---
title: "PORTTECH AS (916665156): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PORTTECH AS i Sula hadde 13,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Henning Glomseth. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916665156-porttech-as"
---

# PORTTECH AS

Snekkerarbeid · Sula

- Org.nr: 916 665 156
- Nettsted: [porttech.no](https://porttech.no)
- Daglig leder: Henning Glomseth (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,5 mill. kr (+16 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 342 482 kr (Margin 2,5 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 14,0 % (god). Ned fra 16,5 % i 2024
- Likviditet: 1,36 (tilfredsstillende). Opp fra 1,25 i 2024
- Soliditet: 20,9 % (god). Opp fra 15,7 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 12,9 % | −4,4 % | 16,5 % | 14,0 % |
| Driftsmargin | 0,7 % | 2,6 % | −1,0 % | 3,0 % | 2,5 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −55,8 % | 147,2 % | 63,0 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,04 | 1,25 | 1,36 |
| Soliditet | 10,3 % | 18,7 % | 3,8 % | 15,7 % | 20,9 % |
| Gjeldsgrad | 8,7 | 4,3 | 25,1 | 5,4 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 8 731 | 12 260 | 11 805 | 11 635 | 13 498 |
| Driftsresultat | 65 | 317 | −121 | 351 | 342 |
| Årsresultat | 23 | 272 | −160 | 266 | 219 |
| Driftsmargin | 0,7 % | 2,6 % | −1,0 % | 3,0 % | 2,5 % |
| Sum gjeld | 2 020 | 2 191 | 2 055 | 1 872 | 2 142 |
| Sum driftskostnader | 8 666 | 11 944 | - | 11 284 | 13 156 |
| Finansresultat | −18 | −15 | - | −35 | −54 |
| Resultat før skatt | - | - | −164 | 316 | 288 |
| Anleggsmidler | 9 | 276 | 227 | 363 | 453 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 910 | 1 856 | 2 256 |
| Sum eiendeler | 2 253 | 2 696 | 2 138 | 2 219 | 2 709 |
| Egenkapital | 233 | 505 | 82 | 348 | 567 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 845 | 1 490 | 1 663 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 210 | 381 | 479 |

## Ledelse og styre

- Henning Glomseth: Daglig leder og styremedlem
- Harald Karl Sandvik: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Fiskarstrandvegen 130, 6035 Fiskarstrand
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.320 Snekkerarbeid
- Etablert: 01.01.2016
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Revisor: [REVISOR NORDSTRAND AS](https://www.norscout.com/no/company/923207783-revisor-nordstrand-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSHJELP AS](https://www.norscout.com/no/company/996012034-regnskapshjelp-as)
- Størrelse: Nr. 204 av 2 188 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Salg, montering og vedlikehold av porter, samt stålmontasje. Passivt/aktivt eierskap innen flere bransjer, samt hva herved står i forbindelse, herunder deltakelse i andre selskaper.

## Kunngjøringer

- 01.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000636772&sokeverdi=916665156&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 11.06.2020: Garanti fra EKSPORTFINANSIERING NORGE, 300 000 kr
- 11.06.2020: Garanti fra GARANTIINSTITUTTET FOR EKSPORTKREDITT/ THE NORWEGIAN EXPORT CREDIT GUARANTEE AGENCY, 300 000 kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EMIL COMPANY AS](https://www.norscout.com/no/company/925500534-emil-company-as) | Sula | 5 | 5,19 mill. kr | +32 % |
| [NORDVEST BOLIG AS](https://www.norscout.com/no/company/924404663-nordvest-bolig-as) | Sula | - | 6,55 mill. kr | +86,1 % |
| [ISOWEST AS](https://www.norscout.com/no/company/971082496-isowest-as) | Sula | 17 | 43,6 mill. kr | −20,6 % |
| [RAMADA AS](https://www.norscout.com/no/company/925687820-ramada-as) | Sula | - | 349 637 kr | - |
| [DRIFT INVEST AS](https://www.norscout.com/no/company/911979314-drift-invest-as) | Sula | - | 0 kr | - |
| [MARIO F BYGG AS](https://www.norscout.com/no/company/937863055-mario-f-bygg-as) | Sula | - | - | - |
| [JM ANLEGGSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/926880012-jm-anleggservice-as) | Sula | - | 12,1 mill. kr | +99,2 % |
| [TUNNELTEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/932094452-tunnelteknikk-as) | Sula | 6 | 19,3 mill. kr | - |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 02.08.2026.
