---
title: "STAY FRIENDS STAVANGER AS (916777647): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "STAY FRIENDS STAVANGER AS i Stavanger hadde 6,05 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Karoline Samuelsen. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916777647-stay-friends-stavanger-as"
---

# STAY FRIENDS STAVANGER AS

Detaljhandel med klær · Stavanger · Etablert 2016

- Org.nr: 916 777 647
- Telefon: 905 53 667
- E-post: karoline@stayfriends.no
- Daglig leder: Karoline Samuelsen (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 6,05 mill. kr (+8,4 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 104 917 kr (Margin 1,7 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 9 i september 2025)

## Ansatte

- september 2025: 9
- januar 2026: 10
- mai 2026: 11
- september 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 4,4 % (svak). Opp fra 2,2 % i 2024
- Likviditet: 1,78 (god). Opp fra 1,39 i 2024
- Soliditet: 44,2 % (meget god). Opp fra 28,5 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 5,7 % | 0,6 % | 2,2 % | 4,4 % |
| Driftsmargin | 5,4 % | 3,0 % | 0,3 % | 1,2 % | 1,7 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 1,0 % | 5,9 % | 12,6 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,78 | 1,39 | 1,78 |
| Soliditet | 60,8 % | 63,5 % | 44,6 % | 28,5 % | 44,2 % |
| Gjeldsgrad | 0,6 | 0,6 | 1,2 | 2,5 | 1,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 7 186 | 6 592 | 6 064 | 5 583 | 6 049 |
| Driftsresultat | 390 | 200 | 18 | 66 | 105 |
| Årsresultat | 304 | 156 | 14 | 48 | 83 |
| Driftsmargin | 5,4 % | 3,0 % | 0,3 % | 1,2 % | 1,7 % |
| Sum gjeld | 1 359 | 1 299 | 1 842 | 2 011 | 1 115 |
| Sum driftskostnader | 6 796 | 6 392 | 6 045 | 5 516 | 5 945 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Resultat før skatt | - | - | 18 | 67 | 106 |
| Anleggsmidler | 0 | 0 | 36 | 23 | 11 |
| Omløpsmidler | - | - | 3 288 | 2 787 | 1 987 |
| Sum eiendeler | 3 466 | 3 562 | 3 324 | 2 810 | 1 997 |
| Egenkapital | 2 107 | 2 263 | 1 482 | 800 | 882 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 842 | 2 011 | 1 115 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |

## Ledelse og styre

- Karoline Samuelsen: Daglig leder og styrets leder
- Viggo Samuelsen: Styremedlem
- Geir Egil Rannestad: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Ulsbergveien 3, 4034 Stavanger
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.710 Detaljhandel med klær
- Etablert: 08.02.2016
- Tidligere navn: NORWEGIAN OUTLET RETAIL 1 AS (2016 til 2017)
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Regnskapsfører: [JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/979713894-jansson-larsen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 725 av 1 939 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Drive handel med klær og tekstiler samt andre produkter og annen virksomhet som naturlig har sammenheng med dette. Selskapet har også anledning til å eie aksjer og andeler i andre selskaper samt å drive med investering og utleie av fast eiendom.

## Kunngjøringer

- 30.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000318462&sokeverdi=916777647&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799844&sokeverdi=916777647&spraak=nb)
- 23.10.2025: [Revisjon av årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000799845&sokeverdi=916777647&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [EMBLA BUNADER TRONDHEIM AS](https://www.norscout.com/no/company/929492544-embla-bunader-trondheim-as) | Stavanger | 13 | 8,21 mill. kr | +18,3 % |
| [EMBLA BUNADER STAVANGER AS](https://www.norscout.com/no/company/926060147-embla-bunader-stavanger-as) | Stavanger | 12 | 19,5 mill. kr | +11,2 % |
| [VOLONTÈ MADLA AS](https://www.norscout.com/no/company/998665574-volonte-madla-as) | Stavanger | 13 | 9,03 mill. kr | −3,7 % |
| [NIVANE AS](https://www.norscout.com/no/company/917038228-nivane-as) | Stavanger | 11 | 12,7 mill. kr | −2,0 % |
| [SIMPLY SHOP AS](https://www.norscout.com/no/company/931844776-simply-shop-as) | Stavanger | 16 | 2,89 mill. kr | - |
| [LA FAMIGLIA AS](https://www.norscout.com/no/company/914827450-la-famiglia-as) | Stavanger | 10 | 7,06 mill. kr | +30,4 % |
| [HØYER STADIONPARKEN AS](https://www.norscout.com/no/company/912246035-hoyer-stadionparken-as) | Stavanger | 17 | 14,1 mill. kr | +10,8 % |
| [THEOSOL AS](https://www.norscout.com/no/company/932618931-theosol-as) | Stavanger | 10 | 1,76 mill. kr | +3,1 % |

## Bedriftslister

- [Eiendomsselskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/eiendomsselskaper/stavanger)
- [Helsebedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/helsebedrifter/stavanger)
- [Byggfirmaer i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/stavanger)
- [IT-selskaper i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/it-selskaper/stavanger)
- [Transportbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/transportbedrifter/stavanger)
- [Hotell- og restaurantbedrifter i Stavanger](https://www.norscout.com/no/l/hotell-og-restaurantbedrifter/stavanger)

Kilde: Norscout. Oppdatert 15.09.2026.
