---
title: "ØSTERDALSMAT AS (916775458): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ØSTERDALSMAT AS i Rendalen hadde 17,8 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 5 ansatte. Daglig leder er Terje Melnæs. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916775458-osterdalsmat-as"
---

# ØSTERDALSMAT AS

Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt · Rendalen · Etablert 2016

- Org.nr: 916 775 458
- Telefon: 90 72 50 26
- E-post: janerik@janton.no
- Daglig leder: Terje Melnæs (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,8 mill. kr (−42 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 861 894 kr (Margin 4,8 %)
- Ansatte: 5

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 6,8 % (tilfredsstillende). Ned fra 17,9 % i 2024
- Likviditet: 1,15 (tilfredsstillende). Ned fra 1,33 i 2024
- Soliditet: 28,8 % (god). Opp fra 26,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 20,6 % | 2,0 % | 17,9 % | 6,8 % |
| Driftsmargin | 9,8 % | 9,6 % | 0,9 % | 8,2 % | 4,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 57,1 % | −4,0 % | 49,8 % | 16,2 % |
| Likviditetsgrad | - | 1,36 | 1,84 | 1,33 | 1,15 |
| Soliditet | 47,5 % | 22,9 % | 35,3 % | 26,5 % | 28,8 % |
| Gjeldsgrad | 1,1 | 3,4 | 1,8 | 2,8 | 2,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 47 536 | 42 850 | 36 977 | 30 669 | 17 796 |
| Driftsresultat | 4 675 | 4 100 | 335 | 2 518 | 862 |
| Årsresultat | 3 397 | 2 961 | −202 | 1 707 | 484 |
| Driftsmargin | 9,8 % | 9,6 % | 0,9 % | 8,2 % | 4,8 % |
| Sum gjeld | 8 962 | 17 525 | 9 181 | 10 275 | 8 390 |
| Sum driftskostnader | 42 861 | - | - | 28 151 | 16 934 |
| Finansresultat | −282 | - | - | −349 | −287 |
| Resultat før skatt | - | 3 802 | −202 | 2 169 | 575 |
| Anleggsmidler | 6 207 | 5 535 | 4 863 | 4 747 | 6 683 |
| Omløpsmidler | - | 17 190 | 9 317 | 9 233 | 5 097 |
| Sum eiendeler | 17 082 | 22 725 | 14 180 | 13 981 | 11 780 |
| Egenkapital | 8 121 | 5 200 | 4 999 | 3 706 | 3 390 |
| Kortsiktig gjeld | - | 12 623 | 5 071 | 6 966 | 4 443 |
| Langsiktig gjeld | - | 4 902 | 4 110 | 3 309 | 3 947 |

## Ledelse og styre

- Terje Melnæs: Daglig leder og styrets leder
- Jana Sulce: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Engerdalsveien 130, 2485 Rendalen
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 10.110 Bearbeiding og konservering av kjøtt unntatt fjørfekjøtt
- Etablert: 15.02.2016
- Aksjekapital: 100 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Revisor: [ENTER REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987597046-enter-revisjon-as)
- Regnskapsfører: ØKORÅD ENGERDAL - TRYSIL SA
- Størrelse: Nr. 39 av 124 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Kjøp / salg og produksjon av næringsmidler.

## Siste endringer

- 31.10.2026: Styret endret
- 31.05.2026: Regnskapsfører endret
- 15.10.2025: Antall ansatte endret til 5

## Kunngjøringer

- 31.10.2026: [Vedtektsdato](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000826977&sokeverdi=916775458&spraak=nb)
- 31.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000826975&sokeverdi=916775458&spraak=nb)
- 31.10.2026: [Signatur](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000826976&sokeverdi=916775458&spraak=nb)
- 03.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000772376&sokeverdi=916775458&spraak=nb)
- 02.10.2026: [Styre](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000771238&sokeverdi=916775458&spraak=nb)
- 13.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000538629&sokeverdi=916775458&spraak=nb)
- 23.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000617397&sokeverdi=916775458&spraak=nb)

## Offentlig støtte

- 13.05.2025: Tilskudd fra INNOVASJON NORGE, 1,15 mill. kr

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [ØSTERDALEN HJEMMEBAKERI AS](https://www.norscout.com/no/company/919975660-osterdalen-hjemmebakeri-as) | Rendalen | 6 | 4,41 mill. kr | −0,1 % |
| [INNLANDET KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/937950861-innlandet-kjott-as) | Rendalen | 5 | - | - |
| [SMAK RENDALEN AS](https://www.norscout.com/no/company/836541472-smak-rendalen-as) | Rendalen | - | 0 kr | - |
| [PRIMA SLAKT AS](https://www.norscout.com/no/company/885209432-prima-slakt-as) | Hå | 5 | 712 mill. kr | +3,3 % |
| [FINNMARK KJØTT AS](https://www.norscout.com/no/company/994238523-finnmark-kjott-as) | Hammerfest | 5 | 10,1 mill. kr | +12,8 % |
| [LUNDE GARDSMAT AS](https://www.norscout.com/no/company/925578630-lunde-gardsmat-as) | Skjåk | 6 | 1,59 mill. kr | - |
| [PERMANOR BRUMUNDDAL AS](https://www.norscout.com/no/company/917819068-permanor-brumunddal-as) | Haugesund | 5 | 10,1 mill. kr | +0,4 % |
| [MERSMAK AS](https://www.norscout.com/no/company/922237433-mersmak-as) | Midtre Gauldal | 6 | 1,67 mill. kr | +24,8 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 01.11.2026.
