---
title: "NOR OIL TOOLS AS (916669550): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "NOR OIL TOOLS AS i Randaberg hadde 13,7 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 11 ansatte. Daglig leder er Sølve Hetland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916669550-nor-oil-tools-as"
---

# NOR OIL TOOLS AS

Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet · Randaberg · Etablert 2016

- Org.nr: 916 669 550
- Nettsted: [noroiltools.com](https://noroiltools.com)
- Daglig leder: Sølve Hetland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 13,7 mill. kr (−9,0 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,48 mill. kr (Margin 18,1 %)
- Ansatte: 11

## Ansatte

- desember 2025: 9
- februar 2026: 10
- juni 2026: 12
- september 2026: 11

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 20,6 % (meget god). Ned fra 37,6 % i 2024
- Likviditet: 1,91 (god). Ned fra 2,10 i 2024
- Soliditet: 52,7 % (meget god). Opp fra 34,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 37,6 % | 20,6 % |
| Driftsmargin | 24,3 % | −9,4 % | −27,2 % | 20,6 % | 18,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 100,8 % | 40,9 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,92 | 2,10 | 1,91 |
| Soliditet | - | - | 29,6 % | 34,5 % | 52,7 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 2,4 | 1,9 | 0,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 212 | 5 741 | 5 822 | 15 065 | 13 715 |
| Driftsresultat | 1 511 | −542 | −1 586 | 3 111 | 2 476 |
| Årsresultat | 1 351 | −703 | −1 865 | 2 870 | 2 150 |
| Driftsmargin | 24,3 % | −9,4 % | −27,2 % | 20,6 % | 18,1 % |
| Sum gjeld | - | - | 3 358 | 8 131 | 5 764 |
| Sum driftskostnader | 4 701 | 6 282 | 7 408 | 11 954 | 11 239 |
| Finansresultat | −160 | −161 | −279 | −241 | −284 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 865 | 2 870 | 2 192 |
| Anleggsmidler | - | - | 4 082 | 4 417 | 7 220 |
| Omløpsmidler | - | - | 689 | 7 997 | 4 977 |
| Sum eiendeler | - | - | 4 771 | 12 414 | 12 197 |
| Egenkapital | - | - | 1 413 | 4 283 | 6 433 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 749 | 3 810 | 2 602 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 2 608 | 4 322 | 3 162 |

## Ledelse og styre

- Sølve Hetland: Daglig leder
- Bernt Granås: Styrets leder
- Lasse Hetland: Styremedlem
- Anne Cathrin Østebø: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Strandbakken 1, 4072 Randaberg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.630 Engroshandel med maskiner og utstyr til bergverksdrift, olje- og gassutvinning og bygge- og anleggsvirksomhet
- Etablert: 25.01.2016
- Aksjekapital: 101 590,86 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2017
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [AIDER AS](https://www.norscout.com/no/company/922633452-aider-as)
- Størrelse: Nr. 252 av 576 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Utvikle produkter og maskiner rettet mot oljeindustrien, utleie og salg av produkter og maskiner, samt annet som naturlig hører innunder dette.

## Siste endringer

- 24.10.2026: Styret endret

## Kunngjøringer

- 24.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000815914&sokeverdi=916669550&spraak=nb)
- 24.10.2026: [Nedsettelse av kapital](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000815913&sokeverdi=916669550&spraak=nb)
- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600043&sokeverdi=916669550&spraak=nb)
- 30.06.2026: [Erverv av egne aksjer-fullmakt](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000451566&sokeverdi=916669550&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [HÅLAND INSTRUMENTERING AS](https://www.norscout.com/no/company/985370761-haland-instrumentering-as) | Randaberg | 20 | 124 mill. kr | −9,6 % |
| [DATEK LØFTETEKNIKK VEST AS](https://www.norscout.com/no/company/931676342-datek-lofteteknikk-vest-as) | Randaberg | 7 | 15 mill. kr | −31,3 % |
| [MAXIMATOR AS](https://www.norscout.com/no/company/989853252-maximator-as) | Randaberg | 6 | 70,5 mill. kr | +36,7 % |
| [PERIGON AS](https://www.norscout.com/no/company/986543015-perigon-as) | Randaberg | 6 | 19 mill. kr | −0,4 % |
| [HOLTA & HÅLAND INDUSTRIER AS](https://www.norscout.com/no/company/975977315-holta-haland-industrier-as) | Randaberg | - | 5,24 mill. kr | −13,7 % |
| [GYMO AS](https://www.norscout.com/no/company/921549202-gymo-as) | Randaberg | 11 | 64,3 mill. kr | +15,3 % |
| [VELVÆRE GROSSISTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/988664847-velvaere-grossisten-as) | Randaberg | 7 | 15,8 mill. kr | +44,9 % |
| [FIRE EATER AS](https://www.norscout.com/no/company/923119485-fire-eater-as) | Randaberg | 30 | 85,2 mill. kr | −23,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
