---
title: "VPC AS (916738870): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "VPC AS i Ullensaker hadde 90 974 kr i driftsinntekter i 2025. Daglig leder er Tesfaldet Menghesha. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916738870-vpc-as"
---

# VPC AS

Engroshandel med maskiner og utstyr ellers · Ullensaker

- Org.nr: 916 738 870
- Telefon: 96969738
- E-post: araya.tesfaldet1@gmail.com
- Daglig leder: Tesfaldet Menghesha (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 90 974 kr (+358,9 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 28 838 kr (Margin 31,7 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 47,9 % (meget god). Ned fra 54,4 % i 2024
- Soliditet: 124,2 % (meget god). Opp fra −1 059,3 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,3 % | −33,3 % | 54,4 % | 47,9 % |
| Driftsmargin | - | 1,7 % | −20,8 % | 86,6 % | 31,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 192,6 % |
| Likviditetsgrad | 0,01 | 0,30 | 0,15 | 0,09 | - |
| Soliditet | −10 400,0 % | −232,6 % | −158,5 % | −1 059,3 % | 124,2 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | - | −0,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | 181 | 77 | 20 | 91 |
| Driftsresultat | −1 | 3 | −16 | 17 | 29 |
| Årsresultat | −1 | 4 | 16 | 9 | 29 |
| Driftsmargin | - | 1,7 % | −20,8 % | 86,6 % | 31,7 % |
| Sum gjeld | 105 | 142 | 137 | 117 | −137 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 3 | 62 |
| Finansresultat | - | - | - | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −1 | 4 | −16 | 17 | 29 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 32 | 0 | 26 |
| Omløpsmidler | 1 | 43 | 21 | 10 | 85 |
| Sum eiendeler | 1 | 43 | 53 | 10 | 110 |
| Egenkapital | −104 | −100 | −84 | −107 | 137 |
| Kortsiktig gjeld | 105 | 142 | 137 | 117 | −137 |
| Langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Tesfaldet Menghesha: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Handelsvegen 30, 2040 Kløfta
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellers
- Etablert: 01.02.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.2022
- Størrelse: Nr. 1 659 av 1 770 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Renhold, import og eksport av pneumatikk deler, bakerimaskiner, industrielle maskiner og deler.

## Kunngjøringer

- 21.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000576075&sokeverdi=916738870&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LÅSVAKTEN DØGNSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/985073767-lasvakten-dognservice-as) | Ullensaker | - | 681 348 kr | −49,5 % |
| [INOX TECHNOLOGY AS](https://www.norscout.com/no/company/921658281-inox-technology-as) | Ullensaker | - | 81 400 kr | - |
| [3F BRANNVERN AS](https://www.norscout.com/no/company/887841012-3f-brannvern-as) | Ullensaker | - | 1,63 mill. kr | −12 % |
| [LILLTECH INSTITUTE AS](https://www.norscout.com/no/company/994910612-lilltech-institute-as) | Ullensaker | - | 0 kr | - |
| [JAN ØSTBERG LIFTSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/975383814-jan-ostberg-liftservice-as) | Ullensaker | - | 2,72 mill. kr | +15 % |
| [HCS NORDICS AS](https://www.norscout.com/no/company/937989172-hcs-nordics-as) | Ullensaker | - | - | - |
| [TURBO POWER NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/920205127-turbo-power-norway-as) | Ullensaker | - | 10,5 mill. kr | +49,9 % |
| [RDI ENERGI AS](https://www.norscout.com/no/company/937997183-rdi-energi-as) | Ullensaker | - | - | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 22.07.2026.
