---
title: "DALE MALO HOLDING AS (916563159): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "DALE MALO HOLDING AS i Hustadvika hadde 2,57 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Kjell Inge Dale. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916563159-dale-malo-holding-as"
---

# DALE MALO HOLDING AS

Oppføring av bygninger · Hustadvika · Etablert 2016

- Org.nr: 916 563 159
- Daglig leder: Kjell Inge Dale (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,57 mill. kr (+1,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: −3,17 mill. kr (Margin −123,2 %)
- Konsernets driftsinntekter 2025: 156 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 0,8 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra 0,6 % i 2024
- Likviditet: 15,10 (meget god). Opp fra 11,40 i 2024
- Soliditet: 95,5 % (meget god). Opp fra 95,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 0,6 % | 0,8 % |
| Driftsmargin | −18,0 % | −46,4 % | −121,3 % | −112,8 % | −123,2 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 0,6 % | −19,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 15,69 | 11,40 | 15,10 |
| Soliditet | - | - | 96,5 % | 95,1 % | 95,5 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,0 | 0,1 | 0,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 476 | 3 915 | 2 334 | 2 549 | 2 574 |
| Driftsresultat | −988 | −1 815 | −2 830 | −2 875 | −3 170 |
| Årsresultat | 1 453 | 102 901 | 250 | 547 | −20 151 |
| Driftsmargin | −18 % | −46,4 % | −121,3 % | −112,8 % | −123,2 % |
| Sum gjeld | - | - | 4 066 | 5 802 | 4 330 |
| Sum driftskostnader | 6 464 | 5 730 | 5 165 | 5 424 | 5 744 |
| Finansresultat | 2 333 | 104 774 | 3 150 | 3 576 | −16 878 |
| Resultat før skatt | - | - | 320 | 701 | −20 048 |
| Anleggsmidler | - | - | 51 744 | 51 676 | 30 974 |
| Omløpsmidler | - | - | 63 790 | 66 141 | 65 219 |
| Sum eiendeler | - | - | 115 534 | 117 817 | 96 193 |
| Egenkapital | - | - | 111 468 | 112 014 | 91 863 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 4 066 | 5 802 | 4 319 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 11 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 | 2025 |
| --- | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 80 721 | 156 488 |
| Driftsresultat | −11 217 | −10 711 |
| Årsresultat | −6 809 | −11 293 |
| Driftsmargin | −13,9 % | −6,8 % |
| Sum gjeld | 90 180 | 130 008 |
| Sum driftskostnader | 91 938 | 167 199 |
| Finansresultat | 2 451 | 1 002 |
| Resultat før skatt | −8 766 | −9 709 |
| Anleggsmidler | 36 693 | 37 636 |
| Omløpsmidler | 159 976 | 181 228 |
| Sum eiendeler | 196 669 | 218 865 |
| Egenkapital | 106 489 | 88 857 |
| Kortsiktig gjeld | 42 550 | 28 793 |
| Langsiktig gjeld | 47 629 | 101 215 |

## Ledelse og styre

- Kjell Inge Dale: Daglig leder og styremedlem
- John Helge Lunde: Styrets leder
- Oddgeir Kato Dale: Styremedlem
- Sigbjørn Dale: Styremedlem
- Solfrid Malo: Styremedlem
- Tore Ødegård: Styremedlem
- Kurt Eilif Dale: Varamedlem
- Ketil Malo: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Myrbostadvegen 72, 6440 Elnesvågen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 41.000 Oppføring av bygninger
- Etablert: 04.01.2016
- Aksjekapital: 20 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Størrelse: Nr. 5 003 av 9 256 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Holdingselskap for selskaper som driver handel med byggevarer og for selskap som driver entreprenørvirksomhet, herunder utvikling, oppføring og salg av tomter, boliger, fritidseiendommer og forretningseiendommer, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 11.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000370667&sokeverdi=916563159&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [FUTBERGET BRYGGE AS](https://www.norscout.com/no/company/926059734-futberget-brygge-as) | Hustadvika | - | 4,41 mill. kr | +183,7 % |
| [TØMRER KJELL ARNE MALMEDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/912050742-tomrer-kjell-arne-malmedal-as) | Hustadvika | - | 2,26 mill. kr | +40,1 % |
| [S2 BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/998915805-s2-bygg-as) | Hustadvika | 8 | 9,49 mill. kr | +14,3 % |
| [GJENDEM EIENDOMSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/932137542-gjendem-eiendomservice-as) | Hustadvika | - | 2,14 mill. kr | −19,8 % |
| [FRÆNA BYGGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/931560263-fraena-byggservice-as) | Hustadvika | 19 | 35,8 mill. kr | +39,3 % |
| [VÅGEN BYGGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/921141084-vagen-byggservice-as) | Hustadvika | - | 2 mill. kr | −2,5 % |
| [EIDE BYGGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/959674752-eide-byggservice-as) | Hustadvika | 21 | 40,5 mill. kr | +6,7 % |
| [HOLAMYRA EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/987706082-holamyra-eiendom-as) | Hustadvika | - | 1,14 mill. kr | −45,6 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 12.06.2026.
