---
title: "TORE ØVERÅS OSLO AS (916720912): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "TORE ØVERÅS OSLO AS i Luster hadde 2,85 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tore Øverås. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916720912-tore-overas-oslo-as"
---

# TORE ØVERÅS OSLO AS

All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted · Luster

- Org.nr: 916 720 912
- Telefon: 901 68 224
- E-post: tore@oeveraas.no
- Daglig leder: Tore Øverås (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 2,85 mill. kr (+20,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 167 778 kr (Margin 5,9 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Likviditet: 2,07 (meget god). Opp fra 1,59 i 2024
- Soliditet: 20,9 % (god). Opp fra 9,6 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −12,1 % | - | - |
| Driftsmargin | 15,6 % | −2,1 % | −10,7 % | −9,1 % | 5,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | −54,1 % | −107,8 % | 61,7 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 2,28 | 1,59 | 2,07 |
| Soliditet | 43,5 % | 27,7 % | 25,1 % | 9,6 % | 20,9 % |
| Gjeldsgrad | 1,3 | 2,6 | 3,0 | 9,5 | 3,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 3 856 | 3 499 | 2 072 | 2 368 | 2 851 |
| Driftsresultat | 601 | −74 | −221 | −216 | 168 |
| Årsresultat | 454 | −83 | −203 | −270 | 155 |
| Driftsmargin | 15,6 % | −2,1 % | −10,7 % | −9,1 % | 5,9 % |
| Sum gjeld | 865 | 1 518 | 1 132 | 1 149 | 1 045 |
| Sum driftskostnader | 3 254 | 3 573 | - | 2 584 | 2 683 |
| Finansresultat | −20 | −33 | - | −54 | −45 |
| Resultat før skatt | - | - | −260 | −270 | 123 |
| Anleggsmidler | 147 | 901 | 729 | 501 | 308 |
| Omløpsmidler | - | - | 783 | 770 | 1 013 |
| Sum eiendeler | 1 530 | 2 100 | 1 511 | 1 271 | 1 321 |
| Egenkapital | 665 | 582 | 379 | 122 | 277 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 344 | 483 | 489 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 789 | 666 | - |

## Ledelse og styre

- Tore Øverås: Daglig leder og styrets leder
- Ann-Katrin Øverås: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Veitastrondsvegen 1589, 6878 Veitastrond
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted
- Etablert: 02.02.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2016
- Regnskapsfører: [FIDE REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/927497735-fide-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 414 av 1 437 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Teknisk tegning, prosjektering av VVS anlegg, innregulering, service og montering av ventilasjonsanlegg samt annen virksomhet som står i denne forbindelse.

## Kunngjøringer

- 30.06.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000455012&sokeverdi=916720912&spraak=nb)
- 28.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000635107&sokeverdi=916720912&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TAKST VEST LANDBRUK AS](https://www.norscout.com/no/company/912623882-takst-vest-landbruk-as) | Luster | - | 1,53 mill. kr | +4,6 % |
| [VESTNORSK FOTO AS](https://www.norscout.com/no/company/931661604-vestnorsk-foto-as) | Luster | - | 711 000 kr | - |
| [DIN BOLIGSTYLING AS](https://www.norscout.com/no/company/927001209-din-boligstyling-as) | Luster | - | 253 455 kr | - |
| [LØWEHJERTE DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/987832827-lowehjerte-design-as) | Luster | - | 30 655 kr | - |
| [PAUTMASTER AS](https://www.norscout.com/no/company/838673562-pautmaster-as) | Luster | - | - | - |
| [MUKOM AS](https://www.norscout.com/no/company/887789142-mukom-as) | Luster | - | - | - |
| [KAIA MOBILITY AS](https://www.norscout.com/no/company/929065093-kaia-mobility-as) | Oslo | - | 2,85 mill. kr | −35,3 % |
| [REVELATIONS MUSIC AS](https://www.norscout.com/no/company/924607475-revelations-music-as) | Haugesund | - | 2,84 mill. kr | +17,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 17.09.2026.
