---
title: "KÅRE NETELAND HOLDING AS (916794894): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KÅRE NETELAND HOLDING AS i Kvam hadde 803 128 kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916794894-kare-neteland-holding-as"
---

# KÅRE NETELAND HOLDING AS

Rørleggerarbeid · Kvam · Etablert 2016

- Org.nr: 916 794 894
- Styreleder: Geir Neteland

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 803 128 kr
- Driftsresultat 2025: 655 622 kr (Margin 81,6 %)
- Konsernets driftsinntekter 2023: 109 mill. kr

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,1 % (meget god). Opp fra 2,0 % i 2024
- Likviditet: 1,13 (tilfredsstillende). Ned fra 9,40 i 2024
- Soliditet: 54,2 % (meget god). Opp fra 52,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 27,2 % | 29,8 % | 2,0 % | 15,1 % |
| Driftsmargin | - | - | - | - | 81,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | 153,4 % | 74,1 % | −1,7 % | 25,8 % |
| Likviditetsgrad | 4,50 | 14,39 | 9,85 | 9,40 | 1,13 |
| Soliditet | 4,2 % | 25,4 % | 45,9 % | 52,1 % | 54,2 % |
| Gjeldsgrad | 23,1 | 2,9 | 1,2 | 0,9 | 0,8 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | - | 0 | 803 |
| Driftsresultat | −43 | −46 | −50 | −409 | 656 |
| Årsresultat | 636 | 5 655 | 6 492 | −151 | 3 250 |
| Driftsmargin | - | - | - | - | 81,6 % |
| Sum gjeld | 20 752 | 19 240 | 15 354 | 11 869 | 10 840 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 409 | 148 |
| Finansresultat | - | - | - | 193 | 2 664 |
| Resultat før skatt | 809 | 5 719 | 7 266 | −217 | 3 320 |
| Anleggsmidler | 20 007 | 19 507 | 19 507 | 23 770 | 20 247 |
| Omløpsmidler | 1 646 | 6 288 | 8 894 | 995 | 3 402 |
| Sum eiendeler | 21 652 | 25 795 | 28 401 | 24 765 | 23 649 |
| Egenkapital | 900 | 6 555 | 13 047 | 12 896 | 12 809 |
| Kortsiktig gjeld | 366 | 437 | 903 | 106 | 3 018 |
| Langsiktig gjeld | 20 387 | 18 803 | 14 451 | 11 763 | 7 823 |

## Konsernregnskap

| 1 000 kr | 2023 |
| --- | ---: |
| Driftsinntekter | 109 084 |
| Driftsresultat | 7 777 |
| Årsresultat | 9 929 |
| Driftsmargin | 7,1 % |
| Sum gjeld | 52 873 |
| Sum driftskostnader | 101 307 |
| Finansresultat | 2 902 |
| Resultat før skatt | 10 679 |
| Anleggsmidler | 36 566 |
| Omløpsmidler | 43 295 |
| Sum eiendeler | 79 861 |
| Egenkapital | 26 988 |
| Kortsiktig gjeld | 22 584 |
| Langsiktig gjeld | 30 290 |

## Ledelse og styre

- Geir Neteland: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Gamle Dalavegen 84, 5600 Norheimsund
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 43.221 Rørleggerarbeid
- Etablert: 27.01.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Revisor: [HORDALAND REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/935874130-hordaland-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [KVAM REKNESKAPSKONTOR AS](https://www.norscout.com/no/company/944837388-kvam-rekneskapskontor-as)
- Størrelse: Nr. 2 225 av 2 656 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Eie og forvaltning av selskaper, aksjer og eiendommer, og alt som hører inn under dette.

## Siste endringer

- 21.08.2026: Regnskapsfører endret
- 15.04.2026: Næringskode endret
- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 27.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000608166&sokeverdi=916794894&spraak=nb)
- 02.12.2025: [Revisor](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000859560&sokeverdi=916794894&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [TRUDVANG EIENDOM AS](https://www.norscout.com/no/company/989071068-trudvang-eiendom-as) | Kvam | - | 1,61 mill. kr | +13,9 % |
| [BREKKE OG LIE HOLDING II AS](https://www.norscout.com/no/company/933376532-brekke-og-lie-holding-ii-as) | Kvam | - | 0 kr | - |
| [CNS RØRLEGGER AS](https://www.norscout.com/no/company/919660589-cns-rorlegger-as) | Kvam | - | 2,9 mill. kr | −10,9 % |
| [BERGENORD AS](https://www.norscout.com/no/company/992125276-bergenord-as) | Kvam | - | 0 kr | - |
| [BREKKE OG LIE VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/933376559-brekke-og-lie-vvs-as) | Kvam | 10 | 18,9 mill. kr | - |
| [Nils Aksnes & Co AS](https://www.norscout.com/no/company/931669559-nils-aksnes-co-as) | Kvam | 38 | 57,8 mill. kr | +7,2 % |
| [TECNO VVS AS](https://www.norscout.com/no/company/913916204-tecno-vvs-as) | Kvam | 48 | 124 mill. kr | +20,3 % |
| [NETELAND ANLEGG AS](https://www.norscout.com/no/company/927538563-neteland-anlegg-as) | Kvam | - | 810 715 kr | −57 % |

## Bedriftslister

- [Byggfirmaer i Oslo](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/oslo)
- [Byggfirmaer i Bergen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/bergen)
- [Byggfirmaer i Trondheim](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/trondheim)
- [Byggfirmaer i Bærum](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/baerum)
- [Byggfirmaer i Drammen](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/drammen)
- [Byggfirmaer i Kristiansand](https://www.norscout.com/no/l/byggfirmaer/kristiansand)

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
