profilskole med spesielt fokus på et emne. Selskapets virksomhet skal drives i samsvar med den til enhver tid gjeldende friskolelov.

## Kunngjøringer

- 29.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000446158&sokeverdi=916551215&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [BISS SENTRUM AS](https://www.norscout.com/no/company/818476272-biss-sentrum-as) | Stavanger | 47 | 54,1 mill. kr | +31,2 % |
| [NORLIGHTS MONTESSORISKOLE STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/913416333-norlights-montessoriskole-stavanger-as) | Stavanger | 16 | 18,1 mill. kr | +4,7 % |
| [KRISTEN FRISKOLE AS](https://www.norscout.com/no/company/998182670-kristen-friskole-as) | Stavanger | 111 | 59,4 mill. kr | +17,8 % |
| [QMARKÅ FUS BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/924040491-qmarka-fus-barnehage-as) | Stavanger | 34 | 22,1 mill. kr | +7,5 % |
| [BYFJORDPARKEN BARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/919956070-byfjordparken-barnehage-as) | Stavanger | 49 | 28,1 mill. kr | +7,4 % |
| [SHOWAKADEMIET AS](https://www.norscout.com/no/company/928050742-showakademiet-as) | Stavanger | 34 | 5,81 mill. kr | +51,3 % |
| [WANG TOPPIDRETT STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/988578533-wang-toppidrett-stavanger-as) | Stavanger | 52 | 37,9 mill. kr | +9,9 % |
| [NYE EGENES IDRETTSBARNEHAGE AS](https://www.norscout.com/no/company/922720460-nye-egenes-idrettsbarnehage-as) | Stavanger | 33 | 23,2 mill. kr | +4,4 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
