---
title: "AUTOLUXE AS (916884354): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "AUTOLUXE AS i Lørenskog hadde 111 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916884354-autoluxe-as"
---

# AUTOLUXE AS

Detaljhandel med motorvogner · Lørenskog

- Org.nr: 916 884 354
- E-post: post@autoluxe.no
- Styreleder: Thomas Meidal

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 111 mill. kr (+68,6 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 1,22 mill. kr (Margin 1,1 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 15,1 % (meget god). Opp fra 11,3 % i 2024
- Likviditet: 2,95 (meget god). Opp fra 1,74 i 2024
- Soliditet: 16,1 % (tilfredsstillende). Opp fra 4,0 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | - | −15,9 % | 11,3 % | 15,1 % |
| Driftsmargin | 2,4 % | 2,3 % | −3,8 % | 1,7 % | 1,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | - | - | 108,6 % |
| Likviditetsgrad | - | 7,04 | 3,99 | 1,74 | 2,95 |
| Soliditet | - | - | - | 4,0 % | 16,1 % |
| Gjeldsgrad | - | - | - | 23,8 | 5,2 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 74 220 | 107 364 | 60 178 | 66 129 | 111 479 |
| Driftsresultat | 1 814 | 2 425 | −2 269 | 1 111 | 1 216 |
| Årsresultat | 1 537 | 1 560 | −2 962 | 777 | 544 |
| Driftsmargin | 2,4 % | 2,3 % | −3,8 % | 1,7 % | 1,1 % |
| Sum gjeld | - | 16 614 | 9 590 | 10 476 | 5 134 |
| Sum driftskostnader | 72 406 | - | - | 65 018 | - |
| Finansresultat | −277 | - | - | −563 | - |
| Resultat før skatt | - | 1 987 | −3 053 | 548 | 774 |
| Anleggsmidler | - | 971 | 1 054 | 654 | 351 |
| Omløpsmidler | - | 18 268 | 8 199 | 10 263 | 5 769 |
| Sum eiendeler | - | 19 239 | 9 253 | 10 917 | 6 119 |
| Egenkapital | - | - | - | 441 | 985 |
| Kortsiktig gjeld | - | 2 596 | 2 054 | 5 887 | 1 958 |
| Langsiktig gjeld | - | 14 018 | 7 535 | 4 590 | 3 176 |

## Ledelse og styre

- Thomas Meidal: Styrets leder
- Jarle Meidal: Styremedlem
- Louis Christian Mathisen: Varamedlem

## Fakta

- Adresse: Kloppaveien 16, 1472 Fjellhamar
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 47.810 Detaljhandel med motorvogner
- Etablert: 04.03.2016
- Aksjekapital: 800 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Revisor: [NORVIK REVISJON AS](https://www.norscout.com/no/company/823191022-norvik-revisjon-as)
- Regnskapsfører: [JOTUNHEIMEN REGNSKAP AS](https://www.norscout.com/no/company/968611313-jotunheimen-regnskap-as)
- Størrelse: Nr. 210 av 2 413 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Import, kjøp og salg av bruktbiler, bobiler og MC, samt andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskap med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.

## Siste endringer

- 05.02.2026: Kontaktperson endret

## Kunngjøringer

- 05.08.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000662849&sokeverdi=916884354&spraak=nb)
- 08.07.2025: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20250000554894&sokeverdi=916884354&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [MAX AUTO AS](https://www.norscout.com/no/company/914217938-max-auto-as) | Lørenskog | 5 | 15,4 mill. kr | −36,9 % |
| [BREVETTI AS](https://www.norscout.com/no/company/915488706-brevetti-as) | Lørenskog | - | 106 mill. kr | −50,4 % |
| [STAR AUTOCO BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/932750805-star-autoco-bil-as) | Lørenskog | 5 | 29,8 mill. kr | +220,9 % |
| [AUTOSTERN BILPARK AS](https://www.norscout.com/no/company/928255131-autostern-bilpark-as) | Lørenskog | - | 80,4 mill. kr | −9,1 % |
| [BIL M AS](https://www.norscout.com/no/company/924721944-bil-m-as) | Lørenskog | 5 | 91,4 mill. kr | +8,9 % |
| [HAALAND BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/912120864-haaland-bil-as) | Lørenskog | - | 74 mill. kr | +5,8 % |
| [RASTA BIL AS](https://www.norscout.com/no/company/922183902-rasta-bil-as) | Lørenskog | 7 | 4,62 mill. kr | −8,8 % |
| [SR BILSALG AS](https://www.norscout.com/no/company/921003196-sr-bilsalg-as) | Lørenskog | - | 59,3 mill. kr | −15,4 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 03.10.2026.
