---
title: "KAMPEN MEKANISKE VERKSTED AS (916954778): regnskap, daglig leder og ansatte"
description: "KAMPEN MEKANISKE VERKSTED AS i Nordre Follo hadde 5,99 mill. kr i driftsinntekter i 2025. Se regnskap, styre og siste endringer."
url: "https://www.norscout.com/no/company/916954778-kampen-mekaniske-verksted-as"
---

# KAMPEN MEKANISKE VERKSTED AS

Bearbeiding av metaller · Nordre Follo

- Org.nr: 916 954 778
- Styreleder: Lars Torkildsen

## Nøkkeltall

- Driftsinntekter 2025: 5,99 mill. kr (−7,8 % fra 2024)
- Driftsresultat 2025: 605 556 kr (Margin 10,1 %)
- Etablert: 2016

## Nøkkeltall 2025

- Lønnsomhet: 18,8 % (meget god). Ned fra 35,9 % i 2024
- Likviditet: 1,89 (god). Opp fra 1,69 i 2024
- Soliditet: 49,4 % (meget god). Opp fra 43,9 % i 2024

| Nøkkeltall | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Lønnsomhet | - | 52,3 % | 31,4 % | 35,9 % | 18,8 % |
| Driftsmargin | 12,3 % | 20,6 % | 15,2 % | 18,3 % | 10,1 % |
| Egenkapitalrentabilitet | - | - | 65,7 % | 76,6 % | 40,5 % |
| Likviditetsgrad | - | - | 1,95 | 1,69 | 1,89 |
| Soliditet | 38,2 % | 45,1 % | 50,3 % | 43,9 % | 49,4 % |
| Gjeldsgrad | 1,6 | 1,2 | 1,0 | 1,3 | 1,0 |

Strek: tallet mangler i regnskapet. Lønnsomhet og egenkapitalrentabilitet regnes mot snittet av to år. [Slik regner vi](https://www.norscout.com/no/methodology#key-ratios)

## Regnskap

| 1 000 kr | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
| --- | ---: | ---: | ---: | ---: | ---: |
| Driftsinntekter | 5 472 | 6 864 | 6 325 | 6 497 | 5 990 |
| Driftsresultat | 672 | 1 412 | 962 | 1 188 | 606 |
| Årsresultat | 524 | 1 101 | 750 | 929 | 464 |
| Driftsmargin | 12,3 % | 20,6 % | 15,2 % | 18,3 % | 10,1 % |
| Sum gjeld | 1 434 | 1 689 | 1 518 | 1 999 | 1 466 |
| Sum driftskostnader | 4 800 | 5 452 | 5 363 | 5 309 | 5 384 |
| Finansresultat | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 |
| Resultat før skatt | - | - | 961 | 1 190 | 607 |
| Anleggsmidler | 179 | 133 | 90 | 193 | 122 |
| Omløpsmidler | - | - | 2 967 | 3 374 | 2 776 |
| Sum eiendeler | 2 322 | 3 078 | 3 057 | 3 567 | 2 898 |
| Egenkapital | 888 | 1 389 | 1 539 | 1 567 | 1 432 |
| Kortsiktig gjeld | - | - | 1 518 | 1 993 | 1 466 |
| Langsiktig gjeld | - | - | 0 | 6 | - |

## Ledelse og styre

- Lars Torkildsen: Styrets leder

## Fakta

- Adresse: Sofiemyrveien 12, 1412 Sofiemyr
- Selskapsform: Aksjeselskap
- Næringskode: 25.530 Bearbeiding av metaller
- Etablert: 19.01.2016
- Aksjekapital: 30 000 kr
- MVA-registrert: Ja, siden 01.03.2016
- Regnskapsfører: [ASPIA NORGE AS](https://www.norscout.com/no/company/923792457-aspia-norge-as)
- Størrelse: Nr. 302 av 670 i bransjen etter driftsinntekter
- Formål: Verksted og produksjon.

## Kunngjøringer

- 12.03.2026: [Godkjente årsregnskap](https://w2.brreg.no/kunngjoring/hent_en.jsp?kid=20260000111420&sokeverdi=916954778&spraak=nb)

## Lignende bedrifter

| Bedrift | Sted | Ansatte | Driftsinntekter | Endring |
| --- | --- | ---: | ---: | ---: |
| [METAWELD AS](https://www.norscout.com/no/company/988605476-metaweld-as) | Nordre Follo | 5 | 11,9 mill. kr | +28,4 % |
| [JOHANSEN & CO. PRODUKSJON AS](https://www.norscout.com/no/company/913461894-johansen-co-produksjon-as) | Nordre Follo | 26 | 36,7 mill. kr | +4,6 % |
| [ARTSTEEL AS](https://www.norscout.com/no/company/931735403-artsteel-as) | Nordre Follo | - | 1,63 mill. kr | −22,7 % |
| [NORDSTRAND GJERDEFABRIKK AS](https://www.norscout.com/no/company/917414629-nordstrand-gjerdefabrikk-as) | Nordre Follo | 8 | 11,2 mill. kr | +2,8 % |
| [DHG HOLDING AS](https://www.norscout.com/no/company/917352003-dhg-holding-as) | Nordre Follo | - | 0 kr | - |
| [ASSA ABLOY GLOBAL SOLUTIONS NORWAY AS](https://www.norscout.com/no/company/974493438-assa-abloy-global-solutions-norway-as) | Nordre Follo | 86 | 656 mill. kr | −16,6 % |
| [LASER DRIFT AS](https://www.norscout.com/no/company/934779665-laser-drift-as) | Skien | - | 6 mill. kr | - |
| [FREMEK AS](https://www.norscout.com/no/company/919494433-fremek-as) | Fredrikstad | - | 5,92 mill. kr | −14,6 % |

Kilde: Norscout. Oppdatert 07.05.2026.
