---
title: "ZHAR HOLDING AS (916836651): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "ZHAR HOLDING AS i Kvinesdal er registrert i Enhetsregisteret. Daglig leder er Søren-Marius Træland. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916836651-zhar-holding-as"
---

# ZHAR HOLDING AS

Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Kvinesdal

- Org.nr: 916 836 651
- Daglig leder: Søren-Marius Træland (også styreleder)

## Nøkkeltall

- Driftsresultat 2025: −7 389 kr
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 7,1 % (tilfredsstillende). Ned fra 26,1 % i 2024
- Soliditet: 31,1 % (god). Opp fra 30,1 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | 16,1 % | 26,1 % | 7,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | −171,4 % | 200,0 % | 120,4 % | 20,9 % |
| Soliditet | 2,7 % | 0,0 % | 9,8 % | 30,1 % | 31,1 % |
| Gjeldsgrad | 36,6 | - | 9,2 | 2,3 | 2,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | - | - | 0 | 0 | - |
| Driftsresultat | - | −2 | −6 | −1 | −7 |
| Årsresultat | −2 | −6 | 32 | 97 | 30 |
| Sum gjeld | 256 | 321 | 293 | 301 | 353 |
| Sum driftskostnader | - | - | - | 1 | 7 |
| Finansresultat | - | - | - | 99 | 38 |
| Resultat før skatt | −2 | −6 | 32 | 97 | 30 |
| Anleggsmidler | 261 | 271 | 245 | 255 | 255 |
| Omløpsmidler | 2 | 51 | 80 | 175 | 258 |
| Sum eiendeler | 263 | 322 | 325 | 430 | 513 |
| Egenkapital | 7 | 0 | 32 | 129 | 160 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Langsiktig gjeld | 256 | 321 | 293 | 301 | 353 |

## Ledelse og styre

- Søren-Marius Træland: Daglig leder og styrets leder

## Fakta

- Adresse: Refstieveien 19, 4485 Feda
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 70.200 Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning
- Etablert: 24.02.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Nei
- Formål: Å forvalte sine eierinteresser, foreta finansielle og industrielle investeringer, tilby varer og tjenester som, men ikke begrenset til, klær, sko, kosmetikk, forbruksvarer, ikke lisenspålagt konsulent tjenester, opplæring, rengjøring, reiselivstjenester og annet som naturlig faller sammen med dette.

## Kunngjøringer

- 07.05.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000247196&sokeverdi=916836651&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [LNG ENTERPRISES AS](https://www.norscout.com/no/company/919598182-lng-enterprises-as) | Kvinesdal | - | 7 556 kr | - |
| [ANMIKVI AS](https://www.norscout.com/no/company/936979106-anmikvi-as) | Kvinesdal | - | - | - |
| [KVIKK STUDIO AS](https://www.norscout.com/no/company/928080536-kvikk-studio-as) | Kvinesdal | - | 100 000 kr | - |
| [ØKLAND & PARTNERS AS](https://www.norscout.com/no/company/934857062-okland-partners-as) | Kvinesdal | - | 4,06 mill. kr | - |
| [CAREEN AS](https://www.norscout.com/no/company/916823258-careen-as) | Lier | - | 0 kr | - |
| [STARGI HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/916837895-stargi-holding-as) | Gjesdal | - | 0 kr | - |
| [INTECO AS](https://www.norscout.com/no/company/916822537-inteco-as) | Oslo | - | 0 kr | - |
| [PRV AS](https://www.norscout.com/no/company/916862695-prv-as) | Rana | - | 0 kr | - |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
