---
title: "KAMSTÅL AS (916725280): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KAMSTÅL AS i Sandnes hadde 197 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 20 ansatte. Daglig leder er Einar Andreas Mortensen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916725280-kamstal-as"
---

# KAMSTÅL AS

Bearbeiding av metaller · Sandnes · Etablert 2016

- Org.nr: 916 725 280
- Telefon: 467 85 242
- E-post: post@kamstal.no
- Nettsted: [kamstal.no](https://www.kamstal.no)
- Daglig leder: Einar Andreas Mortensen (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 197 mill. kr (+56,7 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 9,68 mill. kr (Margin 4,9 %)
- Ansatte: 20 (Opp fra 16 i november 2025)

## Ansatte

- september 2025: 14
- oktober 2025: 15
- november 2025: 16
- februar 2026: 17
- juni 2026: 18
- august 2026: 19
- september 2026: 20

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 13,2 % (god). Opp fra −1,9 % i 2024
- Likviditet: 0,75 (svak). Opp fra 0,62 i 2024
- Soliditet: 2,1 % (ikke tilfredsstillende). Opp fra −5,2 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | −0,1 % | −8,5 % | −1,9 % | 13,2 % |
| Driftsmargin | 2,2 % | 0,0 % | −3,1 % | −1,1 % | 4,9 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −30,0 % | - | - | - |
| Likviditetsgrad | 1,32 | 1,08 | 0,91 | 0,62 | 0,75 |
| Soliditet | 10,5 % | 6,2 % | - | −5,2 % | 2,1 % |
| Gjeldsgrad | 8,5 | 15,2 | - | - | 46,9 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 243 625 | 374 452 | 249 753 | 125 785 | 197 064 |
| Driftsresultat | 5 308 | −150 | −7 720 | −1 440 | 9 681 |
| Årsresultat | 2 789 | −1 856 | −7 878 | −3 276 | 5 840 |
| Driftsmargin | 2,2 % | 0,0 % | −3,1 % | −1,1 % | 4,9 % |
| Sum gjeld | 74 714 | 105 321 | 69 062 | 85 226 | 75 960 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 127 225 | 187 383 |
| Finansresultat | - | - | - | −2 742 | −2 140 |
| Resultat før skatt | 3 579 | −2 358 | −10 089 | −4 182 | 7 541 |
| Anleggsmidler | 22 526 | 22 255 | 26 887 | 39 456 | 35 910 |
| Omløpsmidler | 60 976 | 89 997 | 41 229 | 41 548 | 41 669 |
| Sum eiendeler | 83 502 | 112 252 | 68 116 | 81 004 | 77 579 |
| Egenkapital | 8 787 | 6 932 | - | −4 222 | 1 619 |
| Kortsiktig gjeld | 46 210 | 83 228 | 45 164 | 66 690 | 55 557 |
| Langsiktig gjeld | 28 505 | 22 093 | 23 898 | 18 536 | 20 403 |

## Ledelse og styre

- Einar Andreas Mortensen: Daglig leder og styremedlem
- Lars Berland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Strandgata 151, 4307 Sandnes
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 20.01.2016
- Aksjekapital: 5 000 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [ADMENTO AS](https://www.norscout.com/no/company/989176013-admento-as)
- Størrelse: Nr. 17 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Selskapets formål er å drive som stålgrossist med salg av armeringsstål og tilbehør til betongindustrien, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.

## Kunngjøringer

- 16.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000558202&sokeverdi=916725280&spraak=nb)
- 13.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000694263&sokeverdi=916725280&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [NOS SERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/914902592-nos-service-as) | Sandnes | 40 | 113 mill. kr | −26 % |
| [VISION & DESIGN AS](https://www.norscout.com/no/company/920251927-vision-design-as) | Sandnes | 13 | 22,2 mill. kr | +97,1 % |
| [GMV AS](https://www.norscout.com/no/company/968429655-gmv-as) | Sandnes | 88 | 215 mill. kr | −4,8 % |
| [WATECH AS](https://www.norscout.com/no/company/984022581-watech-as) | Sandnes | 12 | 11 mill. kr | −29,5 % |
| [SKJÆRETEKNIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/991123709-skjaereteknikk-as) | Sandnes | 10 | 12,5 mill. kr | +0,7 % |
| [CUTBEND AS](https://www.norscout.com/no/company/922394865-cutbend-as) | Sandnes | 7 | 34 mill. kr | +20 % |
| [CNC CONSULT AS](https://www.norscout.com/no/company/922228205-cnc-consult-as) | Sandnes | - | 12 mill. kr | −12,8 % |
| [SVEISESENTRALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/926789104-sveisesentralen-as) | Sandnes | - | 4,53 mill. kr | −3,0 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/sandnes)
- [Byggfirmaer i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/sandnes)
- [Helsebedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/sandnes)
- [Transportbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/sandnes)
- [IT-selskaper i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/sandnes)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Sandnes](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/sandnes)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
