---
title: "PLUGGFABRIKKEN TOR AS (916809972): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "PLUGGFABRIKKEN TOR AS i Sula hadde 11,2 mill. kr i driftsinntekter i 2025 og 6 ansatte. Daglig leder er Erling Aas. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916809972-pluggfabrikken-tor-as"
---

# PLUGGFABRIKKEN TOR AS

Bearbeiding av metaller · Sula · Etablert 1979

- Org.nr: 916 809 972
- Telefon: 70 19 88 40
- E-post: post@pluggfabrikken.no
- Nettsted: [pluggfabrikken.no](http://www.pluggfabrikken.no)
- Daglig leder: Erling Aas (også styremedlem)

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 11,2 mill. kr (+20,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 2,52 mill. kr (Margin 22,6 %)
- Ansatte: 6

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 21,6 % (meget god). Opp fra 17,8 % i 2024
- Likviditet: 3,70 (meget god). Ned fra 4,17 i 2024
- Soliditet: 78,0 % (meget god). Ned fra 80,4 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | - | 17,8 % | 21,6 % |
| Driftsmargin | 9,1 % | 11,2 % | 10,5 % | 17,9 % | 22,6 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | 21,4 % | 27,2 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 5,62 | 4,17 | 3,70 |
| Soliditet | - | - | 86,1 % | 80,4 % | 78,0 % |
| Gjeldsgrad | - | - | 0,2 | 0,2 | 0,3 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 330 | 7 303 | 6 157 | 9 235 | 11 153 |
| Driftsresultat | 485 | 814 | 644 | 1 652 | 2 522 |
| Årsresultat | 380 | 647 | 552 | 1 433 | 2 140 |
| Driftsmargin | 9,1 % | 11,2 % | 10,5 % | 17,9 % | 22,6 % |
| Sum gjeld | - | - | 1 295 | 2 235 | 3 100 |
| Sum driftskostnader | 4 845 | 6 489 | - | 7 583 | - |
| Finansresultat | 2 | 16 | - | 185 | - |
| Resultat før skatt | - | - | 708 | 1 838 | 2 746 |
| Anleggsmidler | - | - | 2 047 | 2 071 | 2 727 |
| Omløpsmidler | - | - | 7 274 | 9 323 | 11 372 |
| Sum eiendeler | - | - | 9 320 | 11 394 | 14 099 |
| Egenkapital | - | - | 8 026 | 9 159 | 11 000 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 295 | 2 235 | 3 073 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 26 |

## Ledelse og styre

- Erling Aas: Daglig leder og styremedlem
- Fredrik Nicolai Aas: Styrets leder
- Jorunn Oddlaug Aas: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Furnesvegen 60, 6036 Mauseidvåg
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 11.10.1979
- Aksjekapital: 103 500 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.01.1970
- Revisor: [BDO AS](https://www.norscout.com/no/company/993606650-bdo-as)
- Regnskapsfører: [REGNSKAPSHJELP AS](https://www.norscout.com/no/company/996012034-regnskapshjelp-as)
- Størrelse: Nr. 226 av 669 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Produksjon og handel og hva dermed står i forbindelse.

## Siste endringer

- 13.10.2026: Antall ansatte endret til 6

## Kunngjøringer

- 03.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000647529&sokeverdi=916809972&spraak=nb)
- 02.08.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000660331&sokeverdi=916809972&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MØRE STÅL AS](https://www.norscout.com/no/company/917823758-more-stal-as) | Sula | 11 | 11,4 mill. kr | +16,3 % |
| [STÅLPRODUKTER AS](https://www.norscout.com/no/company/935347491-stalprodukter-as) | Sula | - | 1,02 mill. kr | - |
| [SFERA AS](https://www.norscout.com/no/company/923166920-sfera-as) | Sula | 49 | 38,8 mill. kr | +11,5 % |
| [H A HELGESEN & SØNNER AS](https://www.norscout.com/no/company/926931237-h-a-helgesen-sonner-as) | Sula | 7 | 15,2 mill. kr | +15,4 % |
| [SKILTXPERTEN AS](https://www.norscout.com/no/company/933296067-skiltxperten-as) | Sula | - | 1,01 mill. kr | - |
| [STÅLFANTOMET ERLINGSMED AS](https://www.norscout.com/no/company/937441932-stalfantomet-erlingsmed-as) | Sula | - | - | - |
| [METPRO AS](https://www.norscout.com/no/company/983479510-metpro-as) | Ålesund | 6 | 11,3 mill. kr | +18,1 % |
| [MONA MEK AS](https://www.norscout.com/no/company/831826592-mona-mek-as) | Indre Østfold | 6 | 10,3 mill. kr | −1,7 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 14.10.2026.
