---
title: "MAUSEIDVÅG BIL OG BÅT AS (916807473): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "MAUSEIDVÅG BIL OG BÅT AS i Sula hadde 17,5 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 13 ansatte. Daglig leder er Per-Arne Steinshamn. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916807473-mauseidvag-bil-og-bat-as"
---

# MAUSEIDVÅG BIL OG BÅT AS

Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · Sula · Etablert 2015

- Org.nr: 916 807 473
- Daglig leder: Per-Arne Steinshamn (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 17,5 mill. kr (+156,2 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 145 518 kr (Margin 0,8 %)
- Ansatte: 13 (Opp fra 11 i oktober 2025)

## Ansatte

- oktober 2025: 11
- juli 2026: 12
- oktober 2026: 13

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 2,9 % (svak)
- Likviditet: 1,56 (god). Opp fra 1,18 i 2024
- Soliditet: 18,2 % (god). Ned fra 25,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 13,2 % | 4,7 % | - | 2,9 % |
| Driftsmargin | 1,8 % | 4,5 % | 1,5 % | 0,4 % | 0,8 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 19,8 % | 5,1 % | 9,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 0,73 | 1,18 | 1,56 |
| Soliditet | 28,7 % | 24,7 % | 22,7 % | 25,4 % | 18,2 % |
| Gjeldsgrad | 2,5 | 3,1 | 3,4 | 2,9 | 4,5 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 6 149 | 6 771 | 7 201 | 6 840 | 17 523 |
| Driftsresultat | 108 | 302 | 108 | 26 | 146 |
| Årsresultat | 74 | 235 | 84 | 20 | 73 |
| Driftsmargin | 1,8 % | 4,5 % | 1,5 % | 0,4 % | 0,8 % |
| Sum gjeld | 1 574 | 1 783 | 1 709 | 1 532 | 6 518 |
| Sum driftskostnader | 6 041 | 6 469 | 7 093 | 6 814 | 17 378 |
| Finansresultat | −12 | −1 | 0 | - | −51 |
| Resultat før skatt | - | - | 108 | 26 | 94 |
| Anleggsmidler | 1 501 | 1 264 | 1 186 | 1 009 | 1 265 |
| Omløpsmidler | - | - | 1 024 | 1 045 | 6 707 |
| Sum eiendeler | 2 209 | 2 367 | 2 210 | 2 054 | 7 972 |
| Egenkapital | 635 | 584 | 501 | 521 | 1 453 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 410 | 885 | 4 294 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 299 | 647 | 2 225 |

## Ledelse og styre

- Per-Arne Steinshamn: Daglig leder og styrets leder
- Thomas Ekornåsvåg: Styremedlem
- Harald Markus Johansen: Styremedlem

## Fakta

- Adresse: Furneset 25, 6036 Mauseidvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 95.310 Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
- Etablert: 15.12.2015
- Tidligere navn: MAUSEIDVÅG BILVERKSTED AS (2016 til 2025)
- Aksjekapital: 200 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.09.2016
- Revisor: [EFFEKT REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/987530707-effekt-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JEK REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/967708933-jek-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 635 av 2 969 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Bil og båtverksted med dertil følgende aktiviteter. Butikkhandel med fritidsbåter, bobiler og utstyr.

## Kunngjøringer

- 25.07.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000600063&sokeverdi=916807473&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MOTORSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/976604628-motorsenteret-as) | Sula | 9 | 10,1 mill. kr | −4,6 % |
| [SHR AUTOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/919512768-shr-autoservice-as) | Sula | - | 8,03 mill. kr | −1,1 % |
| [FURNES BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/996170845-furnes-bilservice-as) | Sula | - | 6,73 mill. kr | +39,8 % |
| [ARNES BILSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/982666961-arnes-bilservice-as) | Sula | - | 1,53 mill. kr | −16,9 % |
| [E39 HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/835697142-e39-holding-as) | Sula | - | - | - |
| [MBOB HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/926643290-mbob-holding-as) | Sula | - | - | - |
| [HALDEN AUTOSERVICE AS](https://www.norscout.com/no/company/920041299-halden-autoservice-as) | Halden | 13 | 17,9 mill. kr | +7,0 % |
| [LASTEBILSENTERET AS](https://www.norscout.com/no/company/987554703-lastebilsenteret-as) | Flesberg | 13 | 16,7 mill. kr | −4,0 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
